Допомога бізнесу по частковому безробіттю в умовах Covid-19: проект Міністерства економіки

Міжнародні фінансові організації та співпраця з Україною
21.09.2020
Усе про податкові вимоги платників податків та податкову заставу
22.09.2020
Show all
Допомога бізнесу по частковому безробіттю в умовах Covid-19: проект Міністерства економіки

Допомога бізнесу по частковому безробіттю в умовах Covid-19: проект Міністерства економіки України

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробило Проект наказу „Про затвердження Порядку надання допомоги по частковому безробіттю».

За цим проектом допомога надаватиметься за так званий «місцевий карантин», тобто у разі втрати працівником частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку зі зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.

Тобто, допомога надаватиметься у випадку, якщо місцева влада, а не Кабінет міністрів України запроваджуватиме власні епідемічні обмеження.

Фінансування буде надаватися тільки: 

  • роботодавцям-виробникам продукції;
  • у разі, якщо їх діяльність зупинилася (скоротилася);
  • зупинення (скорочення) діяльності сталося через, а не під час проведення профілактики та запобігання поширенню епідемії на виконання рішення місцевої державної адміністрації.

Допомога надаватиметься працівникам, незалежно від розміру їх трудового та страхового стражу, через роботодавців.

Тобто виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюватиметься роботодавцем, з яким оформлено трудові відносини.

При цьому право на фінансування матимуть роботодавці незалежно від їх форми власності, організаційно-правової форми та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з виробництвом продукції. Тобто ФОП-виробники продукції також матимуть право на отримання цієї допомоги від Фонду безробіття.

За отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю роботодавець матиме право звернутися до Центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності.

Актуально для прочитання:

Для бізнесу з 1 жовтня 2020 року Приватбанк знизить тарифи на обслуговування

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *