DUTY FREE shop – “безмитна торгівля” митного режиму – TOP-10 кращих DUTY FREE shop

Мінімальна пенсія з 1 січня 2021 року – 2400 грн!
20.12.2020
Порядок обчислення середньої заробітної плати 2021: перелік змін
28.12.2020
Show all
DUTY FREE shop – “безмитна торгівля” митного режиму – TOP-10 кращих DUTY FREE shop

Passengers shop in the Duty and tax free Shop at Cointrin airport in Geneva October 23, 2009. Cointrin International airport has just completed a transformation phase, upgrading the airport facilities with new shopping and food areas, meeting also the Customs requirements after Switzerland joined the Schengen zone in December 2008. REUTERS/Denis Balibouse (SWITZERLAND) - RTXPXQS

Пошук / Search

DUTY FREE shop – “безмитна торгівля” митного режиму -TOP-10 кращих DUTY FREE shop

Світові магазини та торгові центри безмитної торгівлі (Duty-free shop) – продають товари за ціною, що не включає деякі види акцизів, мит, а також ПДВ за умови, що ці товари будуть вивезені з країни. Розташовуються переважно в пунктах пропуску через державний кордон (в тому числі в портах, аеропортах, вокзалах). Типовий асортимент – спиртні напої, тютюнові вироби, парфумерія, рідше біжутерія, ювелірні вироби, мобільні телефони, годинники, кондитерські вироби.

Здебільшого асоціюються з відпусткою та позитивними емоціями, коли при вильоті за кордон та перед вильотом додому ми купуємо подарунки та ласощі рідним і друзям.

Це не зовсім звичайні магазини та ТЦ, вони мають п’ять істотних ознак, що відрізняють їх від звичайних супермаркетів, бутиків, продуктових крамниць:
 1. Розташовуються в міжнародних аеропортах, на залізничних та автомобільних пунктах пропуску, морських і річкових портах, але не скрізь, а в так званій «стерильнії зоні», тобто в місцях, обладнаних пунктами митного, санітарного, прикордонного, імміграційного контролю. Такі зони ще називають транзитними. Пасажири, які прямують транзитом з однієї країни в іншу, не можуть вийти назовні, тому що не мають візу для перебування в країні, а транзитна зона, вона ж «стерильна», дозволяє їм перечекати час до прибуття свого рейсу. Це очікування може розтягнутися на кілька годин. Все, що може знадобитися пасажирам, можна придбати: бутильовану воду, сигарети, косметику, одяг, алкоголь та інші необхідні товари – асортимент широкий.
 2. Зарубіжні товари, що продаютьсяі, не обкладаються ввізним митом і ПДВ. Єдині виплати на митниці – це збір за митне оформлення. Вважається, що оскільки товари не вивозяться вглиб митної території, а продаються фізособам, убутним за кордон, або наступним через країну транзитом, то вони можуть не обкладатися митами. Спеціально для митного оформлення таких товарів і використовується митна процедура магазин безмитної торгівлі.
 3. Відкрити магазин безмитної торгівлі може тільки юридична особа, зареєстрована у відповідному реєстрі.
 4. Приміщення має строго відповідати переліку законодавчо затверджених вимог, так як є зоною безмитної торгівлі.
 5. Товари безмитної торгівлі реалізуються лише фізособам і тільки в роздріб. Продаж оптових товарних партій неприпустимий.
Магазин безмитної торгівлі (МБТ)— це заклад торгівлі товарами, що знаходяться в митному режимі безмитної торгівлі.
Історія Duty-free shop

Перший в світі магазин безмитної торгівлі був відкритий Бренданом О’Реганом в аеропорту Шаннон в Ірландії в 1947 році та працює до сьогодні. Був створений для обслуговування пасажирів авіарейсів між Європою і Північною Америкою, літаки яких зупинялися для дозаправки. Він відразу став популярний – аналогічні магазини з’явилися по всьому світу.

У 1966 році була заснована Міжнародна асоціація магазинів Duty Free в аеропортах, на сьогоднішній день об’єднує приблизно 400 компаній-операторів безмитної торгівлі.

Найбільшою мережа магазинів безмитної торгівлі є Dufry. Ця компанія зі штаб-квартирою в Базелі була заснована ще в 1869 році. Післе поглинання одного з конкурентів, The Nuance Group, мережа Dufry налічує 1650 магазинів в 58 странах світу. Річний оборот компании перевіщує 4 млрд швейцарських франків, 87% виручки дають продаж в аеропортах.

Dubai Duty Free, согласно з аналізом незалежного дослідника Generation Research, є найбільшім роздрібнім продавцем в аеропортах. Ця компанія почала працювати 20 грудня 1983 року, зараз в ній 7600 співробітніків, річні обсяги продажів складають біля $ 2000 млн. Вона веде торгівлю в Міжнародному аеропорту Дубай та Міжнародному аеропорту Аль Мактум.

World Duty Free Group утворилася в результаті злиття італійської мережі магазинів Autogrill Group (що працює з 1977 року), іспанської роздрібної мережі Aldeasa (працює з 1976 року), британської Alfa Airport Shopping (працює з 1955 року) і World Duty Free, заснованої холдингом аеропорту Хітроу (Лондон). Штаб-квартира компанії знаходиться в Новарі (Італія). Група об’єднує 550 торгових центрів і безмитних магазинів в 20 країнах, в першу чергу Італії, Іспанії та Великобританії, а також на Близькому Сході, в Північній і Південній Америці. Оборот компанії в 2014 році склав € 2406,6 млн, з них € 1057,8 млн принесла торгівля в Великобританії, € 737,6 млн решта Європи, € 438,3 млн Північна і Південна Америка, € 172,9 млн Близький Схід і Азія.

11 жовтня 2001 роки три брата, Саймон Фалік (Simon Falic), Джером Фалік (Jerome Falic) і Леон Фалік (Leon Falic) придбали американську частину World Duty Free за $ 121 млн і перейменували її в компанію Duty Free Americas. Її мережа складається з 28 магазинів на кордоні США і Канади, 48 на кордоні США і Мексики, ще 19 розташовані в Мексиці, Південній Америці та Китаї. Також є магазини в 12 найбільших аеропортах США. Штаб-квартира компанії розташована в Голлівуді (Флорида).

Коли безмитна торгівля ще тільки зароджувалася, два американських підприємця, Чарльз Фіні і Роберт Міллер, створили компанію Duty Free Shoppers (DFS, «безмитні покупці»). 7 листопада 1960 року розпочав працювати їх перший магазин в Гонконзі. Зараз ця мережа нараховує 420 магазинів в 11 країнах, в тому числі в 17 міжнародних аеропортах, а також 14 безмитних магазинів в ділових кварталах деяких міст Південно-східної Азії і Австралії. У 1996 році LVMH Moët Hennessy придбала частину акцій у Ч. Фіні і двох інших акціонерів і сьогодні володіє DFS спільно з Р. Міллером.

Австралійська компанія James Richardson свій перший магазин duty free відкрила в аеропорту Брісбена в 1972 році. В даний час мережа безмитних магазинів James Richardson складається з 8 магазинів в Австралії, 3 в Новій Зеландії і 5 в Ізраїлі. James Richardson Group була заснована в 1892 році і займалася виробництвом меблів і нерухомістю.

Ексклюзивне право на безмітну торгівлю в Греції має компанія Hellenic Duty Free Shops. Компанія була засновано в 1979 году державою, у 2000 году Почаїв ее приватизація (завершилася в 2006 році). Компанія має 111 магазинів по всій Греції (включаючі 22 аеропорту, 11 Прикордонний пунктів и 11 портів). Провідною мережа магазинів duty free в Таїланді є King Power, что має свой торговий центр площею 12 000 м² в діловому кварталі Бангкока и магазин біля всех великих аеропортах Таїланду.

