Строки адміністративних та інших послуг під час дії карантину: Законопроект 5454

Встигни придбати меблі найвищої якості за найкращими цінами онлайн з Інтернет-магазином “Еко-Меблі”
05.05.2021
Адмінвідповідальність роботодавців за порушення прав осіб із інвалідністю: Законопроект 5421
12.05.2021
Show all
Строки адміністративних та інших послуг під час дії карантину: Законопроект 5454

Пошук / Search

Строки адміністративних та інших послуг під час дії карантину: Законопроект 5454

29 квітня 2021 року Верховною Радою України зареєстровано Проект Закону України за номером 5454 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину”

Законодавчий акт розроблено з метою врегулювання питання зупинення перебігу строків звернення за отриманням адміністративних послуг, визначених законом, у разі встановлення Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантину на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби, а також з метою поновлення перебігу строків надання адміністративних послуг, що були призупинені на період встановлення карантину.

17 березня 2020 року, на самому початку пандемії та карантину в Україні, Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямований на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530- IX.

Підпунктом 3 пункту 2 «Прикінцеві положення» зазначеного Закону, встановлено, що з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (з 17.03.2020 р.), строки надання будь-яких адміністративних та інших послуг, фактично, стали необмеженими, а подані документи для отримання відповідної послуги почали розглядатися суб’єктами надання адміністративних послуг, в деяких випадках, кілька місяців.

Останнім часом суб’єкти надання адміністративних послуг почали затягувати строки розгляду документів, які подані суб’єктами звернення для отримання відповідної адміністративної послуги, посилаючись на положення підпункту 3 пункту 2 «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», що в свою чергу призвело до збільшення, іноді в декілька разів, строку надання відповідної адміністративної послуги.

Крім того, суб’єктам надання адміністративних послуг, відповідно до положень зазначеного Закону, надано «право» самостійно встановлювати строк розгляду документів для отримання відповідної адміністративної послуги.

З огляду на це, Законопроектом 5454 пропонується:
 • внести зміни до статті 10 Закону України «Про адміністративні послуги» щодо врегулювання питання зупинення перебігу строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків їх надання, визначених законом, у разі встановлення Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантину на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби, у тому числі з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-2019);
 • внести зміни до підпункту 3 пункту 2 «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»для відновлення перебігу строків надання адміністративних та інших послуг в умовах карантину.
Основними нормативно-правовими актами в цій сфері правового регулювання є:
 1. Закони України:
  1. «Про адміністративні послуги»
  2. «Про захист населення від інфекційних хвороб»
  3. «Про ліцензування видів господарської діяльності»
  4. «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»
  5. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»
 2. Постанови Кабінету Міністрів України:
  1. Від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»
  2. Від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»
  3. Від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»
  4. Від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»
Прийняття Проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину» забезпечить:
 • виключення положень для можливого зловживання (корупції) посадовими особами відповідного органу під час надання адміністративних послуг;
 • забезпечення прозорих та чітких правил надання адміністративних послуг;
 • спрощення умов ведення господарської діяльності для бізнесу; – покращення державного регулювання господарських відносин.
Порівняльна таблиця
до Проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину»
Зміст положення акта законодавстваЗміст відповідного положення проекту акта  
Закон України «Про адміністративні послуги»
Стаття 10. Строки надання адміністративних послуг 1. Граничний строк надання адміністративної послуги визначається законом. …………………   Відсутня  Стаття 10. Строки надання адміністративних послуг 1. Граничний строк надання адміністративної послуги визначається законом. …………………   6. У разі встановлення Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантину на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби, у тому числі з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-2019),зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення. Встановлення карантину на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби,у тому числі з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-2019), не є підставою для зупинення строків надання адміністративних послуг, визначених законом, суб’єктами надання адміністративних послуг.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»
II. Прикінцеві положення ………………… 2. Установити, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19): ………………… 3) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення; …………………II. Прикінцеві положення ………………… 2. Установити, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19): ………………… 3) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення;   …………………
Законодавчий акт доступний для завантаження:
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Актуально за темою:
На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.