Інвестиційна привабливість України: реалії та прогноз

Бізнес 2021: плани з курсом 29 гривні за долар, зростання зарплати, індексу ділової активності та інші позитивні прогонози
25.09.2020
Світові найбільш шановані компанії: ТОП-10 рейтинг 2020 Global RepTrak
27.09.2020
Show all
Інвестиційна привабливість України: реалії та прогноз

Пошук / Search

Інвестиційна привабливість України: реалії та прогноз

На початок осені 2020 року на розгляді влади налічувалось 46 інвестиційних проекти.

А вже на кінець листопада 2020 року на черговому засіданні Уряд затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на період до 2023-го року.

До переліку увійшло близько 100 проектів у сферах:

  • охорони здоров’я,
  • енергетики,
  • транспорту,
  • культурної та туристичної інфраструктури,
  • спортивної інфраструктури,
  • наукової та освітньої інфраструктури,
  • переробної промисловості,
  • поводження з відходами,
  • природоохоронної сфери,
  • надання послуг поштового зв’язку.

Формування уніфікованого Переліку дозволить ефективно використовувати ресурси держави та бізнесу з метою досягнення найкращого результату – зростання економіки, залучення інвестицій, наповнення бюджетів, створення робочих місць.

Було отримано близько 600 пропозицій щодо включення до цього переліку від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також державних підприємств. Після проведення їх скрінінгу з урахуванням масштабності, впливу на соціально-економічний розвиток країни/регіону, мультиплікаційного ефекту від реалізації, ступеню розробки/впровадження до Переліку увійшло близько 100 інвестиційних проектів.

Перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів сформовано на виконання пункту 56 Плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на 2020-2022 роки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 № 534.

Такі проекти можуть бути реалізовані із залученням інвестора, зокрема на умовах державно-приватного партнерства, міжнародної технічної допомоги або за рахунок кредитних коштів та бюджету.

Перелік по галузям та областям оприлюднено на офіційних ресурсах.

Компаніїї, які вже працюють в Україні планують здійснити близько 527 млн ​​дол. інвестицій.

За даними Національного банку чистий відтік прямих іноземних інвестицій з України в першому кварталі 2020 року склав 1,6 млрд. доларів.

Зі слів виконавчого директора офісу залучення інвестицій UkraineInvest Сергія Цивкача прогнози на майбутні 2 роки кажуть про цифру в 2,2 млрд. доларів.

Також планується відкриття 10-15 міжнародних представництв UkraineInvest в таких відомих інвестиційно-привабливих центрах, як Нью-Йорк, Лондон, Стокгольм й іншими столицями, де є потенційні інвестори.

Україна – інвестиційно-приваблива держава, так як має є:

  • широкий спектр можливостей для ведення бізнесу;
  • привабливе розташування;
  • талановитий високоосвічений людський капітал;
  • конкурентоспроможність та наявність угод про вільну торгівлю, що надають доступ до багатьох ринків у світі, можуть забезпечити швидкий ріст та високу рентабельність інвестицій у ключових секторах, таких як ІТ, агробізнес, енергетика, виробництво та інфраструктура.

За участі та підтримки бізнес-спільноти в 2020 році зроблено:

  • запущено пілотний проект із допуску приватної тяги на залізницю;
  • передано в концесію перші 2 морські порти України «Ольвія» та Херсон із загальним обсягом інвестицій близько 134 млн доларів;
  • старт реформуванню системи підготовки та дипломування моряків;
  • будується рекордна кількість доріг, ведеться робота над масштабними цифровими проектами для контролю за будівництвом і габаритно-ваговими параметрами;
  • завершено процедуру технічної інтеграції України до Євроконтролю;
  • запроваджено єдиний квиток на різні види транспорту SmartTicket;
  • озбудова інфраструктури безпеки.

Ключові плани впровадження перспективних інвестиційних проектів із залученням механізмів державно-приватного партнерства та подальше реформування та цифровізація всієї галузі в 2021 році спрямовані на:

  1. У залізничній галузі:

– концесії вокзалів і станцій Харків-Пасажирський, Дніпро-Головний, Вінниця, Миколаїв, Чоп, Київ-Пасажирський і Хмельницький;

– реформування системи здійснення суспільно важливих перевезень пасажирів;

– запровадження системи замовлення суспільно важливих перевезень пасажирів залізницею у приміському сполученні.

 2. У галузі водного транспорту:

– концесії залізнично-поромного комплексу і контейнерного термінала порту «Чорноморськ», пасажирського комплексу в порту Одеси, Бердянського морського порту;

– підготовка концесій портів в Ізмаїлі та Маріуполі.

3. В авіації:

– розвиток регіональних аеропортів;

– старт реконструкції аеропортів у Вінниці, Херсоні та Рівному, продовження будівництва злітно-посадкової смуги в аеропорту «Дніпропетровськ».

