Офшорні зони ЄС: зміни від 06 жовтня 2020 року

ТОП-10 найдорожчих світових брендів: The 2020 World’s Most Valuable Brands
07.10.2020
Пенсійні виплати: нові завдання Уряду від 06 жовтня 2020 року
07.10.2020
Show all
Офшорні зони ЄС: зміни від 06 жовтня 2020 року

Пошук / Search

Офшорні зони ЄС: зміни від 06 жовтня 2020 року

Офшорна зона  — один із видів вільних економічних зон, що належать до сервісних вільно-економічних зон, особливістю яких є створення для підприємців сприятливого валютно-фінансового та фіскального режимів, високий рівень та законодавчі гарантії банківської та комерційної секретності, лояльність державного регулювання.

Вживаються також поняття:

 • офшорний центр
 • безподаткова зона
 • податковий притулок
 • податкова гавань.

Термін «офшорна зона» загалом має на увазі будь-яку країну з низькою або нульовою податковою ставкою на всі або окремі категорії доходів, певний рівень банківської або комерційної секретності, мінімальну або повну відсутність резервних вимог центрального банку або обмежень у конвертованій валюті.Більшість офшорних зон має відносно прості вимоги з ліцензування й регулювання фінансових компаній та інших фірм.

Особливістю офшорної юрисдикції є поширення пільгового режиму виключно на нерезидентні компанії, які не здійснюють діяльність на території юрисдикції та забезпечення ефективного режиму фінансової секретності.

ЄС працює над вдосконаленням міжнародного податкового управління.

З огляду на глобальний характер недобросовісної податкової конкуренції, це також означає вирішення зовнішніх викликів податковій базі країн ЄС.

6 жовтня 2020 року радою Європейського союзу затверджений список виключених країн з офшорів через податкові порушення.

Так званий “чорний список” складається з:

 1. Американське Самоа
 2. Ангілья
 3. Барбадос
 4. Фіджі
 5. Гуам
 6. Палау
 7. Панама
 8. Самоа
 9. Тринідад і Тобаго
 10. Віргінські острови
 11. Вануату
 12. Сейшельські островиСписок стає офіційним після публікації в Офіційному віснику.

ЄС не приймає та виключає зі списку країни з такими порушеннями:

 • податкове шахрайство або ухилення від сплати податків;
 • незаконна несплата або недоплата податку;
 • використання законних засобів для мінімізації податкових зобов’язань;
 • уникнення податків;
 • відмивання грошей;
 • приховування походження незаконно отриманих грошей.

Рада ЄС вирішила додати Англію та Барбадос в список юрисдикцій, що не співпрацюють з Європейським союзом у сфері оподаткування. після експертних оглядів, опублікованих Глобальним форумом щодо прозорості та обміну інформацією в податкових цілях. У цих оглядах рейтинги Ангільї і Барбадосу були знижені, відповідно, до «не відповідає» і «частково відповідає» за міжнародним стандартом прозорості та обміну інформацією за запитом (EOIR).

Кайманові острови і Оман виключені зі списку після проведення реформ їх податкової політики. Оман дотримується всіх своїх зобов’язань, після того, як він ратифікував Конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових питаннях, прийняв законодавство, що забезпечує автоматичний обмін інформацією, і вжив усі необхідні кроки для активізації своїх відносин обміну інформацією з усіма країнами ЄС.

Кайманові острови були виключені зі списку ЄС після того, як у вересні 2020 року була змінена структура колективних інвестиційних фондів.

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.