За підсумками І півріччя 2020 року сформована десятка найбільш стійких банків України:
Методика рейтингу життєздатності банків – інформаційний проект оцінки надійності найбільших банків України.
До рейтингу потрапили банки, ринкова частка яких перевищує 0,2% від усіх платоспроможних банків.
Він враховує найважливіші фактори фінансової стійкості, які можна розрахувати на основі публічної інформації для платоспроможних банків.
За даними Національного банку України українські банки в липні-вересні 2020 року закрили 251 структурний підрозділ, скоротивши регіональну мережу станом на 1 жовтня до 7,329 тисячі відділень:
Детальніше про 20-ку банків дивіться у наступній таблиці:
У той же час за підсумками липня-вересня цього року відкривались структурні підрозділи банками:
Станом на 1 жовтня лідерами за кількістю відділень є:
У ІІ кварталі 2020 року банки скоротили кількість структурних підрозділів на 304:
Кількість учасників небанківського ринку зменшилася з 2084 до 2080 і складається з:
Ще трішки статистики:
23 грудня 2020 року на засіданні Кабінету міністрів України затверджено основні напрями діяльності АТ КБ “ПриватБанк” на 2020 – 2024 роки. Державний банк залишиться провідним на роздрібному ринку та посилить позиції.
Відповідно до основних напрямів діяльності ПриватБанку на 2020 – 2024 роки, місія банку полягає у наданні фінансових послуг високої якості, що забезпечить підтримку та посилення його позиції на ринку в якості провідного роздрібного банку України.
Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, функції з управління корпоративними правами держави у державному банку здійснює Кабмін, який також виконує функції вищого органу управління державного банку. Визначення основних (стратегічних) напрямів діяльності державного банку належить до виключної компетенції вищого органу.
Банки України за січень-жовтень 2020 року отримали 42,991 млрд гривень прибутку до оподаткування.
За даними Національного банку України рейтинг прибутковості за січень-жовтень 2020 року очолює державний банк ПриватБанк, який заробив 22,848 млрд гривень:
Читайте також: