Податковий борг: боржники, статистика 2021

Гарна ідея для бізнесу – новітня безконтактна технологія мийки TOUCHLESS з обладнанням та ПЗ від ICW
27.01.2021
«Звіт про заборгованість з оплати праці» з 2021 року за формою Держстату №3-борг (місячна)
29.01.2021
Show all
Податковий борг: боржники, статистика 2021

Пошук / Search

Податковий борг: боржники, статистика 2021

Про:

 • особливості спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу;
 • скороченння строку для самостійного погашення платником податків суми податкового боргу з 60 до 30 календарних днів з дня надсилання;
 • особливості надсилання звітності поштою;
 • де отримати інформацію про суб’єкти господарювання, у яких є податковий борг;
 • статистику боржників 2020 року

читайте в матеріалі 2020 року:

Податковий борг: боржники, статистика 2020

Із набрання чинності Закону №1072-ІХ“Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2, передбачено:
 • списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн та його не погашено станом на 01.11.2020 р.;
 • відстрочення до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що у загальній сумі не перевищує 6800 гривень тощо.

Детальніше про це в матеріалі:

Президентські законопроекти 4429, 4430 та 4431 про підтримку бізнесу під час карантину: аналіз

18 січня ДПСУ повідомила, що  21 грудня проведено списання боргів, розмір яких не перевищував 3060,00 гривень на загальну суму 1 187,4 млн грн майже 3,7 млн платникам податків.

Оприлюднення інформації про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, на сайті ДПСУ, не звільняє від необхідності отримувати довідку для підтвердження відсутності заборгованості. Адже сума податкового боргу може змінюватись щоденно. На цьому наголосили податківці у листі від 03.12.2018 р. №22575/5/99-99-09-07. 


Коротко про строки сплати податкових зобов’язань, податкового боргу та його наслідки

Строки сплати податкових зобов’язань визначені п. 57.1 ПКУ:

 • для самостійно задекларованої суми податкового зобов’язання – 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання відповідної декларації;
 • для сплати податковим агентом податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військового збору (ВЗ) (ст. 168 ПКУ). Тобто у загальному випадку, ПДФО і ВЗ сплачується при виплаті оподатковуваного доходу (пп. 168.1.2 ПКУ). Якщо виплата здійснюється з каси або в не грошовій формі – протягом 3 банківських днів з дня, наступного за днем такого нарахування (пп. 168.1.4 ПКУ), а якщо дохід нараховується, але не виплачується, – у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду (пп. 168.1.5 ПКУ).

У разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом згідно з пп. 54.3.1 – 54.3.6 ПКУ платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 робочих днів, наступних за днем отримання податкового повідомлення – рішення (ППР). У разі оскарження такого рішення (ППР) платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.

Якщо нарахування авансових внесків для платників єдиного податку (ЄП) першої та другої груп здійснюється контролюючим органом на підставі заяви такого платника ЄП за розміром обраної ставки ЄП (п. 295.2 ПКУ), в такому випадку ЄП сплачується авансом не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем його сплати вважається операційний (банківський) день, наступний за вихідним або святковим днем (останній абзац п. 57.1 ПКУ).

У випадку не сплати виникає податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом строк, та непогашеної пені (пп. 14.1.175 ПКУ).

Наслідки не сплати податкових зобов’язань:

 1. штраф за несплату/несвоєчасну сплату зобов’язань (залежно від його типу: ст. 126 або ст. 127 ПКУ) і пеня (ст. 129 ПКУ);
 2. у контролюючого органу виникає право податкової застави;
 3. застосовується арешт майна і рахунків;
 4. на підставі рішення суду застосовується примусова реалізація майна, що перебуває в податковій заставі, та/або стягнення грошових коштів на банківських рахунках, а також готівки – якщо податковий борг платник не погасить добровільно;
 5. анулювання статусу платника ЄП;
 6. відмова в реєстрації платником ЄП (для будь-якої з груп);
 7. обмеження для фізичних осіб підприємців (ФОП) і посадових осіб юридичної особи щодо виїзду за кордон;
 8. адміністративна та кримінальна відповідальність.

Щомісячна статистика боржників 2021


Про боржників з ЄСВ от оприлюднення заборгованності на офіційному вебпорталі ДПС читайте за посиланням:

«Звіт про заборгованість з оплати праці» з 2021 року за формою Держстату №3-борг (місячна)


В даному матеріалі буде щомісячно оновлюватись статистика боржників від ДПСУ


Згідно з оновленим у січні переліком від ДПСУ, в Україні налічується 459 596 підприємств та підприємців, які мають податковий борг перед державним або місцевим бюджетом. За місяць їх кількість зменшилась більш ніж удвічі здебільшого завдяки Закону №1072-ІХ.


За оновленим у лютому переліком від ДПСУ, в Україні налічується 568 196 підприємств та підприємців, які мають податковий борг. За місяць їх кількість зросла на понад 108 тисяч.


За оновленим у березні переліком від ДПСУ, в Україні налічується 626 178 підприємств та підприємців, які мають податковий борг. За місяць їх кількість зросла на понад 57 тисяч.


Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.