Небанківські фінансові установи з 23 жовтня 2020 року здійснюють перекази коштів без відкриття рахунків

Податкові зміни в Агросекторі щодо сільськогосподарських кооперативів: новий законопроект
23.10.2020
Податкова ефективність ПДВ почала зростати
23.10.2020
Show all
Небанківські фінансові установи з 23 жовтня 2020 року здійснюють перекази коштів без відкриття рахунків

Пошук / Search

Небанківські фінансові установи з 23 жовтня 2020 року здійснюють перекази коштів без відкриття рахунків

23 жовтня 2020 року набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 19 жовтня 2020 року № 143 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 12 лютого 2013 року № 42», що надає Небанківським фінансовим установам нові можливості.

Національний банк України дозволив небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв’язку передавати ​іншим таким же установам чи операторам свої повноваження щодо здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, уклавши між собою відповідний договір.

Йдеться про небанківські фінансові установи та операторів поштового зв’язку, які мають ліцензію Національного банку на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи.Таке нововведення до порядку здійснення операцій із приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу дасть можливість компаніям розширити сферу бізнес-діяльності, а споживачам – обирати зручні для них пункти обслуговування.

Крім того, регулятор визначив, що пункт надання фінансових послуг – це робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові сформувати електронний документ на переказ готівки та забезпечує оброблення і передавання інформації до банку та/або платіжної організації платіжної системи в режимі реального часу.

На офіційному веб-порталі Укрпошти повідомлено, що у рамках акції вартість пересилання коштів між картками українських банків складатиме лише 5 гривень без додаткової оплати відсотків від суми переказу.

За даними Національного банку України 20% ринку внутрішньодержавних систем переказу коштів належить Укрпошті.

Укрпошта знижує комісію на грошовий переказ «З картки на картку» до кінця 2020 року. Клієнти можуть зекономити до 150 грн на одному переказі та оформити його онлайн, що особливо актуально під час пандемії.

Якщо раніше при здійсненні переказу на суму 14 999 грн одним платежем потрібно було сплатити 155 грн комісії (1% від суми переказу + фіксований тариф 5 гривень на кожен переказ), то відтепер і до завершення акції клієнт сплачує тільки фіксований тариф.

Для оформлення переказу на сайті Укрпошти потрібно ввести суму переказу, дані картки відправника, його контактний номер телефону та номер картки отримувача.

Переказ коштів здійснюється тільки в національній валюті. Максимальна сума одного переказу складає 14 999 грн.

Перекази «З картки на картку» – це можливість безпечно переказати кошти онлайн на картку будь-якого українського банку в режимі 24/7, без відвідування відділення.

Крім «З картки на картку», ще можна оформити онлайн грошові перекази «З картки додому» (листоноша доставить гроші адресату) чи скористатися переказом «З картки до відділення» та отримати кошти в одному із понад 11 000 відділень Укрпошти.

Банки-емітенти карток можуть стягувати додаткову комісію відповідно до тарифів фінансових установ.

Для прийому оплати платіжними картками в найбільш завантажених автоматизованих поштових відділеннях України у обласних центрах та населених пунктах, де мешкає понад 2000 жителів, встановлено 5000 POS-терміналів.

Укрпошта має найбільшу мережу відділень в Україні та надає поштові та фінансові послуги по всій території країни.

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *