Законопроект 5262 про компенсацію роботодавцям за працевлаштування осіб, які були зареєстровані як безробітні

Законопроект 5266 про посилення захисту прав працівників
23.03.2021
Законопроекти 4670, 4671, 5013 та 5045 про оптимізацію прожиткового мінімуму та приведення його до реальної величини
25.03.2021
Show all
Законопроект 5262 про компенсацію роботодавцям за працевлаштування осіб, які були зареєстровані як безробітні

Пошук / Search

Законопроект 5262 про компенсацію роботодавцям за працевлаштування осіб, які були зареєстровані як безробітні

18 березня 2021 року Верховногою Радою україни зареєстровано Законопроект під номером 5262 “Про внесення змін до Закону України “Про зайнятість населення” України з метою стимулювати роботодавців до створення нових робочих місць та офіційного оформлення працівників.

Право на працю – конституційне право кожного громадянина України, але в державі все ще значний відсоток працівників працює без офіційного працевлаштування. Так само гостро ця проблема постає для громадян, які втратили роботу, або для молоді яка, не може працевлаштуватись. Для подолання даної проблеми необхідно стимулювати роботодавців до створення нових робочих місць та офіційного оформлення працівників.

Пропонується частково відшкодувати роботодавцям суми заробітної плати працівників, яких вони найняли, з числа зареєстрованих як безробітні відповідно ЗУ «Про зайнятість населення».

Після прийняття даного законопроект прогнозується зниження кількості безробітних громадян та підвищення офіційно робітників, що в свою чергу підвищить рівень бюджетних надходжень.

Законопроект 5262 передбачає:
Внести зміни до ЗУ “Про зайнятість населення” (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, № 24, ст.243) та додати статтю 47-2 в наступній редакції:
“47-2. Стимулювання роботодавців з працевлаштування безробітних.
  1. Роботодавцям, які приймають на роботу осіб, які були зареєстровані як безробітні відповідно до Цього Закону –  протягом трьох місяців територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції відшкодовується  20% заробітної плати таких осіб.
  2. Роботодавцям, які приймають на роботу осіб, які були зареєстровані як безробітні відповідно до Цього Закону та яким на момент працевлаштування не виповнилось 25 років –  протягом трьох місяців територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції відшкодовується  30% заробітної плати таких осіб.”
Порівняльна таблиця
до Законопроекту України «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення»
Зміст положення (норми) чинного акта законодавстваЗапропонована редакція
Норма відсутня ст. 47-2 ЗУ “Про зайнятість населення “ :   “47-2. Стимулювання роботодавців з працевлаштування безробітних.   Роботодавцям, які приймають на роботу осіб, які були зареєстровані як безробітні відповідно до Цього Закону –  протягом трьох місяців територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції відшкодовується  20% заробітної плати таких осіб.Роботодавцям, які приймають на роботу осіб, які були зареєстровані як безробітні відповідно до Цього Закону та яким на момент працевлаштування не виповнилось 25 років –  протягом трьох місяців територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції відшкодовується  30% заробітної плати таких осіб.”

 Цей Закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.