Старт проекту Дія.City — першої в світі віртуальної бізнес-країни

Нові критерії для небанківського фінансового сектору: положення НБУ
29.09.2020
Проект Дія.Бізнес: консультаційні центри працюватимуть у 50 містах України
29.09.2020
Show all
Старт проекту Дія.City — першої в світі віртуальної бізнес-країни

Старт проекту Дія.City — першої в світі віртуальної бізнес-країни

У Міністерстві цифрової трансформації презентували концепцію спеціального правового режиму для розвитку IT-галузі – Дія City.

Вона передбачає низку правових та податкових особливостей для IT-сектору, а також зміни у трудовому законодавстві України. 

Законопроект про віртуальну економічну зону, який визначитиме її органи управління, правовий режим її існування та статус резидентів.

Спікерами виступили заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков, народні депутати Єгор Чернєв та Андрій Ніколаєнко. Презентував концепцію радник міністра цифрової трансформації, legal lead проєкту Дія.City Денис Алєйніков. 

Головною метою Дія.City є створення найбільшого в Європі глобального технологічного хабу. Спеціальний правовий режим поширюватиметься на всю територію України, а вносити законодавчі зміни у функціонування зони буде заборонено протягом 15 років. 

У рамках Дія.City пропонується замінити податок на прибуток податком на виведений капітал за ставкою 10%. Податки на працю передбачають 5% ПДФО, 22% ЄСВ від мінімальної заробітної плати та 1,5% військового збору.

«Залишимо податкові умови для IT-спеціалістів, які вони мають при оформленні як ФОП», — пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 

«В України неймовірно потужний потенціал розвитку IT-сектору – у нас створюються класні продуктові компанії, які постійно залучають інвестиції для розвитку своїх проектів. При цьому у нас також ростуть сервісні компанії, і ми розуміємо, як важливо зберегти комфортні умови для їх розвитку. Для цього і створюється Дія City. Концепція передбачає гнучку адаптивну модель в трудових відносинах, фіксацію податкових ставок, захист від необґрунтованих обшуків, спроб тиску на бізнес», – зазначив заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.

Резидентами Дія.City зможуть стати лише ті IT-компанії, діяльність яких відповідатиме спеціально розробленим КВЕДам Дія City.

Також плануються зміни до Кримінально-процесуального кодексу, завдяки яким буде мінімізований тиск з боку держави на резидентів Дія.City.

«Українські IT-спеціалісти працюють у топ-світових компаніях за кордоном. Хочемо створювати інноваційні стартапи вдома. З найкомфортнішими умовами для роботи», — зазначив міністр.

На початку червня Міністерство цифрової трансформації анонсувало старт проекту Дія.City — першої в світі віртуальної бізнес-країни.

Мета проекту — створити сприятливі умови для розвитку інноваційного і технологічного бізнесу.

Передбачається, що до 2025 року завдяки проекту в країні буде створено додатково понад 450 тис. робочих місць. Проект залучить в IT-галузь понад $11,8 млрд. Планується, що проект зацікавить українські та міжнародні IT-компанії, інвестиційні фонди, стартапи, освітні організації.

Проект охопить такі технологічні сфери, як AgroTech, Fintech та Blockchain, АІ та технології хмарних обчислень, медичні нейромережі та біотехнології, IoT, Publishing та торговельні майданчики, авіаційні та космічні технології, безпілотники, рекламу, маркетинг і просування, анімацію, графіку та аудіо, кіберспорт та аутсорсинг бізнес-процесів.

Про необхідність розвитку ІТ-індустрії вже говорили багато, але лише за підтримки Президента України проект Дія.City буде реалізовано в найкоротші строки. Дія.City створить в Україні одні з найкращих у світі умов для розвитку IT-індустрії. 

Нагадаємо, що 3 вересня 2020 року прездентом підписно Указ «Про заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні». За дорученням Президента, Кабінет Міністрів впродовж трьох місяців повинен розробити та внести на розгляд Верховної Ради ряд законопроєктів щодо спрощення оподаткування, лібералізації трудових відносин та посилення захисту від неправомірного втручання у роботу компаній зі сфери інформаційних технологій.

Про це докладніше писали тут:

Указ президента від 3 вересня 2020 року ініціює розвиток IT-індустрії в Україні

Окремий новий актуальний класифікатор професій для IT-бізнесу: держава продовжує сприяти розвитку ІТ-галузі в Україні

Актуальне про бізнес читайте за посиланням:

Проект Дія.Бізнес: консультаційні центри працюватимуть у 50 містах України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *