Діджиталізація ПриватБанку в “Дії”

НБУ впроваджує міжнародні стандарти регулювання діяльності банків на 2021-2024 роки
08.10.2020
Медичні маски для країн ЄС: дані Євростату кажуть про приріст у 1800%
09.10.2020
Show all
Діджиталізація ПриватБанку в “Дії”

Пошук / Search

Діджиталізація ПриватБанку в “Дії”

З 1 грудня 2020 року усім банкам дозволили використовувати «Дію» для ідентифікації клієнтів

НБУ дозволив використання цифрового паспорту в «Дія» для міжнародних грошових переказів

Нова валютно-обмінна операція через термінали обслуговування

ПриватБанк, як інноваційний банк, приймає додаток “Дія”

Дає можливість отримати банківські послуги з шерінгом.

Банківські послуги, що доступні з шерінгом:

  • Актуалізація даних: коли потрібно підтвердити дані у відділенні банку.
  • Підтвердження особи при отриманні грошового переказу у ПриватБанку: показуйте цифровий паспорт, співробітник банку верифікує документ з “Дії” через QR-код.

Голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл повідомив, що банк активно підтримує проект “Дія”, який дозволяє разом будувати Україну мрії – країну інноваційних технологій. Клієнти ПриватБанку можуть проходити обов’язкову по законодавству верифікацію чи актуалізацію власних даних за два кліка через додаток держпослуг “Дія”.

Відтепер для актуалізації даних в ПриватБанку клієнту треба лише відкрити документ в “Дії” та перегорнути на бік з штрихкодом. Після того, як менеджер банку сканує відповідний код, “Дія” автоматично запитує дозвіл та формує цифрову копію документа з електронним підписом та передає її банку. Також клієнти ПриватБанку відсьогодні можуть пред’являти цифровий паспорт замість оригіналу. Співробітник банку верифікує документ з “Дії” через QR-код.

Свого часу ПриватБанк першим в Україні оцифрував дані клієнтів, що дало значний поштовх розвитку сучасних банківських послуг. Для ідентифікації і верифікації банк сканує весь необхідний пакет документів клієнта, і далі в роботі використовується тільки електронні копії. До запуску шеринга документів, верифікацію клієнти банку могли проводити як в електронному вигляді в Приват24, так і офлайн у відділенні банку.

Мобільний додаток “Дія” було запущено в грудні 2019 року Міністерством цифровий трансформації у співпраці з ПриватБанком. 12 млн користувачів Приват24 можуть користуватися цифровими послугами держави без додаткових реєстрацій і підключень. Сьогодні майже 70% всіх користувачів Дії авторизуються через Приват24.


А вже з 1 грудня 2020 року усім банкам дозволили використовувати «Дію» для ідентифікації клієнтів.

З 1 грудня під час касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія».

На офіційному веб-порталі Національного банку України опубліковано низку норм, пов’язаних із проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній.

Йдеться по такі зміни:

  • Під час здійснення касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку “Дія” (у порядку, визначеному нормативно-правовим актом Національного банку з питань здійснення банками фінансового моніторингу).
  • Спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контакту інформацію (номер телефона та/або електронну адресу).
  • На інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 23 листопада 2020 року № 148 “Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні”, що набирає чинності з 01 грудня 2020  року.


НБУ дозволив використання цифрового паспорту в «Дія» для міжнародних грошових переказів

Національний банк України сприяє впровадженню цифрових технологій на ринку фінансових послуг: надання дозволу на використання цифрових паспортів у мобільному застосунку «Дія» для здійснення грошових переказів за межі України та з-за кордону.

Відтепер банки та небанківські фінустанови зможуть проводити такі операції на підставі е-паспортів за наявності технологічних можливостей.

Водночас, продовжуючи валютну лібералізацію, Національний банк зняв низку обмежень, що втратили свою актуальність:

  • юридичним особам дозволено проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах «форвард»;
  • фізичним особам дозволено проведення операцій з купівлі та продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард», а також операцій з купівлі та продажу іноземної валюти та банківських металів на умовах маржинальної торгівлі;
  • фізособам дозволено проводити розрахунки в іноземній валюті при купівлі державних цінних паперів, номінованих у валюті;
  • фізособам-резидентам дозволено проводити операції на умовах «своп» (перша частина яких передбачає продаж банком клієнту іноземної валюти/банківських металів).

Ці кроки Національного банку сприяють поступовому наближенню до вільного руху капіталу як кінцевої мети валютної лібералізації.

Такі рішення містить Постанова НБУ від 15 січня.

Ще одне оновлення, передбачене документом, – нова валютно-обмінна операція

Так, банкам та небанківським фінустановам дозволено купувати іноземну валюту у населення за безготівкові кошти у гривні через термінали самообслуговування. Порядок проведення відповідних операцій вже затверджений постановою Правління НБУ від 15.01.2021 р. №3 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Після продажу валюти через платіжні пристрої гривневі кошти зараховуватимуться на власні поточні рахунки фізосіб. Такі операції мають здійснюватися з урахуванням законодавства про фінансовий моніторинг.

Читайте також:

Оновлення додатку «Дія» та запуск нового додатку «Дія 2.0.»

Проект Дія.Бізнес: консультаційні центри працюватимуть у 50 містах України

Старт проекту Дія.City — першої в світі віртуальної бізнес-країни

Для бізнесу з 1 жовтня 2020 року Приватбанк знизить тарифи на обслуговування

НБУ впроваджує міжнародні стандарти регулювання діяльності банків на 2021-2024 роки

Twinning — проект НБУ з національними банками Польщі та Литви за підтримки Європейського союзу на 1 млн. євро

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.