Twinning – проект НБУ з національними банками Польщі та Литви за підтримки Європейського союзу на 1 млн. євро

Оновлення додатку “Дія” та запуск нового додатку “Дія 2.0.”
06.10.2020
ТОП-10 рейтинг глобальних компаній світу: THE LIST 2020 GLOBAL 2000
06.10.2020
Show all
Twinning – проект НБУ з національними банками Польщі та Литви за підтримки Європейського союзу на 1 млн. євро

Пошук / Search

Twinning – проект НБУ з національними банками Польщі та Литви за підтримки Європейського союзу на 1 млн. євро

1 жовтня 2020 року Національний банк України розпочав спільний проект з Національним банком Польщі та Банком Литви. Проект Twinning про «Посилення інституційної та регуляторної спроможності Національного банку України з метою імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

Проект фінансується коштами Європейського Союзу в сумі 1 млн. євро. Він триватиме 21 місяць.Центральні банки Польщі та Литви надаватимуть підтримку Національному банку України за низкою напрямків:

 • розвиток підходів до банківського нагляду у рамках SREP (процес наглядових перевірок та оцінки, Supervisory Review and Evaluation Process);
 • упровадження системи миттєвих платежів;
 • удосконалення стратегічного планування та управління процесами в центральному банку;
 • удосконалення процесу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва центрального банку.

Національний банк України вже залучався до проекту Twinning. У 2009-2011 роках було успішно реалізовано проект “Посилення потенціалу Національного банку України через наближення до стандартів ЄС щодо діяльності центральних банків”.

Twinning – це інструмент інституціональної розбудови і нова форма безпосереднього технічного співробітництва між органами влади держав – членів ЄС та країн-бенефіціарів. Twinning має на меті допомагати країнам-бенефіціарам покращувати та підсилювати адміністративне функціонування органів державної влади, їх структуру, людські ресурси, управлінський потенціал, що має сприяти апроксимації acquis communautaire (законодавство ЄС).

Слово “Twinning” походить від англійського слова “a twin” – “близнюк” і загалом використовується для опису рівноправного співробітництва.

Інструмент Twinning містить в собі рамки, які регулюють співпрацю між державним органом (бенефіціаром) та органом-партнером від країни – члена ЄС. Разом вони розробляють та впроваджують проект Twinning в країні-бенефіціарі. Визначальною рисою проекту Twinning є безпосередній обмін специфічним досвідом у окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу “ноу-хау” та передової практики між державними органами країн – членів ЄС та їхніми партнерами-бенефіціарами, випрацювання унікального національного досвіду. На відміну від інших видів технічної допомоги, проекти Twinning не є класичною технічною допомогою, яка передбачає односторонню підтримку. Проекти Twinning мають бути спрямованим на вирішення конкретної проблеми і має завершитися досягненням обов’язкових результатів, за що несуть відповідальність керівники проекту – державні службовці високого рівня з країни – члена ЄС та країни-бенефіціара.

Партнери по проектах Twinning отримують спільну вигоду: • Обмін досвідом і знаннями на основі рівноправного спілкування між партнерами проекту Тwinning (“від державного службовця до державного службовця”);
 • Впровадження кращої практики органів влади країн-членів ЄС;
 • Досвід в управлінні проектами технічної допомоги, зокрема Тwinning;
 • Взаємодоповнення, якщо партнером від ЄС виступає консорціум;
 • Досягнення відповідності національного законодавства у певній сфері  нормам та стандартам ЄС;
 • Встановлення довгострокових робочих взаємин, створення професійних мереж і, відповідно, покращення поінформованості про країну-бенефіціар серед країн – членів ЄС;
 • Проведення навчальних тренінгів, покращення професійних спроможностей;
 • Розроблення та впровадження адаптованих нормативно-правових актів, що є необхідною умовою виконання досягнутих домовленостей між країною-бенефіціаром та ЄС (спільні угоди, плани дій, інтеграція у спільний внутрішній ринок Європейського Союзу);
 • Зміни в організаційній практиці та культурі, покращення комунікації та координації між органом-бенефіціаром та парнерами з ЄС.
 • Досягнення додаткових (незапланованих) результатів тісної співпраці державних службовців із країн-членів ЄС з партнерами з країн-бенефіціарів.

Читайте також:

Міжнародні фінансові організації та співпраця з Україною

Інвестиція Microsoft — Microsoft Azure Expansion Program в Україні — гіпер масштабовані хмарні сервіси

Американська інвестиційна компанія Argentem Creek в рамках законопроекту Investment nanny в Україні

Інновація ІТ — UkraineInvest Guide — інвестиційний гаджет — путівник для іноземних інвесторів

Законодача ініціатива ЄС про ринок криптоактивів відновить економіку після Covid-19

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.