Законопроект №3112 щодо щорічної індексації аліментів набрав чинності

ТОП-10 факторів, що впливають на світову корпоративну культуру бізнесу за Global Trends Reputation Institute
27.09.2020
ТОП-10 рейтинг якості вищої та бізнес-освіти за 2021 Global MBA Ranking
28.09.2020
Show all
Законопроект №3112 щодо щорічної індексації аліментів набрав чинності

Пошук / Search

Законопроект №3112 щодо щорічної індексації аліментів набрав чинності

25 вересня 2020 року набрав чинності закон, за яким в Україні будуть щорічно проводити індексацію розміру аліментів.

Документ було опубліковано у виданні «Голос України» 24 вересня 2020 року.

Нагадаємо, що 18 червня ВРУ прийняла у І читанні законопроект щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі.Законопроектом пропонувалося внести зміни до абз. 1 ч. 4 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» та покласти на виконавця обов’язок щорічно проводити індексацію розміру аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі.

Норма про індексацію аліментів у твердій грошовій сумі закріплена у ст. 184 СКУ вже понад 14 років, а від 12.06.2016 року вже і у Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі», проте відсутність механізму її реалізації в Законі «Про виконавче провадження» призводила до того, що питання про проведення індексації аліментів можна було вирішити виключно у судовому порядку, оскільки законодавець не передбачив механізму такої індексації у спеціальному Законі України «Про виконавче провадження», що у свою чергу створює колізії у законодавстві.

А вже 1 вересня Верховна рада України прийняла в ІІ читанні відповідний законопроект №3112 щодо індексації аліментів.

Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України “Про виконавче провадження” (щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі)» (Проект Закону зареєстровано за №3112).

Законом вносяться зміни до статті 71 Закону України «Про виконавче провадження», якими передбачається індексація розміру аліментів, визначених у твердій грошовій сумі, якщо інше на передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Індексація аліментів буде проводитися щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.Закон зазначає:«У разі самостійного направлення стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі – підприємцю або фізичній особі… індексація розміру аліментів, визначеного в твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачене у виконавчому документі або в договорі між батьками про сплату аліментів на дитину».

Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів.

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.