Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: новий законопроект

Сімейне фермерське господарство: процедура створення та реєстрації
28.10.2020
Усе про робочий час: особливості та відмінності
29.10.2020
Show all
Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: новий законопроект

Пошук / Search

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: новий законопроект

Так званий Законопроект про регулювання роботи фрілансерів

Федерація професійних спілок України оприлюднила новий законопроект “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості”
Ним пропонується запровадити нову особливу форму договору – трудовий договір з нефіксованим робочим часом (ст. 21-1 КЗпП), як альтернатива договорам цивільно-правового характеру.
Це так званий Законопроект про регулювання роботи фрілансерів

Про Український ринок Фрілансу ми писали в за посиланням:

Український ринок Фрілансу в умовах Covid-19 зазнав і втрат і перемог, однак є першим серед інших країн Європи

Працівник зможе поєднувати легальну роботу в кількох роботодавців і при цьому матиме базові соціальні гарантії (забезпечення лікарняними, відпустками, достатнім рівнем зарплати тощо)».

Обов’язок працівника виконувати роботу виникатиме виключно за умови надання власником або уповноваженим ним органом такої роботи, без гарантій того, що ця робота буде надаватися постійно.

Кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом у одного роботодавця не може перевищувати 10% загальної кількості трудових договорів.

Це обмеження не застосовуватимуть для фізосіб, які використовують найману працю та не є суб’єктами господарювання.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом має містити спосіб повідомлення:
  • працівника про наявність роботи;
  • від працівника про готовність приступити до роботи.

Роботодавець самостійно визначатиме обсяг необхідної для виконання роботи та в розумний строк погоджуватиме з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи.

Відповідно до умов такого договору його сторони, за домовленістю, можуть визначати необхідність та час залучення працівника до роботи, її обсяг та режим виконання.

При цьому оплата праці відбувається виключно за той час, коли робота фактично виконується.

Водночас працівник, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом, зможе більш вільно планувати свою роботу, не прив’язуючись до одного роботодавця та  робочого графіку підприємства, планувати свою діяльність залежно від поставлених йому завдань.

Важливо, що працівник отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема щодо належного режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу та звільнення з неї, виплати заробітної плати. Крім того, законопроєктом передбачена гарантована мінімальна кількість оплачуваних годин на місяць.

Зарплату за таким договором виплачуватимуть за фактично відпрацьований час. При відрядній системі оплати праці – за фактично відпрацьований час за встановленими у трудовому договорі з нефіксованим робочим часом відрядними розцінками.

Мінімальна тривалість робочого часу на підставі договору з нефіксованим робочим часом протягом календарного місяця має становити 8 годин.

Роботодавець не може забороняти або створювати перешкоди працівникові виконувати роботу за іншими трудовими договорами. 

Документом передбачається законодавче врегулювання взаємовідносин працівників та роботодавців у випадку, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання тієї чи іншої роботи, зокрема роботи фрілансерів.

Оформлення роботи в подібних випадках відбувається здебільшого за цивільно-правовими договорами, а особи, які виконують такі роботи, позбавлені права та гарантій, встановлених законодавством про працю. Запропонований законопроект створює зручний механізм легалізації праці фрілансерів, що сприятиме посиленню їх соціально-трудового захисту та збереже мобільність працівників.  Текст законопроекту розроблявся Мінекономіки у тісній взаємодії з роботодавцями та профспілками, що забезпечило баланс інтересів всіх зацікавлених сторін

У трудовому договорі з нефіксованим робочим часом можуть встановлюватися додаткові підстави для його припинення.


Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомляє про схвалення даного Законопроекту 24 лютого 2021 року на черговому засіданні Уряду.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте також:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.