Законодача ініціатива ЄС про ринок криптоактивів відновить економіку після Covid-19

Бізнес України: реалії
14.09.2020
Чергові зміни до ПКУ збільшать надходження до державного і місцевих бюджетів
15.09.2020
Show all
Законодача ініціатива ЄС про ринок криптоактивів відновить економіку після Covid-19

Пошук / Search

Законодача ініціатива ЄС про ринок криптоактивів відновить економіку після Covid-19

Digital finance strategy – Стратегія цифрових фінансів ЄС

За повідомленням Інтерфаксу Європейський союз має намір використовувати криптовалюту для відновлення економіки після пандемії Covid-19

Цифрові інноваційні фінанси, в які грають європейські гравці, займають глобальні позиції. Залучення підприємства та споживачів до цифрових фінансів забезпечить останнім та економіці ЄС зменшення ризиків.

В вересні 2020 року представлено Стратегію цифрових фінансів ЄС, яка передбачає приведення у відповідність епоху цифрових технологій просуваючи іннновації з меншими ризиками.

Отож, Єврокомісія 24 вересня 2020 року прийняла нову Стратегію цифрових фінансів Digital finance strategy, яка є дорожньою картою для Європейського Центрального Банку та всіх центробанків ЄС в питаннях діджіталізаціі.

Єврокомісія прийняла пакет по цифрових фінансах, включаючи стратегію і законодавчі пропозиції щодо криптоактивам і цифровій стійкості, для конкурентоспроможного фінансового сектора ЄС, який надає споживачам доступ до інноваційних фінансових продуктів, забезпечуючи при цьому захист споживачів і фінансову стабільність. Цей пакет підтримує прагнення ЄС до відновлення, заснованому на цифровому переході. Цифрові фінансові послуги можуть допомогти модернізувати європейську економіку в усіх секторах і перетворити Європу в глобального цифрового гравця.

Роблячи правила більш дружніми до цифрових технологій і безпечними для споживачів, Комісія прагне використовувати синергію між інноваційними стартапами і традиційними гравцями на фінансовому секторі, усуваючи пов’язані з цим ризики. Однією з причин прийняття нової стратегії стала актуалізація важливості розвитку цифрових фінансів в зв’язку з ризиками, що виникають через Covid-19.

Так в перші тижні пандемії коронавируса використання фінансових додатків в Європі зросла на 72%. Протягом пандемії кількість кібератак на фінансові установи зросла на 38%.

Стратегія цифрового фінансування встановлює загальні напрямки того, як Європа може підтримати цифрову трансформацію фінансів в найближчі роки, регулюючи при цьому свої ризики.

У стратегії визначено чотири основні пріоритети:

 1. усунення фрагментації на єдиному цифровому ринку;
 2. адаптація нормативно-правової бази ЄС для сприяння цифровим інновацій;
 3. сприяння фінансуванню на основі даних і усунення проблем і ризиків, пов’язаних з цифровою трансформацією;
 4. підвищення цифрової операційної стійкості фінансової системи.

Використання цифрових фінансів дасть поштовх європейським інноваціям та створить можливості для розробки досконаліших фінансових продуктів для споживачів, в тому числі для людей, які в даний час не мають доступу до фінансових послуг. Це відкриває нові способи напрямки фінансування підприємствам ЄС, зокрема, малим і середнім підприємствам.

Таким чином, розвиток цифрових фінансів буде підтримувати стратегію відновлення економіки Європи і більш широкі економічні перетворення. Це відкриє нові канали для мобілізації фінансування на підтримку Зеленого курсу і Нової промислової стратегії для Європи.

Оскільки цифрове фінансування прискорює транскордонні операції, воно також може посилити інтеграцію фінансових ринків в банківський союз і союз ринків капіталу і тим самим зміцнити економічний і валютний союз Європи.

Сильний і динамічний європейський сектор цифрових фінансів посилить здатність Європи зміцнити відкриту стратегічну автономію в сфері фінансових послуг і, в більш широкому сенсі, регулювати і контролювати фінансову систему для захисту фінансової стабільності Європи і цінностей.

Плюсами Стратегії є:

 • споживачі отримають кращі фінансові продукти;
 • з’являться нові способи фінансування підприємств ЄС, зокрема малих і середніх підприємств;
 • підтримка “Стратегії відновлення ЄС” і нові шляхи залучення фінансування на підтримку European Green Deal і Нової промислової стратегії для Європи;
 • інтеграція фінансових ринків в рамках Банківського союзу ЄС і Союзу ринків капіталу європейської спільноти завдяки транскордонним цифровим фінансовим потокам;
 • посилення спроможності Європи утримувати і посилювати відкриту стратегічну автономію в сфері фінансових послуг.

Крім цього, для подолання нових викликів Стратегія цифрових фінансів передбачає:

 • створення чітких і зрозумілих правил ЄС для криптоактів;
 • використання європейського паспорта для криптоактивів з надійними захисними елементами для захисту споживачів та забезпечення фінансової стабільності;
 • просування обміну даними між компаніями фінансового сектора ЄС і за його межами;
 • нові жорсткі правила цифровий операційної стійкості, яка включає якість програмного коду;
 • надання наглядовим органам нових інструментів для запобігання ризиків у фінансовій системі.

Законодавчі пропозиції щодо криптоактивів і їх використання

Комісія пропонує таку структуру криптоактивів, яка дозволятиме впроваджувати інновації таким чином, щоб зберегти фінансову стабільність і захистити інвесторів. Криптоактиви можуть служити ключем доступу до послуги, можуть сприяти платежам або можуть бути розроблені як фінансові інструменти.

Єврокомісія розрізняє криптоактиви, які вже регулюються законодавством ЄС, і інші криптоактиви. Перші будуть як і раніше підпадати під дію існуючого законодавства, але Комісія пропонує пілотний режим для ринкових інфраструктур, які хочуть спробувати торгувати і проводити транзакції з фінансовими інструментами в формі криптоактивів. Це повинно дозволити учасникам ринку і регулюючим органам отримати досвід використання бірж DLT, які будуть торгувати або записувати акції або облігації в цифровий реєстр.

Для раніше нерегульованих криптоактивів, включаючи «стейблкоіни», Комісія пропонує індивідуальний режим. Пропонований регламент встановлює суворі вимоги до емітентів криптоактивів в Європі і постачальникам послуг кріптоактівов, бажаючим подати заявку на дозвіл для надання своїх послуг на єдиному ринку. Захисні заходи включають вимоги до капіталу, зберігання активів, обов’язкову процедуру подачі скарги, доступну для інвесторів, і права інвестора щодо емітента. До емітентам великих криптоактивів, забезпечених активами, будуть застосовуватися більш суворі вимоги до капіталу, управління ліквідністю і сумісності.

Законодавча пропозиція по нормативно-правовій базі ЄС в області цифрової операційної стійкості

Постійно зростаюча залежність фінансового сектора від програмного забезпечення і цифрових процесів означає, що ризики інформаційно-комунікаційних технологій притаманні фінансам. Тому Комісія пропонує всім фірмам гарантувати, що вони можуть протистояти всім видам збоїв і загроз. Банки, фондові біржі, клірингові палати, а також Фінтех-компанії повинні будуть дотримуватися суворі стандарти для запобігання і обмеження впливу інцидентів, пов’язаних з ІКТ. Комісія також встановлює систему нагляду за постачальниками послуг (такими як Big Techs), які надають хмарні обчислення фінансовим установам.

Оновлена ​​стратегія сучасних і безпечних роздрібних платежів

Стратегія роздрібних платежів для ЄС спрямована на подальший розвиток європейського платіжного ринку, щоб Європа могла повною мірою отримати вигоду з інновацій і можливостей, які відкриває цифровізация.

Стратегія спрямована на:

 • створення умов, що роблять можливим розвиток миттєвих платежів і платіжних рішень в масштабах ЄС;
 • захист споживачів і забезпечення безпеки платіжних рішень;
 • і зменшення залежності Європи від великих глобальних гравців в цій сфері. | Форіншурер.
Отож, законодача ініціатива Європейського Союзу про ринок криптоактивів направлена на відновлення економіки після коронакризи.

Проте, як Транснаціональна фінансова корпорація Mastercard буде випускати платіжні картки для криптовалютної компанії Wirex, читайте тут:

Mastercard створить інновацію для криптопростору

Про легалізацію криптовалюти в Україні та випуск е-гривні читайте за посиланням:

Криптовалюта: динаміка зростання в Україні та світі

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.