Українська влада збільшить фінансові позики у 2021 році

4,7 млрд. гривень – величина приросту акцизного податку в 2020 році
16.09.2020
Банківські установи розкриватимуть банківську таємницю на вимогу ДПСУ: новий законопроект
17.09.2020
Show all
Українська влада збільшить фінансові позики у 2021 році

Пошук / Search

Українська влада збільшить фінансові запозичення у 2021 році

Фінансова підтримка МВФ, ЄС та інших міжнародних фінансових інституцій

Міністр фінансів Сергій Марченко представив проект держбюджету-2021, в якому уряд має намір збільшити обсяг запозичень в наступному році на 10,3%, що в грошовому вираженні складе 684,7 млрд. грн.

З них облігації внутрішньої держпозики складуть 549,1 млрд грн.



Зі слів міністра дефіцит бюджету в сумі 245,4 млрд. грн. буде фінансуватись за рахунок внутрішнього ринку запозичень, можливості виходу на зовнішній ринок, співпраці з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та отримання макрофінансової допомоги з боку ЄС.

Так, від євробондів в 2021 році планується отримати 86,4 млрд грн. Від МВФ та інших міжнародних фінансових організацій очікується 43,2 млрд грн (1,5 млрд дол.), від приватизації – 6 млрд грн.

Витрати за зовнішнім боргом в 2021 році оцінюються в 599,8 млрд грн, в тому числі зовнішні виплати – 160,5 млрд грн (5,5 млрд дол).

Зовнішні виплати включають 112,3 млрд грн (майже 3,9 млрд дол.) виплат за комерційними позиками та 43,8 млрд грн (1,5 млрд дол.) – міжнародним організаціям.

За ОВДП доведеться заплатити 439,3 млрд грн, в тому числі за валютними – 112 млрд грн.

Проте, незважаючи на зростання запозичень, передбачається скорочення державного боргу в наступному році з 68% валового внутрнішнього продукту до 64,6% валового внутрішнього продукту, в тому числі прямого державного боргу – з 59,9% валового внутрішнього продукту до 57,8% валового внутрішнього продукту.



І сума поверення запозичень буде меншою ніж самі запозичення.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 20 листопада 2020 року провів зустріч у форматі відеоконференції з Директором Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфредом Каммером.

Сторони обговорили зміцнення фінансового співробітництва, процес провадження реформ в Україні та виконання структурних «маяків», передбачених у Меморандумі України з МВФ за програмою Stand-by.

Прем’єр-міністр подякував Міжнародному валютному фонду за послідовну та незмінну підтримку в забезпеченні макрофінансової стабільності України.

«Підтримка Міжнародного валютного фонду — це є маркер стабільності для України, всього міжнародного фінансового середовища та банківського ринку. Наші з вами команди працюють практично щодня, і я дякую їм за фактично цілодобову роботу», — зазначив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду висловив сподівання, що МВФ дасть позитивний сигнал про підтримку домовленостей між Україною та Європейською Комісією для виплати чергового траншу макрофінансової допомоги найближчим часом.

26 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України схвалив доопрацьований Мінфіном України проект Державного бюджету-2021, в процесі доопрацювання якого були проведені консультації з МВФ щодо формування спільного бачення основних бюджетних показників у рамках програми партнерства України і МВФ – рамки доходів, видатків і дефіциту. В цілому, параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців Фонду, що було важливим для продовження успішної співпраці між Україною та МВФ.

Про Міжнародні фінансові організації та співпрацю з Україною читайте за посиланням:

Міжнародні фінансові організації та співпраця з Україною

Читайте також про:

Інвестиційна привабливість України: реалії та прогноз

Економіка України почала відновлюватись

Економічне виробництво сучасності

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.