Міністерство цифрової трансформації України разом із Міністерством охорони здоров’я України та Національною службою здоров’я України працюють над електронним варіантом лікарняного листка непрацездатності.
Метою цієї спрівпраці є повна зміна процесу отримання.
На сторінці Міністерство цифрової трансформації України у Facebook з’явилась інформація, що Мінцифри разом із МОЗ та НСЗУ має намір повністю змінити процеси з отримання лікарняних. Цифровізація медичної сфери – один з основних пріоритетів Мінцифри. Про це на спільному брифінгу з МОЗ розказав Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що електронні лікарняні – революція для системи охорони здоров’я України. Це значно спростить процедуру отримання лікарняного та відповідних виплат. А також дозволить побороти мільярдну корупцію. Протягом кількох наступних місяців ми вже запустимо цю послугу.
Електронні лікарняні – важливий прорив у сфері цифрової трансформації медицини. Раніше потрібно було відкривати та закривати лікарняний особисто. Це — додатковий час, черги, поїздки, контакти з іншими людьми та не завжди прозорі схеми.
Це також матиме величезний антикорупційний ефект для нашої країни. Економія може сягнути до 5 млрд грн на рік. Наприклад, за 9 місяців 2020 року держава вже витратила близько 11 млрд грн на компенсації по лікарняним та листкам непрацездатності.
Для запровадження електронних лікарняних Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством охорони здоров’я повністю перебудовують процес отримання лікарняного.
Запуск е-лікарняних дозволить не лише скасувати лікарняний як паперову довідку, що є елементом бюрокартії, а й заощаджувати час лікарів та пацієнтів. Крім цього, це можливість швидко та ефективно оплачувати лікарняні без фізичних контактів, гарантувати обґрунтованість виплат та економити державні кошти.
“Електронні лікарняні будуть одразу в електронному вигляді, нічого дублювати дублювати документи у цифровому та паперовому вигляді не потрібно. Це буде звичайна форма в онлайн-системі, заповнення якої займатиме кілька хвилин. Після цього підписаний електронним підписом документ автоматично надсилатиметься до інших державних органів для виплат”, — підкреслив Михайло Федоров.
Вже з квітня 2021 року запускається в додатку “Дія” електронний лікарняний, так званий е-лікарняний – заміна паперового лікарняного на електронний листок непрацездатності.
Для запровадження електронних лікарняних Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством охорони здоров’я повністю перебудовують процес отримання лікарняного. Запуск стане можливим завдяки повноцінній інтеграції електронної системи охорони здоров’я із системою Пенсійного фонду України і Фонду соціального страхування України.
Лікар зможе вносити дані громадян онлайн. Ці дані автоматично відправлятимуться до інших відомств для відшкодування. Дані будуть підписані електронним підписом, що гарантуватиме достовірність і обґрунтованість виплати.
Внесення за допомогою вебсервісу Електронного реєстру листків непрацездатності (ЕРНЛ) даних про випадок тимчасової втрати працездатності здійснюватиметься за реєстраційним номером облікової картки платника податків.
Кожному зареєстрованому в ЕРЛН листку непрацездатності автоматично присвоять унікальний номер у випадку непрацездатності за результатами внесення даних про тимчасову непрацездатність.
Листок непрацездатності вважатиметься виданим з моменту реєстрації внесених даних про тимчасову непрацездатність в Реєстр за цим унікальним номером.
Після реєстрації листка непрацездатності в Реєстрі пацієнту (його законному представнику) за його бажанням можуть надавати належним чином засвідчене особою, що видана листок непрацездатності, повідомлення про реєстрацію листка непрацездатності у паперовій формі з зазначенням єдиного реєстраційного номеру листка непрацездатності.
Інформування пацієнта про видачу листка непрацездатності здійснюватиме ПФУ в день реєстрації даних про тимчасову втрату працездатності в ЄРЛН через Електронний кабінет застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг ПФУ, за допомогою СМС або іншими засобами телекомунікацій.
У день видачі листка непрацездатності автоматично формується та надсилається в електронний кабінет роботодавцю, який є страхувальником непрацездатної особи, відповідне повідомлення в електронній формі про видачу листка непрацездатності.
Крім того, усі медичні довідки скоро будуть замінені на електронний медичний висновок Це відповідний запис у Реєстрі системи eHealth.
Для того, щоб революційні медичні послуги стали доступними для всіх українців, Міністерство цифрової трансформації активно працює над підключенням до інтернету 95% населених пунктів та їхніх соціальних об’єктів.
Наразі, до оптичного (фіксованого) інтернету не підключено 37% лікарень України. У 2021 році Мінцифра планує підключити близько 10 тисяч соціальних об’єктів: шкіл, лікарень, бібліотек, які знаходяться у 5 тис. сіл, де проживають майже 2,5 млн громадян.
На минулому тижні, Кабінет Міністрів України підтримав пропозицію Мінцифри – закласти у бюджет на 2021 рік 850 млн гривень на підключення соціальних об’єктів до високошвидкісного інтернету у населених пунктах, в тому числі у сільській місцевості.
Читайте також:
Інновація ФССУ: інформування фінансування лікарняних через Телеграм-канал