Фонд соціального страхування України та пенсійний об’єднають: новий законопроект

Вплив стилю керівництва на ефективність ведення бізнесу та використання кадрового потенціалу
20.09.2020
Міжнародні фінансові організації та співпраця з Україною
21.09.2020
Show all
Фонд соціального страхування України та пенсійний об’єднають: новий законопроект

Пошук / Search

Адміністративні структури ФССУ та ПФУ об’єднають: новий законопроект

Меморандум між Пенсійним фондом України та Національним агентством кваліфікацій

З 1 січня 2021 року законопроектом №3663 пропонується об’єднати адміністративні структури ПФУ та ФССУ для скорочення адміністративних видатків та підвищення ефективності виконання ключових функцій фондів, пов’язаних зі здійсненням страхових виплат.

Мета законопроекту — забезпечення функціонування ФССУ, ПФУ та Державного центру зайнятості з Державного бюджету України. Аби кошти ЄСВ йшли лише на пенсійні виплати населенню, а не на утримання цих трьох фондів.

16 вересня 2020 року відбулося засідання робочої групи в режимі відео-конференції з опрацювання проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України (реєстр. №3663) за головуванням Першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайла Цимбалюка.

Система соціального страхування щорічно потерпає від дефіциту коштів на забезпечення соціальних гарантій громадянам. З року в рік держава компенсує дефіцит Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду України. Один з шляхів зменшення відповідних витрат з Державного бюджету України — зміна системи управління фондами.

Автор законопроекту №3663, народний депутат України Михайло Папієв, зазначив, що адміністративні витрати Пенсійного Фонду України та Фонду соціального страхування, що у свій час був утворений через об’єднання Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, фінансуються за рахунок коштів єдиного соціального внеску. За рахунок коштів, які б мали йти на майбутню пенсію людям, утримуються ці фонди. Також за рахунок ЄСВ фінансується Державний центр зайнятості. Так не має бути. Всі три фонди із розгалуженою мережею по всій країні мають фінансуватися із Державного бюджету України. Наразі потрібно провести оптимізацію витрат фондів та спрямувати вивільнені кошти на підвищення соціальних виплат людям.

Учасники робочої групи узгодили необхідність доопрацювати законопроект з урахуванням постатейних пропозицій, які мають надати міністерства, фонди та інші стейкхолдери автору законодавчої ініціативи у десятиденний строк.

Голова робочої групи Михайло Цимбалюк підсумував, що доопрацьований усіма сторонами процесу законопроект можна буде винести на розгляд парламенту і рекомендувати прийняти у першому читанні. Ідеологічно законопроект дуже важливий, особливо враховуючи те, що мова йде про кошти населення. Потрібно дбати про кожну копійку, що надходить до державі від її громадян.

Станом на 23 грудня 2020 року надано комітетом на розгляд.


30 грудня 2020 року Пенсійний фонд України на офіційному вебпорталі повідомив про підписання меморандуму між Пенсійним фондом України та Національним агентством кваліфікацій.

 Така взаємодія дозволить удосконалити прогнозування потреб ринку праці у професіях та кваліфікаціях.

Сторони домовились, що Пенсійний фонд України надаватиме Агентству знеособлені дані щодо статево-вікової структури застрахованих осіб, професійної назви роботи, посади та стажу роботи застрахованих осіб тощо.

Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування – унікальний державний інформаційний ресурс, єдине джерело інформації для реалізації соціального страхування за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Реєстр  містить інформацію, що дозволяє формувати її за кодом Класифікатора професій у загальнодержавному та регіональних розрізах , проводити аналіз зайнятості в розрізі видів економічної діяльності страхувальника, розмірів середніх заробітних плат застрахованих осіб.

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *