Процедура повернення помилково сплаченого боргу та боргової переплати

Бізнес проти чергових змін до ПКУ 2021: законопроект 4101 збільшує податковий тиск
22.09.2020
Українці зменшили витрати в умовах Covid-19: збільшився «страх бідності»
23.09.2020
Show all
Процедура повернення помилково сплаченого боргу та боргової переплати

Процедура повернення помилково сплаченого боргу та боргової переплати

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені регулюються ст. 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.

Процедура повернення грошових зобов’язань :

  1. Відсутність податкового боргу. У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків. При цьому для його погашення платник має право використати зазначену суму переплати, подавши відповідну заяву на перекид.
  2. Подання платником податків заяви про таке повернення. Крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку.

Заява на повернення грошових зобов’язань подається у довільній формі до територіального органу ДПСУ за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення, в якій необхідно зазначити напрям перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
  • повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Про податкові вимоги та боржників читайте за посиланнями:

Усе про податкові вимоги платників податків та податкову заставу

Податковий борг: боржники, щомісячна статистика

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *