Про майбутнє робочих місць – The Future of Jobs and The Future of Work and the Workplace – аналітики The WEF, OECD, Genesis, CBRE Group

Результат аудиту країни та стратегія економічного розвитку 2021-2030
21.10.2020
Іноземні кадрові зміни наглядових рад українських державних компаній
21.10.2020
Show all
Про майбутнє робочих місць – The Future of Jobs and The Future of Work and the Workplace – аналітики The WEF, OECD, Genesis, CBRE Group

Пошук / Search

Про майбутнє робочих місць – The Future of Jobs and The Future of Work and the Workplace – аналітики The WEF, OECD, Genesis, CBRE Group

Будемо вести мову про аналітику відомих вагомих світових компаній-експертів стосовно спеціальностей з найменш та найбільш високим ризиком зникнення

Загальна аналітика зводиться до наступного:
1.Спеціальності з найбільш високим ризиком зникнення:
 • касири;
 • страхові андеррайтери і ті, хто працює зі страховими претензіями;
 • майстри з ремонту годинників;
 • вантажники;
 • телемаркетер;
 • бухгалтери;
 • бібліотекарі;
 • фахівці з кредитування;
 • водії.
2.Спеціальності з найменшою загрозою зникнення:
 • біохіміки та біофізики;
 • інженери-електронники;
 • продюсери і режисери;
 • фізіотерапевти;
 • релігійні чиновники;
 • політики;
 • практикуючі лікарі;
 • інженери-будівельники;
 • вчителі;
 • управлінці екіпажем суден.

Марін МАН – морське статусне крюїнгове агенство, сертифіковане за стандартом ISO 9001: 2015, класифікаційною спільнотою Бюро Верітас. Едина компанія в Україні, яка створила сильну європейську мережу офісів комплектування екіпажів. З 2008 року працює з авторитетними судноплавними менеджерами та судновласниками, з адміністрацією портів і прапорів. Пропонує безкоштовне довгострокове працевлаштування моряків з країн СНД, Прибалтики, Польщі та Європейського Союзу.


Першочергово відзначимо актуальну доповідь сесвітнього економічого форуму 2020 на тему «Майбутнє робочих місць 2020» – The Future of Jobs 2020
Доповідь Всесвітнього економічого форуму 2020 на тему «Майбутнє робочих місць 2020» – The Future of Jobs 2020 стосувалася впровадженням цифрових технологій і автоматизації праці в майбутньому.

У звіті для доповіді брались результати з січня по вересень 2020 року керівників вищої ланки, що відповідають за кадрову політику, стратегію та інновації в компаніях, що працюють в 26 країнах в 15 окремих галузях економіки і соціальної сфери, а також якісні і кількісні дані з різних джерел.

З впровадженням цифрових технологій та автоматизації праці до 2025 року 43% роботодавців збираються скоротити кількість робочих місць, тоді як розширювати планують 34,5%.

Мова йдеться про осучаснення робочих місць відповідно до розвитку всесвітніх технологій та прогресу.

Аналітика каже про приріст 97 млн. нових, більш адаптованих, сучасних, автоматизованих робочих місць до нових умов поділу праці між людьми, машинами і алгоритмами на зміну 85 млн робочих місць.

Проблемами на шляху впровадження нових технологій у звіті названі прогалини в навичках на місцевому ринку праці, дефіцит фахівців і відсутність необхідних навичок у керівництва.

Варта уваги оцінка експертів Організації економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) та аналітиків компанії Genesis.
Експерти Організації економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD), а також аналітики компанії Genesis зазначили, що автоматизація змінює робоче середовище, це стосується всіх сфер працевлаштування, і в наступні десятиліття багато професій просто зникнуть.

У доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) прогнозується, що протягом наступних двох десятиліть половина всіх робочих місць буде трансформована технологіями.

За оцінками OECD, протягом наступних 20 років 14% робочих місць будуть повністю автоматизовані, а ще 32% спеціальностей збережуться, але стануть принципово іншими.

Не менш вагомий звіт Fast Forward 2030 під назвою «The Future of Work and the Workplace», складений міжнародною компанією CBRE Group (США) і Genesis.
Звіт Fast Forward 2030 під назвою «The Future of Work and the Workplace», складений міжнародною компанією CBRE Group (США) і Genesis показав, що першими зникнуть спеціальності в сфері обслуговування, роботи з клієнтами і менеджменту.

Всі фахівці сходяться на думці, що подібна ситуація на ринку праці неминуча, але не є чимось надзвичайним. Навпаки, в епоху розвитку високих технологій використовувати ці технології набагато простіше і вигідніше, ніж оплачувати працю працівників, що виконують ті ж функції, але набагато повільніше.

Дослідження передбачає, що роботи швидко замінять людей в секторах управління клієнтами, промисловості, пошти і секретарських послуг. Всі професії, пов’язані з канцелярською роботою, перестануть існувати, оскільки спілкування, співробітництво і документування перейдуть в онлайн, підкреслюють футурологи.

У компаній, що бажають залишитися лідерами ринку, немає іншого виходу, крім як автоматизувати послуги. Автоматизація зробить надання послуг більш швидким, зручним і дешевим. Незважаючи на удаваний драматизм ситуації, експерти запевняють, що проблем з працевлаштуванням не буде і робочих місць не стане менше. Щоб адаптуватися до технологічного середовища, фахівцям потрібно стати багатопрофільними. Навички, які допоможуть в цьому: критичне мислення, творчість і здатність засвоювати нову інформацію.

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.