Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: новий законопроект

Сімейне фермерське господарство: процедура створення та реєстрації
28.10.2020
Усе про робочий час: особливості та відмінності
29.10.2020
Show all
Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: новий законопроект

Пошук / Search

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: новий законопроект

Федерація професійних спілок України оприлюднила новий законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості»

Ним пропонується запровадити нову особливу форму договору – трудовий договір з нефіксованим робочим часом (ст. 21-1 КЗпП), як альтернатива договорам цивільно-правового характеру.Працівник зможе поєднувати легальну роботу в кількох роботодавців і при цьому матиме базові соціальні гарантії (забезпечення лікарняними, відпустками, достатнім рівнем зарплати тощо)».

Обов’язок працівника виконувати роботу виникатиме виключно за умови надання власником або уповноваженим ним органом такої роботи, без гарантій того, що ця робота буде надаватися постійно.

Кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом у одного роботодавця не може перевищувати 10% загальної кількості трудових договорів.

Це обмеження не застосовуватимуть для фізосіб, які використовують найману працю та не є суб’єктами господарювання.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом має містити спосіб повідомлення:

  • працівника про наявність роботи;
  • від працівника про готовність приступити до роботи.

Роботодавець самостійно визначатиме обсяг необхідної для виконання роботи та в розумний строк погоджуватиме з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи.

Зарплату за таким договором виплачуватимуть за фактично відпрацьований час. При відрядній системі оплати праці — за фактично відпрацьований час за встановленими у трудовому договорі з нефіксованим робочим часом відрядними розцінками.

Мінімальна тривалість робочого часу на підставі договору з нефіксованим робочим часом протягом календарного місяця має становити 8 годин.

Роботодавець не може забороняти або створювати перешкоди працівникові виконувати роботу за іншими трудовими договорами. 

У трудовому договорі з нефіксованим робочим часом можуть встановлюватися додаткові підстави для його припинення.У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *