Проект нової Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок

Про пенсійні накопичення від міністра соціальної політики
10.11.2020
Інструменти стягнення податкового боргу: новий законопроект ДПСУ
10.11.2020
Show all
Проект нової Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок

Пошук / Search

Проект нової Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок

9 листопада 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на офіційному веб-порталі оприлюднило проект Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», яким пропонує затвердити нову уніфіковану Методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Уніфікований підхід передбачає визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки як добутку площі земельної ділянки на норматив капіталізованого рентного доходу за одиницю площі, а також п’яти коефіцієнтів, що характеризують регіональні та зональні фактори місцеположення земельної ділянки, місцеположення земельної ділянки, цільове призначення земельної ділянки, належність земельної ділянки до певної категорії земель, а також індексацію нормативної грошової оцінки земель за період від затвердження нормативу капіталізованого рентного доходу до дати проведення оцінки.

За новою Методикою формула визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки (Цн) буде такою:

Цн = Пд х Нрд х Км1 х Км2 х Км3 х Км4 х Кцп х Кмц х Кні, де

Пд – площа земельної ділянки, квадратних метрів;

Нрд – норматив капіталізованого рентного доходу за одиницю площі згідно додатку 1 до цієї Методики;

Км1 – коефіцієнт, який враховує розташування громади в межах зони впливу великих міст;

Км2 – коефіцієнт, який враховує курортно-рекреаційне значення населених пунктів;

Км3 – коефіцієнт, який враховує розташування громади в межах зон радіаційного забруднення;

Км4 – коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місцеположення земельної ділянки;

Кцп – коефіцієнт, який враховує цільове призначення земельної ділянки відповідно до відомостей Державного земельного кадастру;

Кмц – коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням;

Кні – добуток коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель за період від затвердження нормативу капіталізованого рентного доходу до дати проведення оцінки.

Водночас затверджена до набрання чинності новою методикою технічна документація з нормативної грошової оцінки земель або земельних ділянок зберігатиме чинність до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування про затвердження нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Очікується, що ця постанова набере чинності з 1 січня 2021 року.

Для більш детального вивчення завантажте проект Постанови КМУ.


Кабінет міністрів України змінив порядок проведення нормативної грошової оцінки сільськогосподарських земель

Відтепер власники земельних ділянок оперуватимуть оновленою і справедливою ціною на землю: повна нормативно-грошова оцінка земель по всій території України була проведена ще у 2018 році. Але зрозуміло, що з часом стан земель і властивості грунтів можуть змінюватись. Були почуті побажання аграріїв надати їм можливість оновлювати оцінку своїх земельних ділянок і внесли певні зміни, що забезпечить справедливу ціну на землю та ефективну реалізацію земельної реформи.

З метою забезпечення ефективної та прозорої земельної реформи, Уряд на першому засіданні у новому році оновив Порядок проведення нормативної грошової оцінки сільгоспземель.

Це означає, що власники земель отримали можливість оновлення технічної документації з оцінки земельних ділянок. 

Законопроектом вносяться зміни до:

  • Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 105;
  • Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051.

Реалізація постанови передбачає виключення положень щодо обов’язковості використання результатів загальнонаціональної НГО земель с/г призначення для надання відомостей із Державного земельного кадастру.

Також надано можливість власнику або землекористувачу замовляти проведення НГО окремої земельної ділянки до спливу строку, визначеного частиною другою статті 18 Закону України «Про оцінку земель».

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.