Зміни до Закону України “Про виноград та виноградне вино”: новий законопроект

“Prego.ua” – статусний шкіряний бренд інтернет простору з широкою мережею магазинів offline
13.02.2021
Для всебічного розвитку небанківського фінансового сектору – новий Законопроект 5065 “Про фінансові послуги та фінансові компанії”
18.02.2021
Show all
Зміни до Закону України “Про виноград та виноградне вино”: новий законопроект

Пошук / Search

Зміни до Закону України “Про виноград та виноградне вино”: новий законопроект

15 лютого 2021 року Мністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на офіційному веб-порталі оприлюднило Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про виноград та виноградне вино”.

За пояснювальною запискою Законопроект розроблений з метою приведення у відповідність норм галузевого законодавства з вимогами міжнародних правил виробництва виноробної продукції та імплементації положень Регламентів (ЄС) № 1308/2013, № 251/2014, 2019/33, 2018/274 та Постанови (ЄС) 2018/273 щодо енологічних практик, маркування і захисту географічних зазначень виноробної продукції та контролю у сфері виноградарства та виноробства, а також спрощення ведення підприємництва та дерегуляції у виноградно-виноробній галузі, створення сприятливих умов щодо розвитку суб’єктів господарювання всіх форм власності та виробництва високоякісної продукції з особливими властивостями, що обумовлені екологічними умовами території походження.

Проектом Закону пропонується:

 • привести у відповідність до класифікації, прийнятих в країнах ЄС  терміни та визначення, класифікацію сортів винограду та вимоги до виробництва виноробної продукції, виробленої з відповідних сортів винограду, а також деякі енологічні практики та обмеження;
 • запровадити реєстрацію, звітність та виробництва виноробної продукції з використанням у назвах географічних зазначень та вин контрольованого найменування за походженням аналогічним, що використовуються у країнах ЄС;
 • визначити механізм захисту на території України географічних зазначень ЄС на виноробну продукцію, відповідальних та наслідки порушень;
 • ввести  нові терміни та визначення відповідно до категорій європейського законодавства;
 • передбачити державну підтримку виноградарства та виноробства  відповідно до  плану заходів виконання Угоди між Україною та ЄС; 
 • імплементувати правила щодо маркування та представлення виноробної продукції;
 • встановити принципи проведення перевірок виробництва виноробної продукції від виноградного куща до кінцевого продукту, визначити контролюючі установи та їх повноваження, конкретизувати санкції, які встановлюються за порушення вимог, встановлених законом.

Прийняття проекту Закону матиме позитивний вплив на:

 • ринкове середовище, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави забезпечуючи громадян високоякісною продукцією з особливими властивостями, що обумовлені екологічними умовами території походження виробленої за міжнародними правилами;
 • ринок праці, рівень зайнятості населення створюючи нові робочі місця в сільській місцевості та сприятливі умови щодо розвитку суб’єктів господарювання всіх форм власності;
 • громадське здоров’я, покращення стану здоров’я населення забезпечуючи громадян високоякісною безпечною продукцією виробленої за міжнародними правилами.

Прийняття проекту Закону не матиме негативного впливу на екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами.

Прийняття проекту Закону сприятиме:

 • імплементації міжнародних енологічних практик;
 • маркуванню і захисту географічних зазначень виноробної продукції;
 • державному контролю у сфері виноградарства та виноробства;
 • спрощенню ведення підприємництва та дерегуляції у виноградно-виноробній галузі;
 • створенню сприятливих умов щодо розвитку суб’єктів господарювання всіх форм власності та виробництва високоякісної продукції з особливими властивостями, що обумовлені екологічними умовами території походження.

Інфографіка впливу реалізації Законопроекту на ключові інтереси зацікавлених сторін

  Зацікавлена сторонаВплив реалізації законопроекту на зацікавлену сторонуПояснення очікуваного впливу
ДержаваІмплементація Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.Виконання норм законодавства.
ГромадянинМожливість придбання високоякісної продукції з особливими властивостями, що обумовлені екологічними умовами території походження виробленої за міжнародними правилами.Можливість споживання високоякісної продукції з особливими властивостями, що обумовлені екологічними умовами території походження.
Суб’єкти господарювання, які займаються виробництвом   винограду Районування географічних виноробних територій і зон виробництва винограду. Класифікацією винних сортів винограду. Створення Виноградарсько-виноробного  реєстру. Визначення Порядку опорядження та утримання виноградників. Декларація про врожай.  Створення сприятливих умов щодо розвитку суб’єктів господарювання всіх форм власності. Простежуваність виноградно-виноробної продукції від куща до пляшки.    
Суб’єкти господарювання, які займаються виробництвом   виноробної продукції, зокрема з географічним зазначенням  Імплементація міжнародних енологічних практик. Захист географічних зазначень виноробної продукції. Декларація про виробництво.  Можливість виробництва  високоякісної продукції з особливими властивостями, що обумовлені екологічними умовами території походження.
Проект Закону доступний для завантаження:

В кінці 2020 року Мністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на офіційному веб-порталі оприлюднювало Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо розвитку виноградарства та виноробства», який покликаний сприяти розвитку виноградарства та виноробства Агросектору України:

Для розвитку виноградарства та виноробства АПК розроблено новий законопроект

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.