Небанківські фінансові установи з 23 жовтня 2020 року здійснюють перекази коштів без відкриття рахунків

Податкові зміни в Агросекторі щодо сільськогосподарських кооперативів: новий законопроект
23.10.2020
Податкова ефективність ПДВ почала зростати
23.10.2020
Show all
Небанківські фінансові установи з 23 жовтня 2020 року здійснюють перекази коштів без відкриття рахунків

Пошук / Search

Небанківські фінансові установи з 23 жовтня 2020 року здійснюють перекази коштів без відкриття рахунків

Новий порядок видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів

Оператор поштового зв’язку«Укрпошта» запустила у своїх відділеннях послугу поповнення банківської картки

Е-паспорт в “Дія” для міжнародних грошових переказів

Нова валютно-обмінна операція через термінали самообслуговування

23 жовтня 2020 року набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 19 жовтня 2020 року № 143 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 12 лютого 2013 року № 42”, що надає Небанківським фінансовим установам нові можливості.

Національний банк України дозволив небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв’язку передавати ​іншим таким же установам чи операторам свої повноваження щодо здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, уклавши між собою відповідний договір.

Йдеться про небанківські фінансові установи та операторів поштового зв’язку, які мають ліцензію Національного банку на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи.

Таке нововведення до порядку здійснення операцій із приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу дасть можливість компаніям розширити сферу бізнес-діяльності, а споживачам – обирати зручні для них пункти обслуговування.

Крім того, регулятор визначив, що пункт надання фінансових послуг – це робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові сформувати електронний документ на переказ готівки та забезпечує оброблення і передавання інформації до банку та/або платіжної організації платіжної системи в режимі реального часу.

На офіційному веб-порталі Укрпошти повідомлено, що у рамках акції вартість пересилання коштів між картками українських банків складатиме лише 5 гривень без додаткової оплати відсотків від суми переказу.

За даними Національного банку України 20% ринку внутрішньодержавних систем переказу коштів належить Укрпошті.

Укрпошта знижує комісію на грошовий переказ «З картки на картку» до кінця 2020 року. Клієнти можуть зекономити до 150 грн на одному переказі та оформити його онлайн, що особливо актуально під час пандемії.

Якщо раніше при здійсненні переказу на суму 14 999 грн одним платежем потрібно було сплатити 155 грн комісії (1% від суми переказу + фіксований тариф 5 гривень на кожен переказ), то відтепер і до завершення акції клієнт сплачує тільки фіксований тариф.

Для оформлення переказу на сайті Укрпошти потрібно ввести суму переказу, дані картки відправника, його контактний номер телефону та номер картки отримувача.

Переказ коштів здійснюється тільки в національній валюті. Максимальна сума одного переказу складає 14 999 грн.

Перекази «З картки на картку» – це можливість безпечно переказати кошти онлайн на картку будь-якого українського банку в режимі 24/7, без відвідування відділення.

Крім «З картки на картку», ще можна оформити онлайн грошові перекази «З картки додому» (листоноша доставить гроші адресату) чи скористатися переказом «З картки до відділення» та отримати кошти в одному із понад 11 000 відділень Укрпошти.

Банки-емітенти карток можуть стягувати додаткову комісію відповідно до тарифів фінансових установ.

Для прийому оплати платіжними картками в найбільш завантажених автоматизованих поштових відділеннях України у обласних центрах та населених пунктах, де мешкає понад 2000 жителів, встановлено 5000 POS-терміналів.

Укрпошта має найбільшу мережу відділень в Україні та надає поштові та фінансові послуги по всій території країни.


Новий порядок видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів

Національний банк України на офіційному веборталі повідомив про оновлення порядоку видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків відповідно до вимог Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг”:

  • скорочення строку розгляду пакета документів для отримання ліцензії з 60 до 30 робочих днів;
  • пом’якшення вимог щодо достатності в заявника грошових коштів для покриття витрат, передбачених бізнес-планом на перший рік здійснення діяльності з переказу коштів. Відтепер заявник зобов’язаний мати кошти для покриття лише тих витрат, які пов’язані з діяльністю щодо переказу коштів;
  • повернення заявнику коштів, сплачені за послугу з розгляду пакета документів щодо видачі ліцензії, якщо Національний банк залишив заяву про видачу ліцензії без розгляду, за умови, якщо заявник не подав повторно документи протягом трьох місяців із дня повернення Національним банком документів на доопрацювання, або у разі надходження від заявника відповідного клопотання (якщо послуга не була надана);
  • видача ліцензії шляхом унесення запису про це до Державного реєстру фінансових установ або реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги. Запис уноситиметься до відповідного реєстру не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття Національним банком рішення про видачу ліцензії;
  • поповіщення заявника про прийняте рішення за результатом розгляду пакета документів, поданих для отримання ліцензії, не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття такого рішення. Небанківській установі надаватиметься витяг з відповідного Реєстру разом із повідомленням про прийняття рішення про видачу ліцензії;
  • актуалізація переліку підстав для відкликання Національним банком ліцензії відповідно до норм Закону про “спліт”.

Це дасть можливість уніфікувати підходи Національного банку до ліцензування небанківських фінансових послуг, а також підвищить прозорість його взаємодії з учасниками ринку.

Такі зміни містить постанова Правління Національного банку України від 24.12.2020 № 168 “Про внесення змін до Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків”, що набирає чинності з 12 січня 2021 року.

Небанківським установам, які вже мають ліцензії на переказ коштів, не потрібно заново звертатися до Національного банку через зміну нормативного регулювання цього процесу.

Після набрання чинності Постанови № 168 Національний банк самостійно:

  • включить відомості про всі вже видані ліцензії до Державного реєстру фінансових установ/реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги;
  • надішле небанківським установам витяги про їх включення до відповідних реєстрів.

Зі свого боку такі небанківські установи зобов’язані будуть протягом п’яти робочих днів із дати отримання витягу повернути Національному банку ліцензії, оформлені на номерних бланках Національного банку.


Оператор поштового зв’язку«Укрпошта» запустила у своїх відділеннях послугу поповнення банківської картки

Про це повідомлено на офіційному вебпорталі “Головної пошти країни”.

Зарахувати на картку за одну операцію можна суму від 50 до 4999 грн включно.

У понад 3000 автоматизованих відділень Укрпошти, що обладнані платіжними терміналами, можна поповнити картку будь-якого українського банку платіжних систем VISA та Mastercard.

Тарифи Укрпошти на поповнення готівки є нижчим, ніж в середньому у фінансових установах. Комісія за послугу дорівнює 1,5% від суми поповнення, але не менше 10 грн. Умови зарахування коштів залежать від умов банку-емітента картки. Поповнити готівково можна картку з будь-якою технологією –  безконтактну, з чипом чи магнітною стрічкою.

Для отримання послуги клієнту необхідно назвати оператору поштового відділення суму поповнення, мати при собі відповідну кількість готівки з урахуванням комісії, а також банківську картку, яку потрібно поповнити. Якщо картка відсутня, клієнт може здійснити операцію, вказавши оператору 16-значний номер банківської картки для поповнення.

Окрім поповнення платіжної картки у відділеннях Укрпошти клієнти також можуть зняти без комісії кошти з банківської картки Visa, MasterCard, Простір.

У серпні 2019 року мешканці Львівської області першими отримали можливість знімати готівку з банківської картки в 315 автоматизованих відділеннях, а у лютому 2020 року – така послуга стала доступною у понад 3000 автоматизованих відділенях Укрпошти, що обладнані POS-терміналами. Загалом через POS-термінали Укрпошти було здійснено майже 470 тисяч операцій видачі готівки з платіжних карток.

Національний поштовий оператор має 5000 власних POS-терміналів для прийому платіжних карток у найбільш завантажених поштових відділеннях в обласних центрах та населених пунктах, де мешкає понад 2000 жителів.

За кількістю торговельних терміналів Укрпошта входить до п’ятірки найбільших учасників платіжних систем.


НБУ дозволив використання цифрового паспорту в «Дія» для міжнародних грошових переказів

Національний банк України сприяє впровадженню цифрових технологій на ринку фінансових послуг: надання дозволу на використання цифрових паспортів у мобільному застосунку «Дія» для здійснення грошових переказів за межі України та з-за кордону.

Банки та небанківські фінустанови зможуть проводити такі операції на підставі е-паспортів за наявності технологічних можливостей.

Ще одне оновлення, передбачене документом, – нова валютно-обмінна операція

Так, банкам та небанківським фінустановам дозволено купувати іноземну валюту у населення за безготівкові кошти у гривні через термінали самообслуговування. Порядок проведення відповідних операцій вже затверджений постановою Правління НБУ від 15.01.2021 р. №3 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Після продажу валюти через платіжні пристрої гривневі кошти зараховуватимуться на власні поточні рахунки фізосіб. Такі операції мають здійснюватися з урахуванням законодавства про фінансовий моніторинг.

Читайте також:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.