Дотації аграріям: терміни подання документів 2020

Податкова ефективність ПДВ почала зростати
23.10.2020
Усе про скорочення сумісників: роз’яснення Держпраці
24.10.2020
Show all
Дотації аграріям: терміни подання документів 2020

Пошук / Search

Дотації аграріям: терміни подання документів 2020

Про державну допомогу бізнесу в сфері АПК 2020 ми пишемо постійно:

21 жовтня 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомило, що триває прийом документів на отримання державної фінансової підтримки суб’єктами господарювання, які провадять свою діяльність у агропромисловому комплексі.У 2020-му році державні дотації надаються на підтримку розвитку пріоритетних галузей АПК:

 • тваринництва
 • садівництва
 • фермерства
 • сільськогосподарського машинобудування.

Також аграрії активно користуються програмою зі здешевлення кредитування, що сприяє залученню додаткового фінансування в сільськогосподарську галузь.

Отож, продовжується прийом документів за програмою «Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції»:

 • до 15 листопада поточного року до Комісії Мінекономіки – відшкодування вартості тваринницьких об’єктів;
 • до 15 листопада поточного року до Комісії Мінекономіки – відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна.

Також продовжується прийом документів за програмою «Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства»:

 • до 01 листопада поточного року обласній Комісії – для відшкодування вартості саджанців, шпалери, краплинного зрошення;
 • до 01 листопада до Комісії Мінекономіки – для відшкодування вартості будівництва об’єктів,  придбання ліній, техніки та обладнання.

До 31 жовтня поточного року триває прийом документів до регіональних відділень Укрдержфонду на отримання безповоротної фінансової допомоги за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» для новостворених ФГ (перші три роки після його створення).

Також продовжується приймання та розгляд документів за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва»:

 • до 5 грудня поточного року – за с/г техніку і обладнання, придбаних до 1 грудня поточного року;
 • до 1 квітня наступного року – за с/г техніку і обладнання, придбаних з 1 грудня поточного року.Крім того, у Мінекономіки триває прийом заявок про включення до Переліку техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів:

 • до 31 жовтня поточного року – про включення до переліку в поточному році;
 • з 1 листопада поточного року – про включення до переліку в наступному році.

Також за напрямом «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» компенсація надається щомісячно виходячи із сум фактично сплачених позичальниками уповноваженому банку відсотків за користування кредитами за відповідний період.

Відшкодування за рахунок коштів поточного бюджетного року можна отримати за фактично нараховані та сплачені відсотки за користування кредитами за січень – жовтень поточного року.

Детально про перелік документів та вимог можна ознайомитись на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Кабінет міністрів України удосконалив контроль за використанням бюджетної дотації сільгоспвиробників

Про це повідомлено 4 листопада 2020 року на офіційному веб-порталі Міністерства фінансів України.

З метою удосконалення механізму контролю за використанням бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників Кабінетом Міністрів України винесено зміни до постанови КМУ від 21.02.2017 № 179 «Про затвердження Порядку ведення та форми Реєстру отримувачів бюджетної дотації, а також порядку надання відповідної інформації ДФС та ДКС». Таке рішення було прийнято 4 листопада ц. р. на виконання Закону України № 465-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Документом вносяться зміни до Порядку ведення Реєстру отримувачів бюджетної дотації щодо надання сільськогосподарським товаровиробником контролюючому органу, в якому він перебуває на обліку як платник податку на додану вартість, інформації щодо пов’язаних з ним осіб. Також передбачається, що така інформація про осіб, пов’язаних із сільськогосподарським товаровиробником, які протягом бюджетного року є отримувачами бюджетної дотації, вноситиметься до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

Розподіл бюджетної дотації здійснюється у сумі не більше, ніж 150 мільйонів гривень на одного сільськогосподарського товаровиробника на рік з урахуванням пов’язаних з таким сільськогосподарським товаровиробником осіб.

Законом № 465 передбачено, що сільськогосподарський товаровиробник, який претендує на отримання бюджетної дотації, зобов’язаний повідомити ДПС про всіх пов’язаних з ним осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами такої бюджетної дотації,  а також надавати інформацію про зміни щодо таких пов’язаних осіб.

Такі норми допоможуть не тільки збалансувати бюджетні дотації, але й підтримати сумлінних сільськогосподарських товаровиробників і забезпечити їм сприятливе середовище для розвитку бізнесу.

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.