Іноземні кадрові зміни наглядових рад українських державних компаній

Про майбутнє робочих місць – The Future of Jobs and The Future of Work and the Workplace – аналітики The WEF, OECD, Genesis, CBRE Group
21.10.2020
Covid-19: бізнес продовжує виділяти кошти на підтримку системи охорони здоров’я та звертається до влади не зупиняти економіку
23.10.2020
Show all
Іноземні кадрові зміни наглядових рад українських державних компаній

Пошук / Search

Іноземні кадрові зміни наглядових рад українських державних компаній

Восени 2020 року шведський економіст, дипломат, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Ослунд та американський бізнесмен, колишній дипломат Амос Хохштайн покинули наглядові ради АТ “Укрзалізниця” та НАК «Нафтогаз України» відповідно.

Андерс Ослунд

Ослунд увійшов до наглядової ради Укрзалізниці влітку 2018 року, а саме 20 червня 2018 року, коли Кабінет Міністрів України призначив наглядову раду АТ “Укрзалізниця”.

Наприкінці вересня 2020 року він навів декілька причин свого рішення:

  • надмірні правові ризики через відсутність страхування зобов‘язань – керівництво компанії не виконує багато рішень Наглядової ради;
  • відсутність регуляторних та фінансових умов для модернізації та збільшення ефективності компанії.;
  • політика української влади спрямована на різке скорочення зарплат членів наглядових рад українських держкомпаній – з квітня члени Наглядової ради «Укрзалізниці» не отримували заробітньої плати, а Верховна Рада та Уряд прийняли рішення, що значить різке і ретроактивне скорочення такого відшкодування.

“Ми приймаємо рішення, а потім нічого не відбувається. Укрзалізниця це дуже радянське підприємство”, – повідомив колишній член наглядової ради.

Також він додав, що в Укрзалізниці вважають, що кожен має право “взяти щось за собою” – це велика корупційна справа. Наразі в Україні є велика централізація влади, такого не було ніколи, підкреслив Ослунд.
Ще в влітку почалися кадрові зміни в складі правління: наприкінці червня двоє членів правління Ремігіуш Пашкевич і Манчін Целеєвський написали заяви на звільнення. Уже у вересн іпокинув склад правління Роман Веприцький.

Амос Хохштайн

12 жовтня 2020 року НАК «Нафтогаз України» отримала офіційне повідомлення від члена Наглядової ради пана Амоса Хохштайна про припинення його повноважень як незалежного директора в Наглядовій раді компанії.

Американський бізнесмен та колишній дипломат Амос Хохштайн працював в Наглядовій раді НАК «Нафтогаз України» з 2017 року.

Коментуючи своє рішення, пан Хохштайн висловив вдячність менеджменту Групи Нафтогаз за професійну роботу протягом трьох років спільної роботи.Серед здобутків під час роботи на посаді, Хохштайн у листі до «Нафтогазу» відзначив те, що «​Група Нафтогаз перетворилась із збиткової компанії на генератора доходу для державного бюджету. Ми привели компанію у відповідність до правил ЄС та завершили відокремлення оператора газотранспортної системи відкрито та прозоро. Багаторічна боротьба за те, щоб покласти край непрозорій системі ПСО, нарешті була виграна. Більше того, Нафтогаз переміг російський Газпром в арбітражному процесі на суму 5 млрд доларів».

Хохштайн обґрунтував своє рішення залишити компанію посиленням протидії процесу реформування ринку газу та процесам трансформації «Нафтогазу» в незалежну ефективну компанію. «Нафтогаз» потерпає від збільшення саботажу з боку корупційних сил», – заявив Хохштайн. 

Голова Наглядової ради Клер Споттісвуд подякувала Хохштайну за роботу і запевнила, що «за нинішнього стану корпоративного управління Група Нафтогаз є стійкою до впливу ззовні, а Наглядова рада продовжуватиме убезпечувати рішення компанії від політичного впливу та будь-яких спроб повернути корупцію у державну енергетику».

Читайте також:

Законопроект 2276 підписано: мораторій на банкрутство державних установ схвалено

Новий проект Elon Musk та The Pentagon: надшвидкісна транспортна ракета

ТОП-10 рейтинг життєздатності та надійності банків 2020: закриття та відкриття відділень…

Поділ американської компанії Google: браузер Chrome та частину рекламного бізнесу можуть зобов’язати продати

Осінні онлайн-презентації нових продуктів Apple 2020

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.