Криптовалюта: динаміка зростання в Україні та світі

Інвестиція Microsoft — Microsoft Azure Expansion Program в Україні — гіпер масштабовані хмарні сервіси
04.10.2020
Що уряд має зробити для бізнесу в умовах Covid-19
04.10.2020
Show all
Криптовалюта: динаміка зростання в Україні та світі

Криптовалюта: динаміка зростання в Україні та світі

Україна, як і раніше, залишається світовим лідером №1 по використанню криптовалют.

У Міністерстві цифрової трансформації України відзначають, що Україна має такі високі показники на ринку віртуальних активів через низку причин:

  • українська спільнота блокчейн-розробників — одна з найбільших в світі (топ-3), і в Україні значне криптоком’юніті;
  • Україна демонструє високий рівень цифрової обізнаності населення (входить до топ-5 за безготівковими платежами в світі);
  • має якісний освітній інтелектуальний базис;
  • значна кількість дрібних підприємців займаються посередництвом на міжнародних маркетплейсах, де для розрахунків використовуються віртуальні активи;
  • віртуальні активи стали зручними для використання українцями, оскільки Україна має ряд обмежень в традиційніших сферах: відсутній фондовий ринок, обмежений доступ до світового ринку капіталів, а вхід у ринок нерухомості високий.

За статистикою Coin.Dance в 128 країнах криптовалюта має статус легальної на рівні держави або не заборонена до використання.

У деяких країнах криптовалюта має статус забороненої на законодавчому рівні. До таких країн належать: Афганістан, Алжир, Бангладеш, Болівія, Пакистан, Республіка Македонія, Саудівська Аравія і В’єтнам.

В Україні криптовалюта досі перебуває в тіні та за оцінками деяких аудиторських компаній ринок криптовалюта в Україні становить 2,5 мільярда доларів.

Все, що стосується діяльності бірж і обмінних пунктів, майнових, інтелектуальних та інших прав на віртуальні активи, в Україні не захищене на законодавчому рівні. Внаслідок вище сказаного, українські компанії, що працюють в сфері віртуальних активів, йдуть в пошуках кращих умов в країни, де їх діяльність буде захищена законом. І все ж Україна починає робити перші кроки, для того, щоб компанії, діяльність яких пов’язана з криптовалюта, виходили з тіні.

У червні 2020 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект «Про віртуальні активи». Основним завданням буде віднесення криптовалюти до регульованих активів.

Згідно з цим законом криптографічні компанії і компанії пов’язані з обміном віртуальних активів (біржі) повинні бути в обов’язковому порядку зареєстровані в Міністерстві Цифровий Трансформації України. Компанії повинні мати статутним капіталом в розмірі від нуля до двадцати тисяч євро, а також мати юрисдикцію в Україні.

Після доопрацювання та внесення змін 16 вересня законопроект був повторно зареєстрований в ВР. Після того як положення закону набудуть чинності віртуальні активи отримають юридичний статус в Україні. Що це змінить?

  • Компанії, що працюють з криптовалютою отримають правове поле для своєї діяльності і юридичну підтримку, будуть офіційно зареєстровані в єдиному державному реєстрі.
  • Припиниться відтік з України IT-фахівців високого рівня, будуть створюватися нові робочі місця, з’являться нові податкові надходження в бюджет, компанії отримають можливість інвестувати в економіку України.
  • У банків з’явиться можливість відкривати рахунки для віртуальних активів і проводити операції з ними.

Дослідження світового криптопростору проводив Кембриджський Університет та звітував про збільшення користувачів криптовалюти на 189% у 2020 році.

Що стосується світового ринку, то криптовалютними гаманцями володіють 101 млн осіб, при цьому самих гаманців налічується 191 млн. У 2016 році криптовалютою користувалося лише 5 млн осіб, а кількість гаманців на той момент становило 45 млн.

За останній рік кількість користувачів криптовалюти збільшилася на 189%, а ось кількість гаманців лише на 37%. Це говорить про те, що нові користувачі заводять лише один гаманець.

Також відзначили зростання інфраструктури стабільних криптовалют.

З 2018-го по 2020 рік кількість постачальників послуг, які приймають для оплати Tether, збільшилася з 4% до 32%. Підтримка інших стейблкоінов збільшилася з 11% до 55%.При цьому зростання кількості співробітників криптовалютних компаній, що працюють на повну ставку, сповільнилося на 29% в 2019 році.

Також аналітики порахували, що 39% електроенергії для роботи майнінгового обладнання береться з відновлюваних джерел. В основному для живлення ферм використовується енергія, що виробляється гідроелектростанціями.

Читайте також про:

Mastercard створить інновацію для криптопростору

Законодача ініціатива ЄС про ринок криптоактивів відновить економіку після Covid-19

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *