Twinning — проект НБУ з національними банками Польщі та Литви за підтримки Європейського союзу на 1 млн. євро
1 жовтня 2020 року Національний банк України розпочав спільний проект з Національним банком Польщі та Банком Литви. Проект Twinning про «Посилення інституційної та регуляторної спроможності Національного банку України з метою імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».
Проект фінансується коштами Європейського Союзу в сумі 1 млн. євро. Він триватиме 21 місяць.
Центральні банки Польщі та Литви надаватимуть підтримку Національному банку України за низкою напрямків:
Національний банк України вже залучався до проекту Twinning. У 2009-2011 роках було успішно реалізовано проект “Посилення потенціалу Національного банку України через наближення до стандартів ЄС щодо діяльності центральних банків”.
Twinning — це інструмент інституціональної розбудови і нова форма безпосереднього технічного співробітництва між органами влади держав – членів ЄС та країн-бенефіціарів. Twinning має на меті допомагати країнам-бенефіціарам покращувати та підсилювати адміністративне функціонування органів державної влади, їх структуру, людські ресурси, управлінський потенціал, що має сприяти апроксимації acquis communautaire (законодавство ЄС).
Слово «Twinning» походить від англійського слова «a twin» – «близнюк» і загалом використовується для опису рівноправного співробітництва.
Інструмент Twinning містить в собі рамки, які регулюють співпрацю між державним органом (бенефіціаром) та органом-партнером від країни – члена ЄС. Разом вони розробляють та впроваджують проект Twinning в країні-бенефіціарі. Визначальною рисою проекту Twinning є безпосередній обмін специфічним досвідом у окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу “ноу-хау” та передової практики між державними органами країн – членів ЄС та їхніми партнерами-бенефіціарами, випрацювання унікального національного досвіду. На відміну від інших видів технічної допомоги, проекти Twinning не є класичною технічною допомогою, яка передбачає односторонню підтримку. Проекти Twinning мають бути спрямованим на вирішення конкретної проблеми і має завершитися досягненням обов’язкових результатів, за що несуть відповідальність керівники проекту – державні службовці високого рівня з країни – члена ЄС та країни-бенефіціара.
Партнери по проектах Twinning отримують спільну вигоду:
Читайте також:
Міжнародні фінансові організації та співпраця з Україною
Американська інвестиційна компанія Argentem Creek в рамках законопроекту Investment nanny в Україні
Інновація ІТ — UkraineInvest Guide — інвестиційний гаджет — путівник для іноземних інвесторів
Законодача ініціатива ЄС про ринок криптоактивів відновить економіку після Covid-19