Допомога бізнесу по частковому безробіттю в умовах Covid-19: проект Міністерства економіки

Міжнародні фінансові організації та співпраця з Україною
21.09.2020
Усе про податкові вимоги платників податків та податкову заставу
22.09.2020
Show all
Допомога бізнесу по частковому безробіттю в умовах Covid-19: проект Міністерства економіки

Пошук / Search

Допомога бізнесу по частковому безробіттю в умовах Covid-19: проект Міністерства економіки України

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробило Проект наказу „Про затвердження Порядку надання допомоги по частковому безробіттю”.

За цим проектом допомога надаватиметься за так званий “місцевий карантин”, тобто у разі втрати працівником частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку зі зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.

Тобто, допомога надаватиметься у випадку, якщо місцева влада, а не Кабінет міністрів України запроваджуватиме власні епідемічні обмеження.Фінансування буде надаватися тільки: 

 • роботодавцям-виробникам продукції;
 • у разі, якщо їх діяльність зупинилася (скоротилася);
 • зупинення (скорочення) діяльності сталося через, а не під час проведення профілактики та запобігання поширенню епідемії на виконання рішення місцевої державної адміністрації.

Допомога надаватиметься працівникам, незалежно від розміру їх трудового та страхового стражу, через роботодавців.

Тобто виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюватиметься роботодавцем, з яким оформлено трудові відносини.

При цьому право на фінансування матимуть роботодавці незалежно від їх форми власності, організаційно-правової форми та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з виробництвом продукції. Тобто ФОП-виробники продукції також матимуть право на отримання цієї допомоги від Фонду безробіття.

За отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю роботодавець матиме право звернутися до Центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності.

Станом на кінець листопада 2020 року Кабінет міністрів України поки не напрацював Закон про підтримку бізнесу через новий карантин.

За словами прем’єр міністра України, за дорученням Президента Уряд розробив план дій з підтримки бізнесу та окремих галузей. Але на поточному тижні Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства має допрацювати показники з підтримки окремих галузей.

8 тис. грн – розмір допомоги ФОПам через локдаун вихідного дня. Але не всім.

Одноразова матеріальна допомога буде надана тим ФОПам, сфера діяльності яких потрапляє під заборону через посилення карантину.

Такі виплати отримають і звільнені наймані працівники.

Уряду було доручено розробити заходи економічної підтримки бізнесу: влада шукала відповідні інструменти.

«Найближчим часом до парламенту буде подано законопроекти, які передбачатимуть наступне: одноразова матеріальна допомога тим, чия сфера діяльності потрапляє під заборону через посилення карантину. Якщо ви ФОП і змушені закрити бізнес, або найманий працівник, якого звільняють, ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 тисяч гривень», – заявив Зеленський.

Отримати ці гроші можна, зробивши три кроки:

 • зайти в додаток «Дія»;
 • ввести персональні дані;
 • вказати номер банківської карти.

Після перевірки даних протягом декількох день допомога буде виплачена. За розрахунками, таку допомогу зможуть отримати 1,2 млн українців. Обсяг програми складе майже 10 млрд гривень.

Крім того, буде передбачена компенсація за збереження робочих місць.

«Якщо ви, наприклад, власник кафе і ви не закрилися, але через карантин скоротили час роботи. Нікого не звільнили, але деяких працівників відпустили у вимушену відпустку, тоді ви зможете отримати гроші для виплати таким працівникам», – сказав Зеленський.

Сума пропорційна часу простою в розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника.

На допомогу можуть розраховувати працівники або ФОП, якщо її роботодавець має одну з 6-ти категорій КВЕД, заборонених у вихідні дні

Більше 1 млн українців, які зупинили роботу на час карантину, отримають фінансову допомогу на порталі Дія та у застосунку Дія.

Мінцифра продовжує працювати над створенням найзручніших умов для бізнесу в Україні. Сервіс можна буде отримати за 5 хвилин у застосунку Дія чи на порталі. В умовах пандемії підтримка від держави особлива актуальна для малого та середнього бізнесу.

Допомогу отримають працівники або ФОП, якщо її роботодавець має одну з 6-ти категорій КВЕД:

 • 47 – Роздрібна торгівля (крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами)
 • 55 – Тимчасове розміщування
 • 56 – Діяльність із забезпечення стравами та напоями
 • 59.14 – Демонстрація кінофільмів
 • 90 – Діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг
 • 93 – Діяльність у сфері спорту, організування відпочинку та розваг

Одна з 6 категорій КВЕД має бути заявлена першою у реєстраційних відомостях на 31.10.2020.

Фінансова допомога надаватиметься одноразово ФОПам та найманим працівникам, які призупинили роботу на час карантину.

Програма підтримки за ініціативи Президента України прийнята 26 листопада 2020 року Урядом та спрямована на розгляд до Верховної Ради.

Детально про це за посиланням:

Президентські законопроекти 4429, 4430 та 4431 про підтримку бізнесу під час карантину: аналіз

Окрім цього, до ВРУ мають внести законопроект, який передбачає виплати компенсацій за сплату ЄСВ. Компенсації отримає бізнес, який постраждав через посилення карантину.

На виплати компенсацій по ЄСВ планують виділити 1,5 млрд гривень для майже 120 тисяч юридичних осіб.

«Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію за сплату ЄСВ за своїх найманих працівників. Невеличка кав’ярня, де працює п’ять осіб, отримає компенсацію близько 8-10 тисяч гривень. Звичайно, всі ці програми будуть доступні не тільки кав’ярнях, але і всім, хто постраждав від карантину», – повідомив Зеленський.

Актуально для прочитання:

Оновлення додатку «Дія» та запуск нового додатку «Дія 2.0.»

Проект Дія.Бізнес: консультаційні центри працюватимуть у 50 містах України

Для бізнесу з 1 жовтня 2020 року Приватбанк знизить тарифи на обслуговування

Що уряд має зробити для бізнесу в умовах Covid-19

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.