Діджиталізація ПриватБанку в «Дії»

НБУ впроваджує міжнародні стандарти регулювання діяльності банків на 2021-2024 роки
08.10.2020
Медичні маски для країн ЄС: дані Євростату кажуть про приріст у 1800%
09.10.2020
Show all
Діджиталізація ПриватБанку в «Дії»

Пошук / Search

Діджиталізація ПриватБанку в «Дії»

З 1 грудня 2020 року усім банкам дозволили використовувати «Дію» для ідентифікації клієнтів

ПриватБанк, як інноваційний банк, приймає додаток «Дія».

Дає можливість отримати банківські послуги з шерінгом.

Банківські послуги, що доступні з шерінгом:

  • Актуалізація даних: коли потрібно підтвердити дані у відділенні банку.
  • Підтвердження особи при отриманні грошового переказу у ПриватБанку: показуйте цифровий паспорт, співробітник банку верифікує документ з «Дії» через QR-код.

Голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл повідомив, що банк активно підтримує проект «Дія», який дозволяє разом будувати Україну мрії – країну інноваційних технологій. Клієнти ПриватБанку можуть проходити обов’язкову по законодавству верифікацію чи актуалізацію власних даних за два кліка через додаток держпослуг «Дія».

Відтепер для актуалізації даних в ПриватБанку клієнту треба лише відкрити документ в «Дії» та перегорнути на бік з штрихкодом. Після того, як менеджер банку сканує відповідний код, «Дія» автоматично запитує дозвіл та формує цифрову копію документа з електронним підписом та передає її банку. Також клієнти ПриватБанку відсьогодні можуть пред’являти цифровий паспорт замість оригіналу. Співробітник банку верифікує документ з «Дії» через QR-код.Свого часу ПриватБанк першим в Україні оцифрував дані клієнтів, що дало значний поштовх розвитку сучасних банківських послуг. Для ідентифікації і верифікації банк сканує весь необхідний пакет документів клієнта, і далі в роботі використовується тільки електронні копії. До запуску шеринга документів, верифікацію клієнти банку могли проводити як в електронному вигляді в Приват24, так і офлайн у відділенні банку.

Мобільний додаток «Дія» було запущено в грудні 2019 року Міністерством цифровий трансформації у співпраці з ПриватБанком. 12 млн користувачів Приват24 можуть користуватися цифровими послугами держави без додаткових реєстрацій і підключень. Сьогодні майже 70% всіх користувачів Дії авторизуються через Приват24.

А вже з 1 грудня 2020 року усім банкам дозволили використовувати «Дію» для ідентифікації клієнтів.

З 1 грудня під час касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія».

На офіційному веб-порталі Національного банку України опубліковано низку норм, пов’язаних із проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній.

Йдеться по такі зміни:

  • Під час здійснення касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія» (у порядку, визначеному нормативно-правовим актом Національного банку з питань здійснення банками фінансового моніторингу).
  • Спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контакту інформацію (номер телефона та/або електронну адресу).
  • На інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 23 листопада 2020 року № 148 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні», що набирає чинності з 01 грудня 2020  року.

Читайте також:

Оновлення додатку «Дія» та запуск нового додатку «Дія 2.0.»

Проект Дія.Бізнес: консультаційні центри працюватимуть у 50 містах України

Старт проекту Дія.City — першої в світі віртуальної бізнес-країни

Для бізнесу з 1 жовтня 2020 року Приватбанк знизить тарифи на обслуговування

НБУ впроваджує міжнародні стандарти регулювання діяльності банків на 2021-2024 роки

Twinning — проект НБУ з національними банками Польщі та Литви за підтримки Європейського союзу на 1 млн. євро

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *