Відрядження для бюджетників 2022 за Постановою КМУ від 23.12.2021 р. №1355

Ріст пенсійних виплат з грудня 2021 року та додаткові перерахунки в 2022 році
02.11.2021
Електронні послуги стануть обов’язковими для реєстрації ПДВ в 2022 році
29.12.2021
Show all
Відрядження для бюджетників 2022 за Постановою КМУ від 23.12.2021 р. №1355

Пошук / Search

Відрядження для бюджетників 2022 за Постановою КМУ від 23.12.2021 р. №1355

Кабінет Міністрів України Постановою від 23.12.2021 р. №1355 вніс зміни до Постанови КМУ від 02.02.2011 р. №98 “Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів”:

 1. Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98 “Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 11, ст. 488; 2016 р., № 47, ст. 1707; 2017 р., № 33, ст. 1029, № 88, ст. 2690; 2019 р., № 90, ст. 2994) зміни, що додаються.
 2. Реалізація цієї постанови здійснюється підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, виключно в межах коштів, передбачених у відповідних кошторисах та планах використання бюджетних коштів.
 3. Зобов’язання до керівників підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, вжити заходів до мінімізації витрат на службові відрядження шляхом оптимізації кількісного складу відряджених працівників і строку їх перебування у відрядженні, зменшення витрат на оплату проїзду, наймання житла та інших витрат, пов’язаних з відрядженням, проведення зустрічей, переговорів тощо в режимі он-лайн.
 4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2022 року.

В новій редакції Постанови викладено Додаток 1 із сумами витрат на такі відрядження:

Граничні суми витрат на найм житлового приміщення за кордоном залишились без змін, а от суми добових витрат зросли.
Також зросли для відряджень по Україні:
 • розмір добових витрат – з 60 грн до 300 грн,
 • витрати на найм житла на добу – з 600 грн до 900 грн. 
Крім того, скасовано надбавки до затверджених сум добових витрат в іноземній валюті для окремих категорій працівників, викладені у Додатку 2 до Постанови КМУ №98 (виключено пункт 3 Постанови №98).
Реалізація цієї постанови має здійснюватися підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, виключно в межах коштів, передбачених у відповідних кошторисах та планах використання бюджетних коштів.
Також Уряд зобов’язав керівників підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів вжити заходів щодо:
 • мінімізації витрат на службові відрядження шляхом оптимізації кількісного складу відряджених працівників і строку їх перебування у відрядженні;
 • зменшення витрат на оплату проїзду, наймання житла та інших витрат, пов’язаних з відрядженням, проведення зустрічей, переговорів тощо в режимі онлайн.
Якщо організація не є одержувачем бюджетних коштів, а також якщо організація, яка є одержувачем бюджетних коштів, направляє працівників у службові відрядження за рахунок коштів господарської діяльності, слід керуватися нормами Податкового кодексу України.

Відповідно до ІНСТРУКЦІЇ щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, економічна класифікація видатків бюджету призначена для розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування, та за якою відрядження мають код КЕКВ 2250 “Видатки на відрядження” та включають:

 1. Видатки на оплату проїзду, добових, вартості проживання під час службових відряджень; оплата підйомних, проїзду, добових при переміщенні працівників, військовослужбовців, поліцейських, співробітників Служби судової охорони та осіб рядового і начальницького складу. {Підпункт 1 підпункту 2.2.5 пункту 2.2 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 135 від 14.02.2017}
 2. Оплата проїзду та добових при звільненні військовослужбовців строкової служби; сесійних виїздів народних суддів; відряджень на курси і в навчальні заклади (усі видатки на відрядження, передбачені законодавством України).
 3. Придбання службових проїзних квитків та оплата проїзду за маршрутними листами.
 4. Виплата надбавок до заробітної плати, що виплачуються у випадках, передбачених рішеннями Кабінету Міністрів України, окремим категоріям працівників замість компенсації видатків на відрядження.
 5. Видатки на відрядження викладачів, працівників бюджетних установ (організацій) на сесії, семінари, конференції, наради, з’їзди наукового характеру, поїздки з науковою метою, проїзд на виробничу практику студентів, учнів.
 6. Видатки на компенсаційні виплати в іноземній валюті працівникам, направленим у довготермінове відрядження відповідно до законодавства. {Підпункт 6 підпункту 2.2.5 пункту 2.2 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 135 від 14.02.2017}
 7. Видатки на відрядження (у тому числі проїзду, добових, польових тощо) фізичних осіб, які мають правовідносини з бюджетною установою і на яких розповсюджується дія наказу (розпорядження), виданого керівником: учнів, студентів, тренерів, інших учасників на навчально-тренувальні збори, змагання, олімпіади, фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи, наукові конференції тощо. {Підпункт 7 підпункту 2.2.5 пункту 2.2 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 135 від 14.02.2017}
 8. Оплата інших витрат, пов’язаних з відрядженням працівників, відповідно до законодавства; плата за користування залою офіційних делегацій посадовими особами, які їдуть у відрядження або повертаються з нього.
Добові витрати є окремим видом витрат, що не потребують спеціального документального підтвердження.
Добові витрати передбачають витрати на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи, понесені у зв’язку з відрядженням.

Читайте також про:
На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.