7 жовтня 2020 року командування США з питань транспорту оголосило про співпрацю Міністерства оборони США з компанією Ілона Маска SpaceX над проектом з доставки вантажів космічними ракетами.
Нова ракета буде здатна розвивати швидкість до 12 000 км/год і перевозити 80 тонн вантажів. При такій швидкості ракета зможе доставити вантаж в будь-яку точку світу за одну годину.
«Комерційне транспортування дозволить швидко перевозити життєво важливі ресурси з однієї точки до іншої без зупинок та дозаправок, – йдеться в заяві командування. – Ця можливість може стати революцією у транспортуванні, поряд з винаходом літака».
Оцінка життєздатності та перші тестування в рамках проекту відбудуться вже в 2021 році. «Уявіть перевезення вантажу С-17 (Вантажно-транспортний літак Boeing, вантажністю більше 77 000 кг) в будь-яку точку на планеті менше ніж за годину, – заявив генерал Сухопутних сил США Стівен Лайонз, представляючи проект на події Національної асоціації оборонного транспорту. – Подумайте про швидкість перевезення вантажів та людей. Тут великий потенціал».
Ракета, що відправляється, скажімо, з бази ВПС Вендерберг на півдні Каліфорнії теоретично може увійти до навколоземної орбіти і повернутись до атмосфери будь-де на планеті, пише американське видання «Популярна механіка».
Такі ракети не потребуватимуть дозволу на переліт над іншими країнами певним довгим маршрутом. Серед недоліків проекту може бути великі витрати часу на підготовку перельоту, а також на проведення запуску.
Перші тестові випробування прототипу ракети почнуться в 2021 році.
У проекті також братиме участь аерокосмічна компанія Exploration Architecture Corporation.
На сьогоднішній день, ракета Falcon 9 здатна перевозити 22 тонни вантажів, Falcon Heavy – 63 тонни. Космічний корабель Crew Dragon-2, запущений на ракеті-носії Falcon 9, на шляху до міжнародної космічної станції розвинув максимальну швидкість в 28 000 км/год.
Максимальна швидкість найсучаснішого транспортного літака американської армії C-17 Globemaster – 900 км/год.
Будівництво транспортної ракети – це вже третій контракт SрaceX з Пентагоном за останні кілька місяців. На початку жовтня компанія Маска отримала контракт на $ 146 млн на створення супутників-стеження. У серпні SрaceX отримала 40-відсоткову частку в контракті по запуску ракет Космічних сил США.
Читайте також: