Листок непрацездатності від COVID-19

Вартісний критерій для визнання основних засобів зросте з 6000 грн до 20000 грн!
02.09.2020
1100 грн – мінімальний розмір ЄСВ з 1 вересня 2020 року!
02.09.2020
Show all
Листок непрацездатності від COVID-19

Пошук / Search

Листок непрацездатності від COVID-19 може отримати кожен, хто контактував із хворим на коронавірусну хворобу

Зміни до Інструкції 455

Про реабілітацію за кошти ФССУ разі ускладнень від COVID-19

Кожна застрахована особа в разі контакту з хворим на COVID-19 має право отримати листок непрацездатності для ізоляції від коронавірусної хвороби з метою запобігти ризикам поширення пандемії

Фінансування листка непрацездатності здійснює Фонд соціального страхування України.

Сума виплат на ізоляції від Фонду становить 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу для всіх застрахованих осіб та 100% – для медичних працівників.

Медикам почали нараховувати компенсацію через ізоляцію від COVID-19 від середини травня 2020 року.

Внесено зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, та Порядку надання первинної медичної допомоги

МОЗ Наказом від 11.11.2020 р. №2593 затвердило зміни до:

  • Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян (Інструкція №455)
  • Порядку надання первинної медичної допомоги.
Зміни в інструкції 455:

1.Виключено п. 1.9, за яким листок непрацездатності (довідка) в амбулаторно-поліклінічних закладах видавався лікуючим лікарем (фельдшером) переважно за місцем проживання чи роботи. У разі вибору особою лікуючого лікаря і лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видавалися за наявності заяви-клопотання особи, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу, або його заступником, засвідченої підписом та круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу.

2.Згідно з оновленим п. 2.2, при втраті працездатності внаслідок захворювання або травми лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто терміном до 5 календарних днів з наступним продовженням його, залежно від тяжкості захворювання, до 15 календарних днів (раніше – до 10 календарних днів).

Якщо непрацездатність триває понад 15 календарних днів, продовження листка непрацездатності до 30 днів проводиться лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення, а надалі – ЛКК, яка призначається керівником лікувально-профілактичного закладу, після комісійного огляду хворого, з періодичністю не рідше 1 разу на 10 днів, але не більше терміну, встановленого для направлення до МСЕК.

В окремих випадках, коли захворювання вимагає тривалого лікування, наприклад у разі важких травм та туберкульозу періодичність оглядів ЛКК з продовженням листка непрацездатності може бути не рідше 1 разу на 20 днів залежно від тяжкості перебігу захворювання.

На період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19, а також локалізацією та ліквідацією її спалахів та епідемій в Україні, лікуючий лікар в амбулаторнополіклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто на строк, необхідний для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) та/або завершення самоізоляції пацієнтом відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

3. Виключено абзац 2 п. 2.22 Інструкції, яким передбачалося, що у разі вибору особою рядового і начальницького складу лікуючого лікаря і лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи довідка видається відповідно до п. 1.9 розділу 1 цієї Інструкції.

Документ набув чинності 22.12.2020.

З 22 грудня та на період дії карантину, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто на строк, необхідний для лікування пацієнтів

Про ціни в санаторіях Одеси для реабілітації після перенесеного захворювання читайте за посиланням.

У разі підтвердженого діагнозу COVID-19 або потреби в оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під меднаглядом, відповідні лікарняні листки не потребують погодження із заввідділення або ЛКК для їх продовження на термін понад 10 днів.

Нагадаємо, ФССУ компенсує застрахованим особам втрачений заробіток за весь час лікування або ізоляції від коронавірусної хвороби, починаючи з шостого дня непрацездатності (перші п’ять днів фінансує роботодавець).

Відповідно до оновлених положень, починаючи з 22 грудня та на період дії карантину, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто на строк, необхідний для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою або завершення їх самоізоляції у відповідності до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Раніше продовження лікарняного листка на строк понад 10 і до 30 днів проводилось лікуючим лікарем спільно із завідувачем відділення, а надалі – ЛКК.

Зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, було погоджено виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України з метою спрощення процедури і пришвидшення виплат допомог по тимчасовій втраті працездатності від Фонду. Нововведення має на меті зменшити кількість контактів хворих із медичними працівниками при продовженні лікарняних листків.

Зазначимо, в 2020 році ФССУ виплатив застрахованим особам 11,7 мільярда гривень допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювань або травм, зокрема, у разі хвороби на COVID-19 і самоізоляції під медичним наглядом.

Так, на компенсацію втраченого за час ізоляції від COVID-19 заробітку Фонд направив близько 80 мільйонів гривень.
Оперативно відслідковувати фінансування ФССУ можна через телеграм-канал:

Інновація ФССУ: інформування фінансування лікарняних через Телеграм-канал


Про реабілітацію за кошти ФССУ разі ускладнень від COVID-19

На офіційному вебпорталі Фнду соціального страхування України зазначено, що кожна застрахована особа може пройти курс відновного лікування за кошти ФССУ після перенесеної коронавірусної хвороби базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів.

Захворювання на коронавірусну хворобу може викликати ускладнення: вражати серцево-судинну та нервову систему людини, призводити до інвалідності. За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України.

Пройти курс відновного лікування за кошти ФССУ після перенесеної коронавірусної хвороби застраховані особи можуть  на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів. Право на таке лікування мають усі працевлаштовані українці за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком № 39, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду: у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації.

Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності.

Після оформлення висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган Фонду про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу. Пацієнт передає представнику Фонду відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору із санаторно-курортним закладом. 100% вартості відновлювального лікування, потрібного людині, покривається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Вчасна реабілітація осіб зі складними патологічними станами є одним із головних чинників упередження настання інвалідності та подальшого відновлення і компенсації порушених функцій організму, соціально-побутового і професійного відновлення хворого.

Усі санаторно-курортні заклади, до яких направляються пацієнти за кошти Фонду, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції і гарантують безпеку застрахованих осіб. На лікування направляються пацієнти, які вже перехворіли на COVID-19 та не знаходяться у гострій стадії захворювання.

Крім того, для застрахованої особи, яка направляється на реабілітаційне лікування, ФССУ фінансує надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.

До теми:

Електронний лікарняний лист: абсолютні зміни процедури отримання

Електронний реєстр листків непрацездатності

Фонд соціального страхування України та пенсійний об’єднають: новий законопроект

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.