Індексація пенсії в 2021 році: визначена дата

Банківські установи розкриватимуть банківську таємницю на вимогу ДПСУ: новий законопроект
17.09.2020
Стан Фонду Covid-19 на вересень 2020 року
17.09.2020
Show all
Індексація пенсії в 2021 році: визначена дата

Пошук / Search

Індексація пенсії в 2021 році: уряд визначився з датою та з відсотком індексації

Кабінет міністрів ухвалив постанову «Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році».

Постановою встановлено датою щорічної індексації пенсій 1 березня.

Рішення ухвалене під час засідання уряду 16 вересня 2020 року.

За словами міністра саціальної політики Марина Лазебної пенсії будуть проіндексовані для більш ніж 9 мільйонів пенсіонерів, але підвищення на практиці, отримає близько 8 мільйонів пенсіонерів.

Та вже 27 січня 2021 року на засідання Кабінету міністрів України схвалено Проект закону щодо удосконалення пенсійного законодавства, за яким пропонується встановити дату щорічної індексації пенсії та унормувати інші питання індексації пенсій деяких категорій громадян, індексація пенсій яких раніше не здійснювалася.

Законопроект пропонує:

  • визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня;
  • здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;
  • призначати достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов;
  • призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

За пояснювальною запискою, у 2017 році із об’єктів індексації грошових доходів були вилучені пенсії, призначені за спеціальними пенсійними програмами. Так, не проводиться індексація пенсій військовослужбовцям, держслужбовцям, науковцям та іншим категоріям пенсіонерів з 2014 року. Військовослужбовцям останній перерахунок у зв’язку із зміною грошового забезпечення проведений у 2018 році, а держслужбовцям та науковцям пенсії не перераховувалися з 2008 року.

Законопроект покликаний забезпечити сталість пенсійного забезпечення громадян та видатки на його фінансування завдяки введення дати щорічної індексації пенсії.

За цим законопроектом щорічна індексація пенсій 01 березня планується з наступного 2022 року, оскільки на 2021 рік індексація пенсій на 01 березня 2021 рік встановлена вищезазначеною постановою.

Також у квітні запланований автоматичний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів з урахуванням розміру зарплати та стажу.

Окрім цього, в держбюджет 2021 закладено кошти для додаткових виплат пенсіонерам старше 75 років.

22 лютого 2021 року Уряд схвалив постанову Кабінету Міністрів України „Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році”.
Затверджено показник збільшення розміру пенсій, обчисленого від заробітної плати та страхового стажу кожного пенсіонера на рівні 11 %, що відповідає 50 % показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 % показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення (5 %+17%) /2).

Розмір пенсії підвищиться в середньому на 308 гривень.

Мінімальний розмір підвищення встановлено на рівні 100 грн.

Підвищується мінімальна пенсійна виплата до рівня 2 200 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Нагадаємо, що попередня індексація пенсійних виплат була проведена 1 травня 2020 року.

За даними Пенсійного фонду України, у травні 2020 року виплати були підвищені для 8,36 млн осіб. Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, у розмірі 1,11. Розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень.

Читайте також про:

Фонд соціального страхування України та пенсійний об’єднають: новий законопроект

Пенсійні виплати: нові завдання Уряду від 06 жовтня 2020 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *