Пенсійні виплати: нові завдання Уряду від 06 жовтня 2020 року

Офшорні зони ЄС: зміни від 06 жовтня 2020 року
07.10.2020
12 важливих законопроектів для бізнесу
07.10.2020
Show all
Пенсійні виплати: нові завдання Уряду від 06 жовтня 2020 року

Пенсійні виплати: нові завдання Уряду від 06 жовтня 2020 року

6 жовтня 2020 року у Міністерстві соціальної політики під головуванням Міністра соціальної політики Марини Лазебної відбулося засідання робочої групи з розвитку пенсійної системи за участі Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третякової, представників Секретаріату Кабінету Міністрів, міністерств, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного банку України, Державного казначейства, соціальних партнерів та інших.

Обговорили 5 основних напрямів розвитку пенсійної системи, за якими мають бути прийняті узгоджені рішення:

  1. Питання прожиткового мінімуму. Показник не слугує стандартом соціального захисту громадян: до величини прожиткового мінімуму «прив’язані» майже 180 норм, які регулюють кримінальні, господарські, адміністративні питання в той же час, як питання соціальних виплат лише79.
  2. Удосконалення пенсійного законодавства в солідарній пенсійній системі: встановлення дати щорічної індексації пенсій, її поширення на окремі категорії пенсіонерів, яким пенсія не індексується, встановлення особливостей пенсійного забезпечення батьків дітей з орфанними захворюваннями та інше.
  3. Запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи для окремих категорій професій, яким пенсія призначається достроково.
  4. Розвиток недержавного пенсійного забезпечення, підвищення захисту майнових прав та інтересів учасників накопичувальної системи пенсійного забезпечення.
  5. Запровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення.

По першому і другому питанню Міністерство соціальної політики України напрацювало чотири законопроекти, які системно вирішують проблеми, що накопичились, і наразі завершується їх узгодження з іншими центральними органами виконавчої влади та соціальними партнерами.

Щодо блоку питань з накопичувальної системи пенсійного забезпечення, то у Верховній Раді на розгляді перебуває проект Закону України „Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення” за номером 2683 від 27.12.2019. Мінсоцполітики повністю підтримує його ідею як основу для запровадження другого рівня та необхідність його прийняття до кінця року з урахуванням наданих пропозицій від Мінсоцполітики, які знизять корупційні ризики, ризики монополізації, підвищать захист пенсійних накопичень людей та забезпечать комплексний розвиток всіх трьох рівнів пенсійної системи України.

Марина Лазебна запропонувала передбачити в Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року конкретні заходи зі створення дієвої системи захисту та гарантування пенсійних накопичень громадян в другому та третьому рівнях накопичувальної системи та зі створення інструментів для залучення пенсійних накопичень в розвиток економіки країни.

Нагадаємо, в Україні вже в 2021 році обіцяють запустити накопичувальні пенсії: при виході на заслужений відпочинок можна буде отримувати відразу дві виплати.

Читайте також:

Індексація пенсії в 2021 році: визначена дата

Фонд соціального страхування України та пенсійний об’єднають: новий законопроект

Мінімальна пенсія з 1 вересня 2020 року — 2000 грн!

Середній рівень заробітної плати та середній рівень пенсії в Україні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *