Про розвиток штучного інтелекту в Україні

Дія.Бізнес для студентів і майбутніх підприємців у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
07.12.2020
Енергоефективність та енергоємність національної економіки
10.12.2020
Show all
Про розвиток штучного інтелекту в Україні

Пошук / Search

Про розвиток штучного інтелекту в Україні

Штучний інтелект – організована сукупність штучних технологій, із застосуванням якої можливо виконувати складні комплексні завдання шляхом використання системи наукових методів досліджень і алгоритмів обробки інформації, отриманої або самостійно створеної під час роботи, а також створювати та використовувати власні бази знань, моделі прийняття рішень, алгоритми роботи з інформацією та визначати способи досягення поставлених завдань.

Галузь штучного інтелекту – напрям діяльності у сфері інформаційних технологій, який забезпечує створення, впровадження та використання технологій штучного інтелекту.

Дана термінологія з “Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні, яку розробило Міністерство цифрової трансформації України“.

Аналізуючи 2019 рік – Україна була одним з лідерів в  Східній Європі в області розробки ШІ.

Український ринок Фрілансу в умовах Covid-19 зазнав і втрат і перемог, однак є першим серед інших країн Європи

На початку 2020 року Міністерство цифровий трансформації створило експертний комітет з питань розвитку сфери штучного інтелекту.

До складу комітету входять представники бізнесу, українських і закордонних ІТ-компаній, сфери охорони здоров’я та медицини тощо.

У Міністерстві уточнили, що штучний інтелект може підвищити рівень національної безпеки, освіти та економіки.

Одне з пріоритетних завдань Міністерства цифрової трансформації України— забезпечити усі необхідні умови для розвитку технологічних компаній в Україні, залучити на наш ринок нових світових гігантів та їх інвестиції, в тому числі у сфері штучного інтелекту (ШІ). Цей напрямок достатньо новий для України, але не для світу, тому ми розробили Концепцію розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, яка сприятиме інтеграції інноваційних технологій в економічно важливі сектори держави. Концепцію щойно підтримав Кабінет Міністрів України.

“Україна має неабиякий потенціал у сфері штучного інтелекту. Ми маємо найбільшу кількість компаній-розробників технологій штучного інтелекту у Східній Європі. Компанії у сфері АІ з українським корінням вже придбали міжнародні корпорації, такі як Snap, Google, Rakuten. Активно використовуються в різних сферах й чатботи. Тому зараз ми працюємо над створенням сприятливих умов, щоб ШІ став одним із ключових драйверів цифрової трансформації та загального зростання економіки України. Адже розвиваючи сферу штучного інтелекту, ми забезпечуємо конкурентоспроможність України на міжнародному ринку”, — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Технології ШІ сприятимуть трансформації економіки, ринку праці, державних інституцій та суспільства загалом. Їх застосування дозволить зменшити обсяги витрат та підвищити ефективність виробництва, якість товарів і послуг.

“Завдяки розвитку штучного інтелекту і його інтеграції в економічно важливі сектори ми зможемо збільшити частку інтелектуально містких продуктів в Україні. І, як наслідок, увійти в топ-10 рейтингу країн з високим розвитком штучного інтелекту у світі (AI Readiness Index by Oxford Insights, AI Index by Stanford University)”, — додав заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Реалізації положень Концепції розвитку штучного інтелекту дасть змогу:

 • зайняти Україні значний сегмент світового ринку технологій ШІ та провідні позиції у міжнародних рейтингах (як результат — прихід іноземного інвестора в галузь);
 • створити умови для участі України в діяльності міжнародних організацій та реалізації ініціатив щодо формування стратегій розвитку, регулювання та стандартизації ШІ у світі;
 • впровадити технології ШІ у сфері освіти, економіки, публічного управління, кібербезпеки, оборони та інших сферах для зростання довгострокової конкурентоспроможності України на міжнародному ринку;
 • сформувати адекватне та дієве правове поле для застосування технологій ШІ з огляду на міжнародні стандарти в галузі та передовий іноземний досвід її державного регулювання.

Основні напрямки Концепції включають:

 • удосконалення середньої, вищої освіти та підвищення кваліфікації з метою підготовки кваліфікованих фахівців та фахівчинь у сфері штучного інтелекту;
 • стимулювання наукових досліджень у галузі, зокрема за допомогою грантів;
 • стимулювання підприємництва у галузі ШІ, а також розробка методу перекваліфікації кадрів, що можуть втратити роботу через автоматизацію за 5-10 років;
 • робота з підвищенням рівню кібербезпеки, удосконалення законодавства у сфері кіберзахисту;
 • застосування технологій штучного інтелекту в оборонній сфері та публічному управлінні;
 • розв’язання проблем роботи держреєстрів;
 • використання ШІ у правосудді, зокрема для попередження небезпечних явищ завдяки аналізу наявних даних.

На розробку та впровадження перших етапів Концепції знадобиться понад 14 мільйонів гривень у 2021-23 роках.

Зі слів Віцепрем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова – концепція допоможе залучити мільярди інвестицій та відкриє для України участь у діяльності міжнародних організацій щодо розвитку штучного інтелекту в світі. 

Також йдеться про створення правового поля використання ШІ у відповідності до міжнародних стандартів.

Міністерство цифрової трансформації України спільно з іншими стейкхолдерами мають розробити і затвердити план заходів реалізації Концепції.

Слідкуватимемо за оновленнями повідомлень Міністерство цифрової трансформації України та розробок ШІ.

Читайте за тематикою:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.