Законопроект 2276 підписано: мораторій на банкрутство державних установ схвалено

Поділ американської компанії Google: браузер Chrome та частину рекламного бізнесу можуть зобов’язати продати
13.10.2020
ТОП-10 рейтинг життєздатності та надійності банків 2020: закриття та відкриття відділень…
15.10.2020
Show all
Законопроект 2276 підписано: мораторій на банкрутство державних установ схвалено

Пошук / Search

Законопроект 2276 підписано: мораторій на банкрутство державних установ схвалено

303 депутати Верховної ради України 5 червня 2020 року у ІІ читанні підтримали Законопроект 2276 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства, який передбачає мораторій на банкрутство бюджетних установ.У пояснювальній записці Законопроекту 2276 зазначалося, що набуття чинності новим Кодексом з процедур банкрутства 21 жовтня 2019 року в чинній редакції створило ряд ризиків. Адже у кредиторів була можливість подати заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ і організацій.

Однак підписаний президентом Закон №686-ІХ скасовує таку можливість.

Президентом 13 жовтня 2020 року підписано Закон №686-ІХ “Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства”, що забороняє відкривати судове провадження в справах з банкрутства державних установ. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Документ спрямований на усунення недоліків кодексу з процедур банкрутства.

Закон наказує недопущення відкриття провадження в справах з банкрутства органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ і організацій.

Відповідно до закону, провадження у справах про банкрутство боржників – казенних підприємств та бюджетних установ, а також санацій таких боржників до відкриття провадження у справі з банкрутства не допускається.

Також документ регулює призначення господарськими судами у справах про банкрутство розпорядників майна або керуючих реструктуризацією. Призначення судами буде тимчасовим – поки не введена в експлуатацію Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система для вибору керуючих.

Закон дасть можливість господарським судам виконувати провадження у справах з банкрутства у встановлені кодексом процесуальні строки, що стимулює інвестиційну та кредитні сфери економіки, говориться в повідомленні.Хронологія до схвалення Законопроекту 2276 та підписання Закону №686-ІХ:

  • 21 жовтня 2019 року набув чинності Кодекс із процедур банкрутства.
  • 5 червня Верховна Рада прийняла Закон №686-ІХ “Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства”.
  • 22 вересня 2020 року Мін’юст роз’яснив процедуру банкрутства фізособи.

Читайте також:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.