4. В транспорті:

 –  перехід на безпаперові технології оформлення вантажів при перетині кордону;

 – впровадження єдиного цифрового сервісу для оформлення та супроводження вантажних перевезень у співпраці з Мінфіном, Держмитслужбою, Держприкордонслужбою та іншими зацікавленими органами;

 – на виконання зобов’язань у рамках ініціативи Єврокомісії «Європейський зелений курс» відомство продовжуватиме популяризацію громадського електричного транспорту в містах і розвиток мультимодальних перевезень.

11 грудня 2020 року відбувся захід міжнародної конференції «Україна: інвестиційна гавань в часи змін», який присвячений прогресу реформ і покращенню умов для бізнесу в Україні, організований урядовим Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», що зібрав близько тисячі учасників – представників бізнес-спільноти з понад 60 країн світу.

Президент України розповів про інвестиційний клімат в державі та повідомив, що покращенню інвестиційного клімату в Україні сприятиме ухвалення Верховною радою України Закону про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.

Україна – динамічна європейська країна, яка вдосконалює свій інвестиційний клімат, щоб конкурувати на світовому рівні, створювати нові можливості для бізнесу та збільшувати прямі іноземні інвестиції.

Попри виклики  2020 року Україна за допомогою бізнес-спільноти здійснила історичні реформи:

  • ухвалила законодавство про запровадження ринку землі,
  • підвищила прозорість податкової системи,
  • підтримала бізнес доступними кредитами,
  • розпочала відкриту приватизацію,
  • підписала перші концесійні угоди.

Також була запущена «Дія» – цифрова платформа для бізнесу та громадян, яка поставила Україну в ряд провідних країн з цифровими паспортами та онлайн-послугами:

Проект Дія.Бізнес: консультаційні центри працюватимуть у 50 містах України

Оновлення додатку «Дія» та запуск нового додатку «Дія 2.0.»

В Миколаєві відкрили другий центр підтримки підприємців Дія.Бізнес

Цифрове свідоцтво про народження дитини: до 14 років можна сформувати у власному смартфоні мобільного додатку Дія 2.0

Дія.Бізнес для студентів і майбутніх підприємців у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка

Старт проекту Дія.City — першої в світі віртуальної бізнес-країни

Глава держави відзначив прогресивну роль ІТ-галузі: понад сто міжнародних компаній мають свої інноваційні потужності в Україні. Ми співпрацюємо з Microsoft, яка інвестуватиме понад 500 мільйонів доларів у розвиток хмарних сервісів в Україні.

Ключовими темами конференції стали:

  • посилення захисту прав інвесторів,
  • стимулювання залучення інвестицій у малий і середній бізнес,
  • перспективи релокації виробничих потужностей в Україну,
  • посилення комунікації між регіонами та світом, а також успішні кейси інвесторів у нашій країні.

Протягом 2021-2022 років планується укладання концесійних угод щодо морських портів, автошляхів, аеропортів, залізниці та інших об’єктів інфраструктури. Це сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні й очікуване ухвалення Верховною Радою Закону про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.

Учасники заходу також обговорили Стратегію залучення інвестицій в економіку України.

«Аби конкурувати за інвестиції на глобальному рівні, Україні потрібно застосовувати інноваційні підходи для промоції інвестиційного потенціалу. Саме тому UkraineInvest зібрав бізнес-спільноту з багатьох країн світу, щоб поінформувати про кроки України в напрямку покращення ділового клімату», – зазначив виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач.


В Україні буде впроваджена система оцінки іноземних інвестицій на національну безпеку: Мінекономіки розробило відповідний законопроект про скринінг іноземних інвестицій для захисту націнтересів, який 20 січня схвалено на засіданні КМУ з техніко-юридичними правками:
  1. Законопроект дозволить врегулювати механізм залучення іноземних інвестицій у підприємства, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.
  2. Визначатиме принципи здійснення іноземних інвестицій, види діяльності, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.
  3. Розроблявся за участю міжнародних експертів країн G-7 з урахуванням досвіду у цій сфері передових країн світу.
  4. Буде утворено Міжвідомчу комісію з питань оцінки впливу іноземних інвестицій.

Офіс залучення інвестицій UkraineInvest розробив новий гаджет-путівник для іноземних інвесторів – UkraineInvest Guide – це початок великої історії для популяризації України як країни привабливої для інвестицій.

Детально:

Інновація ІТ — UkraineInvest Guide — інвестиційний гаджет — путівник для іноземних інвесторів

Про інвестиції для України ми писали тут:

Американська інвестиційна компанія Argentem Creek в рамках законопроекту Investment nanny в Україні

Інвестиція Microsoft — Microsoft Azure Expansion Program в Україні — гіпер масштабовані хмарні сервіси

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.