Економіка України почала відновлюватись

Індекс споживчих настроїв (ІСН) України зріс
10.09.2020
Covid-19 привів економіку Великобританії до рецесії
11.09.2020
Show all
Економіка України почала відновлюватись

Пошук / Search

Економіка України почала відновлюватись

Реалії та прогноз

Відновлення споживання, збір врожаю, ріст мінімального розміру заробітної плати, ріст мінімального розміру пенсій, ріст мінімального розміру єдиного соціального внесу та податку на доходи фізичних осіб дали позитивний вплив на економіку країни у ІІІ кварталі 2020 року.Із ростом розміру мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року в межах 300 грн до кінця 2020 року очікується збільшення єдиного соціального внеску на 1,7 млрд. гривень та 1,2 млрд. грн від податку з доходів фізичних осіб, які розподіляться між місцевим і державним бюджетами.

За прогнозами Міністерства економіки України величина валового внутрішнього продукту в подальшому щорічно зростатиме більш ніж на 4%.

За даними інфляційного звіту Нацбанку, після скорочення ВВП на 6% у 2020 році, очікується поступове зростання економіки на 4%. Інфляція повернеться до свого цільового значення 5% +/-1 в.п. у 2022 році.

Загалом НБУ  позитивно оцінює поточні зміни в економіці та відзначає пожвавлення у зв’язку з послабленням карантинних обмежень.

Серед основних очікувань зазначається повернення докарантинних рівнів безробіття, зростання доходів населення та заробітної плати. Номінальна зарплата у 2021 зросте на 16%, з урахуванням інфляції – 9,5%.

Зауважується, що прогноз ґрунтується на засадах співпраці з МВФ та відсутності жорстких карантинних обмежень.

08 грудня 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомило, що прогноз у 4,6% зростання ВВП на 2021 рік, який було схвалено у липні залишається незмінним.

За час після схвалення цього прогнозу відбулася певна зміна умов функціонування економіки, зокрема, через другу хвилю пандемії в Україні і світі. Однак позитивна динаміка ВВП є цілком вірогідною, враховуючи початок запуску вакцинації у світі, а також продовження реалізації стимулюючих заходів Уряду та НБУ.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко під час дискусії про макроекономічні перспективи України на 2021 рік в рамках щорічного Ukrainian Investment Roadshow повідомив, що уряд продовжує вдосконалювати й реалізовувати конкретні програми, які матимуть позитивний вплив на ВВП та економіку країни в цілому:

  • розширення фінансових інструментів для бізнесу,
  • підтримка національного виробника,
  • реформування залізничної галузі,
  • посилення експортних можливостей,
  • старт великої приватизації,
  • розширення підтримки АПК через агрострахування та зрошення,
  • старт земельної реформи.

Прогнозується, що цьогорічне падіння ВВП (на рівні 4,8-5% за підсумком року) буде поступово зменшуватись і за підсумком І кварталу 2021 року може досягти 3%.

З квітня 2021 року очікується активне пожвавлення та вихід на позитивну динаміку зростання економіки. Це можливо завдяки збільшенню внутрішнього попиту, у тому числі за рахунок реалізації заходів Уряду та НБУ, а також завдяки покращенню зовнішньоекономічної кон’юнктури та ситуації у світі.

Також важливим чинником для відновлення економіки залишаються розроблені урядові ініціативи щодо збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій. Серед перспективних інструментів залучення інвестицій – державно-приватне партнерство, індустріальні парки, пільги і переваги для нових інвесторів в рамках законопроекту ““Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями”.

Про це ми писали тут:

Це позитивно вплине на “споживчі настрої українців”, про що свідчитиме зростання Індексу споживчих настроїв.

Детально:

Індекс споживчих настроїв (ІСН) України зріс

Більше про: економіку, фінанси, бізнес, новітні технології України в посиланнях.

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.