Новий єдиний Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку

Державна підтримка Агросектору України: 4 млрд грн. та 500 млн грн. на 2021 рік та підсумки 2020
05.03.2021
Відбиток печатки 2021: доопрацювання законодавства щодо необов’язковості використання
15.03.2021
Show all
Новий єдиний Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку

Пошук / Search

Новий єдиний розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку

Міністерство фінансів України Наказом №4 від 12.01.2021 р., зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02.03.2021 р. за №264/35886, затвердив нову форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку.
16 березня 2021 року Наказ опубліковано в “Офіційному віснику” № 20 від 16.03.2021 р. та з цієї дати почала діяти нова форма Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку

Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку» розроблено на виконання вимог пункту 3 розділу ІІ Закону України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» щодо приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

Відповідно втратили чинність:

  1. Наказ ДПАУ від 16.05.2011 р. №285 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями».
  2. Накази ДПАУ, якими були затверджені форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами діяльності у 2004 – 2010 роках.

Так, відповідно до абзацу другого п. 46.1 ПКУ Розрахунок, який подається до контролюючих органів відповідно до іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, прирівнюється до податкової декларації.

Нова форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку – це уніфікована форма Розрахунку для всіх суб’єктів господарювання, які зобов’язані нараховувати та сплачувати до бюджету частину чистого прибутку (доходу), а також дивіденди, нараховані на державну частку (акції, паї) у статутному капіталі.

Основною мета нової форми Розрахунку:

  • приведення форми Розрахунку у відповідність до чинного законодавства та затвердження уніфікованої форми;
  • надання можливості платникам самостійно виправляти помилки, що містяться у раніше поданих ними Розрахунках, шляхом надсилання уточнюючого Розрахунку або уточнення показників у складі Розрахунку за будь-який наступний податковий період;
  • надання можливості платникам подавати до контролюючих органів фінансову звітність, яка є додатком до Розрахунку та його невід’ємною частиною;
  • надання можливості контролюючим органами здійснювати адміністрування частини чистого прибутку (доходу) та дивідендів на державну частку.
Для завантаження:

Розрахунок складається наростаючим підсумком та подається до контролюючих органів разом з фінансовою звітністю, яка є додатком до Розрахунку та його невід’ємною частиною (абзац третій пункту 46.2 статті 46 Кодексу).

Попередня форма Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011 № 285 (далі – Розрахунок № 285), не передбачає обчислення дивідендів на державну частку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави.

Також форма Розрахунку № 285 не давала можливості надання платниками до контролюючих органів уточнюючого розрахунку у разі самостійного виявлення ними помилки(ок), що міститься(яться) у раніше поданому розрахунку, або виправити помилку(и) у складі розрахунку за будь-який наступний податковий період, як це  передбачено пунктом 50.1 статті 50 Кодексу.

Крім того, відповідно до статті 7 Закону № 465 та статті 6 Закону № 466 на контролюючі органи  покладено обов’язок здійснювати контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати платниками до бюджету частини чистого прибутку (доходу) та дивідендів на державну частку, а також стягнення зазначених платежів до бюджету у разі їх несплати.

Ураховуючи наведене, виникла необхідність розробки нової форми Розрахунку.

Саме тому, метою розробки проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку» було врегулювання питань, пов’язаних з порядком обрахунку, декларування та відрахування частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку, що вилучаються до державного бюджету відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності».

Нова форма Розрахунку надає можливість платникам у разі виявлення ними помилок у раніше поданих Розрахунках здійснювати уточнення зобов’язань з частини чистого прибутку (доходу) та дивідендів на державну частку, що підлягають сплаті до бюджету.

Оновлена форма Розрахунку сприятиме правильному обчисленню та відрахуванню частини чистого прибутку (доходу) і дивідендів на державну частку всіма платниками.

Читайте також про:
На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.