Розрахунок та додатки з типом «Звітний» як «Довідковий» зарплатної звітності

Державна підтримка Агросектору України 2021: розширення переліку одиниць української сільгосптехніки та обладнання
22.02.2021
Е-Україна – Е-проекти цифрової трансформації держави 2021
26.02.2021
Show all
Розрахунок та додатки з типом «Звітний» як «Довідковий» зарплатної звітності

Пошук / Search

Розрахунок та додатки з типом «Звітний» як «Довідковий» зарплатної звітності

Для недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання виплат Міністерством фінансів України було запроваджено “Розрахунок та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом «Звітний» як «Довідковий».

Із запровадженням Єдиного рахунку на податки та ЄСВ з 1 січня 2021 року передбачено щоквартальне подання звітності про нарахування єдиного внеску замість щомісячної звітності за Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 р. №773.

Саме тому виникла необхідність подавати роботодавцем у разі необхідності призначення застрахованим особам поза межами звітного щоквартального періоду:
 • пенсій
 • матеріального забезпечення
 • страхових виплат.
Така звітність подається виключно по тим особам, яким необхідно призначити виплати.

 У Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» зазначається інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат (абзац сьомий пункту 1 розділу ІІІ Порядку).

Тобто, “Розрахунок” складається за правилами звітного типу, але зазначається саме «Довідковий» тип і наводиться інформація лише щодо тих застрахованих осіб, заради яких цей проміжний “Розрахунок”.

Крім позначки про довідковий тип Розрахунку у його «шапці», у рядку 035 додатка 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (Д1) обирається необхідна позначка:
 1. Для призначення пенсії — у разі подання Д1 у складі Розрахунку з типом «Довідковий» для призначення пенсії застрахованим особам. У цьому разі Д1 має містити відомості для призначення пенсії по застрахованій особі, які подаються за період до дати формування заяви на призначення пенсії; (у Д1 позначка у рядку 035, у Д5 — у рядку 036, у Д6 — у рядку 034).
 2. Для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат — у разі подання Д1 у складі Розрахунку з типом «Довідковий» для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат застрахованим особам. У цьому разі Д1 має містити відомості для призначення інших соціальних виплат по застрахованій особі. (у Д1 — позначка у рядку 035; у Д5 — у рядку 036).
Особливості строків подання “Розрахунку” з типом «Звітний» як «Довідковий»
 1. Пенсія.
  1. Довідковий Розрахунок подається після того, як працівник подасть заяву про призначення пенсії.
  2. Про необхідність подання роботодавець дізнається або зі звернення від Пенсійного фонду, або від цього працівника.
 2. Лікарняні та декретні.
  1. Довідковий Розрахунок подається раніше або разом  з поданням заяви-розрахунку до ФСС.
  2. Протягом 10-ти робочих днів  після надходження заяви-розрахунку фахівцям ФСС слід перевірити наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ЄСВ, коректність нарахованих  виплат.
 3. Починаючи з 01 лютого 2021 року.
  1. Страхові випадки починаючи з 1 лютого 2021 року.
  2. Аби показати січневу зарплату та ЄСВ до закінчення звітного кварталу, роботодавцю доведеться подати довідковий Розрахунок із даними по таким працівникам, оскільки розрахунковий  період 12 місяців або менший відпрацьований період, що передує місяцю настання страхового випадку

Окремі довідкові розрахунки на кожного працівника подавати не потрібно.

Орієнтуватися треба на перелік таких працівників, зазначених у заяві-розрахунку: по кожному такому документу – окремий довідковий Розрахунок, якщо інформація по працівникам і місяцям, які потрібні для перевірки страхового стажу, ще не надавалася раніше.
Для “Розрахунку” з типом «Звітний» як «Довідковий» не встановлено жорстких строків подання, тож не буде і штрафів за порушення цих строків
Інформацію про осіб, зазначених у довідковому Розрахунку необхідно також дублювати у звітному Розрахунку за відповідний звітний період (квартал).
Тобто відображаємо одних і тих же осіб два рази, перший –  у «Довідковому» всередині кварталу, другий – у квартальному «Звітному» після закінчення кварталу.
Якщо звітний квартал підійшов до завершення і потрібні будуть дані за квартал для призначення пенсії, матзабезпечення або страхових виплат,  слід подати Розрахунок вже не «Довідковий», а просто «Звітний».

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.