Єдиний рахунок на податки та ЄСВ з 1 січня 2021 року: особливості

Чергові зміни до ПКУ збільшать надходження до державного і місцевих бюджетів
15.09.2020
4,7 млрд. гривень — величина приросту акцизного податку в 2020 році
16.09.2020
Show all
Єдиний рахунок на податки та ЄСВ з 1 січня 2021 року: особливості

Єдиний рахунок на податки та ЄСВ з 1 січня 2021 року: особливості

Кабінет Міністрів України Постановою від 29 квітня 2020 року № 321 затвердив «Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм статті 35¹ Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади».

Застосування з 1 січня 2021 року єдиного рахунку для сплати податків і зборів та ЄВ визначено:

  • Законом України від 04.10.2019 року №190-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
  • Законом України від 13.04.2020 року №559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Єдиний рахунок Єдиного соціального внеску — це рахунок, який платник податків за власним бажанням може відкрити в Казначействі та використовувати для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених ПКУ, і єдиного внеску та інших платежів, що визначені відповідним законодавством та контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Не застосовується:

  • з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (такий виняток пов’язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування для цих податків),
  • частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.  

Для відкриття єдиного рахунку платник податків подає відповідне повідомлення до ДПС через свій електронний кабінет. На підставі такого повідомлення ДПС не пізніше наступного робочого дня включає такого платника до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

У разі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку, виключення такого платника з реєстру відбудеться з 1 січня календарного року, що настає за роком, в якому було подано повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

Під час використання платником єдиного рахунку для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів, інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС та єдиного внеску, платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого Міністерством фінансів України.

Введення в дію єдиного рахунку для сплати податків та єдиного внеску допоможе спростити сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань.

Про мінімальний розмір ЄСВ з 01 вересня 2020 року читайте за посиланням:

1100 грн — мінімальний розмір ЄСВ з 1 вересня 2020 року!

Про податки та зміни в оподаткуванні можна дізнатись за посиланнями:

Податковий борг: боржники

Банківські установи розкриватимуть банківську таємницю на вимогу ДПСУ: новий законопроект

Чергові зміни до ПКУ збільшать надходження до державного і місцевих бюджетів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *