Законопроект 4688: ЄСВ 9,573% для роботодавців, які працевлаштовують пенсіонерів за віком

Е-валюта сучасності: операції з валютою Міжнародного валютного ринку
02.02.2021
Прийнято Закон про єдину правову долю земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості: законопроект 0850
04.02.2021
Show all
Законопроект 4688: ЄСВ 9,573% для роботодавців, які працевлаштовують пенсіонерів за віком

Пошук / Search

Законопроект 4688: ЄСВ 9,573% для роботодавців, які працевлаштовують пенсіонерів за віком

01 лютого 2021 року у Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №4688 “Про внесення змін до статті 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо стимулювання працевлаштування громадян пенсійного віку

Законопроектом пропонується встановити єдиний соцвнесок у розмірі 9,573% бази нарахування ЄСВ для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи, які досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058-IV, та отримують відповідно до закону пенсію за віком.

За пояснювальною запискою до законопроекту:
 1. Завданням проекту є створення матеріального стимулу для роботодавців при прийнятті на роботу осіб пенсійного віку, а також збереження працевлаштування таких осіб.
 2. Метою законопроекту є збільшення можливостей для підвищення доходів осіб пенсійного віку та зменшення соціальної напруги в суспільстві.
 3. Проблема, яка потребує вирішення:
  1. Люди передпенсійного та пенсійного віку на сьогоднішній день особливо гостро відчувають проблему працевлаштування, адже серед вимог роботодавців щодо підбору працівників є певні вікові обмеження. Проте, відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», Держава гарантує кожному громадянину пенсійного віку належний рівень життя, задоволення різноманітних життєвих потреб, в тому числі шляхом реалізації права на працю відповідно до професійної підготовки, трудових навичок і з урахуванням стану здоров’я. Крім того, громадяни пенсійного віку мають право на працю нарівні з іншими громадянами.
  2. Разом з тим, Держава повинна створити відповідні можливості для працевлаштування осіб пенсійного віку. Такі заходи дозволять, з одного боку, збільшити доходи таких осіб, підвищити рівень їхнього життя, а з іншого – зменшити соціальну напругу в суспільстві. До того ж, за останніми дослідженнями вченими доведено, що активність людини в цілому та її головного мозку, зокрема, має пряму залежність від її фізичної та інтелектуальної щоденної активності. Постійна праця також підвищує рівень активного соціального життя. Ці фактори мають позитивний ефект на фізичне та ментальне здоров’я, сприятимуть підвищенню матеріального та соціального благополуччя, а також тривалості життя.
  3. Важливим є і той факт, що додаткові можливості щодо працевлаштування допоможуть змінити суспільну думку та допомогти особам пенсійного віку покращити своє становище як рівних та повноцінних членів громад.
 4. Пропонується внести зміни до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»в частині зменшення розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для осіб, які досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію за віком.
 5. Дана сфера відносин регулюється Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Прийняття законопроєкту  не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.
 6. Реалізація акта матиме позитивний вплив на забезпечення прав та інтересів людини, а також створить матеріальний стимул для роботодавців при прийнятті на роботу осіб пенсійного віку і збереження працевлаштування таких осіб.
Положення чинного законодавчого актуПоложення законодавчого акту з урахуванням запропонованих змін
Стаття 8. Розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхуванняСтаття 8. Розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування
відсутня 141. Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи, які досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію за віком, встановлюється у розмірі 9,573 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

У разі прийняття цей закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та буде введений в дію через 3 місяці з дня набрання ним чинності.

Читайте також:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.