Top-10 кращих Duty-free shop

1 Х’юстон DUTY FREE

Американські магазини duty free в порівнянні з азіатськими безмитними магазинами більш скромніші. Але серед їхньої великої кількості є один виняток у вигляді міжнародного аеропорту імені Джорджа Буша. Серед традиційних товарів можна відзначити американські бурбони і дуже непогані американські сигари за привабливою ціною. Візитною карткою зони вильоту, без сумніву, можна назвати магазин, в якому пропонуються ковбойський одяг і аксесуари. Він знаходиться в безпосередній близькості від меморіалу Джорджа Буша, на тлі якого так люблять фотографуватися туристи. Відвідавши ковбойський лавку, можна зробити непогані покупки, наприклад, придбати широкополі капелюхи, які наважуються носити лише найекстравагантні люди. Крім капелюхів в продажу є шкіряні куртки, традиційні чоботи і рукавички, зшиті зі справжньої оленячої шкіри. Вибір великий, як чоловічих, так і жіночих моделей. Вся продукція виготовлена ​​в Техасі, що в сучасну епоху ринкових відносин можна зустріти досить рідко.


Окрім топових американських магазинів світовий ринок полонили американські автомобілі.
Не знайдеться людини, яка б не чула про авто із США.

Індивідуальний підбір, покупка та доставка авто із США з компанією SRTmotors – це Ваш найоптимальніший вибір авто аукциону Copart.


2 Дубай DUTY FREE

Це найвідоміший магазин duty free, який користується великою прихильністю та вважається еталоном якості, де пропонується великий асортимент товарів. Особливо варто відзначити косметичні відділи, які по різноманіттю пропонованого товару легко можна порівняти з великими магазинами будь-якої країни світу. Якщо у вас є бажання придбати арабські продукти, тоді зверніть увагу на горішки в пакетах, на яких всі написи на арабській мові: в дубайському duty free продаються найсмачніші арабські горіхи.

3 Лондон DUTY FREE

Багато туристів скаржаться на лондонський аеропорт Хітроу і для цього є об’єктивні причини – великі черги, постійні розпитування з боку прикордонників, регулярна затримка рейсів, втрати багажу – лише частина того, що чекає вас в терміналі Хітроу. Але що стосується duty free, то в цьому плані до цього аеропорту немає ніяких претензій. Величезний асортимент і цілком доступні ціни. До того ж на традиційні товари, такі як джин, тут досить часто влаштовують розпродаж або при покупці однієї пляшки другу ви отримуєте безкоштовно. Для тлюбителів віскі в терміналі є спеціальний магазин, в якому можна провести дегустацію колекційних сортів англійської та шотландської класики. Можна купити single malt 15-річної витримки. Віскі пропонують не тільки у великих, а й маленьких пляшках. Також в Хітроу є і відділ знаменитого англійського магазину Harrod’s. Асортимент пропонованих там товарів менший, ніж в лондонському магазині, проте на всіх товарах є логотип Harrod’s.

4 Пекін DUTY FREE

Невисокі азіати полюбляють великі розміри і форми. Найбільші за розмірами аеропорти розташовуються саме в азіатських країнах. Пекінський є одним з найбільших. Duty free мають великі торгові зали, наприклад, зал парфумерії за своїми розмірами можна порівняти з магазином безмитної торгівлі Стокгольма або будь-якого іншого європейського міста. Пекінський аеропорт – це ворота небеса. Подорожуючи по його залами, можна знайти не тільки все найкраще, що є і в Китаї, але і погане. До числа хороших покупок можна віднести затишну плюшеву панду, яка є поширеним китайським сувеніром, її намагаються забрати з Китаю багато туристів. Знайомий напис Made in China присутній на більшості м’яких іграшок в багатьох країнах світу, але привести з duty free таку іграшку досить оригінально. Можна придбати ланцюжок морських перлів.
В алкогольному відділі можна ознайомитися з великим асортиментом напоїв. Китайська горілка відрізняється красивою упаковкою, але вона має специфічний запах, а її смак швидше на любителя, ніж на цінителя цього напою. Отримуючи решту, потрібно бути особливо уважними, оскільки вам можуть підсунути замість справжньої купюри фальшиву. Не забувайте – ви перебуваєте в Китаї.

5 Токіо DUTY FREE

Багато хто стверджує, що в Токіо все досить дорого. Дійсно це так, але завжди можна знайти місця, де можна придбати аналогічні товари дешевше. Якщо ви шукайте дешевий алкоголь, то в цьому випадку вам пряма дорога в супермаркет електроніки Big Camera або duty free, що розташовується в токійському аеропорту Наріта. Серед всіх алкогольних напоїв уваги заслуговує японський віскі. Він хороший на смак навіть в порівнянні з елітними сортами шотландського або ірландського віскі. Аеропорт – гарне місце для того, щоб придбати косметику таких марок, як Shiseido і Kaneba. Варто цікавитись у продавця, чи входить в косметику відбілюючий крем: в Японії дуже популярно вибілювати шкіру. У Наріте можна придбати традиційний сувенір – короткий халат. Кімоно коштує дорого, і ви навряд чи будете його носити, а ось халат не тільки красивий, але до того ж і функціональний. Хорошим подарунком з країни висхідного сонця може стати зелений чай або сезонні солодощі, які можуть бути різного кольору. Наприклад, продаж святкових рожевих тістечок починається в період цвітіння сакури.

6 Гонконг DUTY FREE

Багатьох туристів приваблює гонконгський duty free багато в чому через свою екзотичність. Такі товари як телефони, електронна техніка, гаджети там трохи дорожче, ніж в самому місті. Гонконгський duty free ідеально підходить для покупок незвичаних товарів, які не є в будь-якому магазині, а чудасій, до числа яких відносяться горілчані та винні настоянки на зміях і ящірках, південно-китайські сигарети, що продаються в жерстяних банках, що надає їм незвичайний вигляд. Якщо шукати все це в Гонконзі, то доведеться витратити чимало часу, а в гонконгському duty free все продається в одному місці. Окремо варто зупинитися і на місткому Disney store. Це фірмовий магазин гонконгського Діснейленду, який відмінно підійде в тому випадку, якщо ви вирішили придбати своїй дитині якісний одяг. Крім одягу тут чимало сувенірів, які оцінять цінителі китайського мистецтва. До них, безумовно, можна віднести будильник з китайськими ієрогліфами замість звичних нам європейських цифр.

7 Куала-Лумпур DUTY FREE

Малайзія – країна, в якій переважають мусульманські звичаї, що відрізняються своєю строгістю. Внаслідок цього купити алкоголь тут – велика проблема. Якщо ж вам пощастить і ви знайдете його, то це обійдеться вам дуже дорого. Це стосується і холодного пива для втамування спраги в країні з тропічним кліматом. При прильоті вам допоможе магазин безмитної торгівлі, що розташовується в міжнародному аеропорту Куала-Лумпура. Виключно позитивні емоції виклікає відвідування и безмитних магазинів, что знаходяться в зоні вильоту. Найімовірніше, причина не тільки в них, але й в особливій приємній атмосфері нового аеровокзалу. З незліченної кількості магазинів варто виділититютюновий відділ, де жавжди є великий вибір сигар і тютюну при помірніх цінах.

8 Сингапур DUTY FREE

Це, напевно, найбільший, а разом з тим і дешевий duty free – ідеальне місце для шопінгу. Він приваблює багатьох туристів регулярними розпродажами і акціями. З традиційних товарів, які пропонуються в цьому магазині, має сенс звернути увагу на віскі і коньяк. Крім того, в цьому магазині досить прийнятні ціни на електроніку і фототехніку, перш за все, новинки. При вході в безмитну зону вас зустрічає магазин Chomel, свого роду Mikimoto в сінгапурському варіанті. Ціни на прикраси нижче японських, а дизайн досить сміливий. Місцевих брендів в Сінгапурі не так багато, тому прикраси Chomel можна придбати в якості відмінного подарунка.

9 Варшава DUTY FREE

Варшавський аеропорт – тихе і спокійне місце, яке відмінно підходить для покупок, як це дивно не звучить. Польща не відноситься до числа європейських країн, тому тут ціни на товари нижче, ніж в аеропортах Західної Європи, а ось вибір незрівнянно більший. Навіть при порівнянні варшавського аеропорту з паризьким Шарль де Голлем, останній явно буде в програшному положенні. Перед відвідуванням магазинів, яких там кілька, вам необхідно пошукати той, в якому пропонуються виключно польські товари. Там в продажу є не тільки алкогольні напої, а й інші товари, переважно місцевого виробництва, включаючи мед. Якщо ви любите горілку, то Польща – це та країна, яку обов’язково варто відвідати, так як горілка тут є національним напоєм. В якості подарунка можна придбати справжню зубрівку, що представляє собою кольорову горілку, яка настояна на травах з Біловезької Пущі. Гданська горілка «Золотувка» – хороший варіант подарунка: у пляшці можна помітити плаваючі лусочки золота. Люди з гумором для себе можуть придбати горілку «Сивуха», яка має Сургучова пробку і продається в дерев’яній коробці.

10 Гельсінкі DUTY FREE

Аеропорт Ванта, розташований в Гельсінкі, активно використовується як місце пересадки на шляху в США. Тим, хто їде в США через цей аеропорт, варто придбати стандартний “набір загрантуриста», в який входять безмитні алкоголь і сигарети. Ціни високі, однак цей недолік компенсується великим вибором товарів, чим вигідно відрізняється від duty free американських аеропортів. З фінських товарів можна вибрати консервоване м’ясо лосятини і ведмежатини. Його фіни звикли вживати разом з варенням.тТрадиційний фінський сувенір – предмет із зображенням кумедних мумі-тролів – також можна знайти в магазині безмитної торгівлі. Вибір досить великий, починаючи від кухлів і магнітів з термометром на холодильник і закінчуючи тапочками і парасольками різних видів. Така річ, безсумнівно, порадує не тільки дітей, а й дорослих.

За матеріалом Туроператора «Дельта Тревел».

В Україні діяльність Duty-free shop регулюється нормативно-правовими актами:

 1. Податковий кодекс України від 02.12.10 р. № 2755-VI.
 2. Наказ Міністерства фінансів України від від 28.11.2012 № 1234 „Про затвердження Змін до Порядку подання та розгляду заяв, надання, зупинення дії, анулювання дозволів на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі”
 3. Наказ Міністерства фінансів України від 08.06.2012 № 692 „Про затвердження Порядку подання та розгляду заяв, надання, зупинення дії, анулювання дозволів на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі та форми Заяви на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі”. Раніше ці питання було врегульовано Порядком № 1089, який на сьогодні скасовано.
 4. Глава 22 МКУ, де наведено вимоги до митного режиму «безмитна торгівля».
 5. Глава 58 і 60 МКУ, Порядок № 692, що регламентують порядок відкриття та експлуатації МБТ.
 6. Порядок № 287, що роз’яснює правила застосування митного режиму «магазин безмитної торгівлі» Правилами продажу товарів МБТ з урахуванням змін, унесених нещодавно постановою КМУ від 21.05.12 р. № 445.
 7. Порядком № 414, яким визначено правила продажу товарів МБТ на борту повітряних суден. Незважаючи на те, що цей документ було розроблено на виконання вимог старого МКУ, він є чинним і досі в частині, що не суперечить МКУ (п. 3 розд. XXI МКУ).
 8. Наказ № 512 — наказ ДМСУ «Про затвердження форми звіту про рух товарів у магазині безмитної торгівлі» від 31.07.03 р. № 512.

У МКУ з’явився розподіл на МБТ як спеціальний торговельний заклад (ст. 420 МКУ) і визначення митного режиму «безмитна торгівля» (ст. 140 МКУ). У старому МКУ цей режим називався «магазин безмитної торгівлі», але його основні принципи збережено.

Відповідно до ст. 140 Митного кодексу України в Україні безмитна торгівля — це митний режим, згідно з яким товари, не призначені для вільного обігу на митній території України, знаходяться та реалізуються для вивезення за межі митної території України під митним контролем у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України.

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.