Портал державних підприємств України: ризик індикатори

Середній рівень заробітної плати та середній рівень пенсії в Україні
13.09.2020
Бізнес України: реалії
14.09.2020
Show all
Портал державних підприємств України: ризик індикатори

Пошук / Search

Портал державних підприємств України: ризик індикатори

Порядок доступу до інформації в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу органів, що здійснюють державні виплати

Міністерство економіки України презентувало оновлений портал державних підтриємств України, так званий моніторинг фінансовоі ефективності діяльності об’єктів державної власності.

У ньому окрім зручності пошуку та групування за критеріями пошуку та аналізу державних підприємств додано функціонал “ризик індикатори”, за яким можна проаналізувати збитки, вартість активів по доходам, негативні тенденції в фінансовій звітності тощо.

Кожен може проглянути за вибраними критеріями будь-яке державне підприємство, проаналізувати роботу, ризики та динаміку показників будь-якої сфери.

Дана розробка належить інформаційно-аналітичній підсистемі Трансперенсі Інтернешнл Україна за підтримки ПРООН в Україні.


28 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок доступу до інформації в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу органів, що здійснюють державні виплати.

Даний документ був прийнятий відповідно до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» з метою надання можливості органам, що здійснюють державні виплати, отримувати засобами інформаційно-аналітичної платформи в режимі реального часу підтвердження відповідності інформації, повідомленої отримувачами державної допомоги, вимогам законодавства, що впливають на визначення їх права на отримання та розмір державних виплат, або рекомендацію щодо проведення додаткової перевірки такої інформації.

Відповідно до Порядку органи, які здійснюють державні виплати, отримуватимуть доступ до інформації на безоплатній основі на підставі укладеного договору з Мінфіном. Також керівник такого органу визначатиме уповноважених осіб для надання їм доступу на час виконання ними повноважень.

Верифікація державних виплат – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних суб’єктів надання інформації.

Мінфін здійснює повноваження з контролю за дотриманням бюджетного законодавства у в частині верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування визначені Бюджетним кодексом України, з дотриманням Конституції України, законів України «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про банки та банківську діяльність», інших норм законодавства і лише в інтересах економічного добробуту та прав людини.

Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Верифікація проводиться в інтересах людей, яким дійсно необхідна допомога, та усіх чесних платники податків.

Про новий мобільний додаток для бізнесу читайте тут:

Новий мобільний додаток для бізнесу

Законопроект 2276 підписано: мораторій на банкрутство державних установ схвалено

Реформа державного нагляду та контролю: законопроект «Про основні засади державного нагляду (контролю)»

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.