Держпідтримка АПК України 2021: уряд відтермінував подання в галузі садівництва і тваринництва
Міністерство економіки України повідомляє, що 23 вересня на засіданні Уряду схвалено постанову, якою передбачено перенесення термінів подання документів на отримання сільгоспвиробниками державної підтримки в галузі садівництва і тваринництва з жовтня на листопад.
Постанова вносить зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства (постанова КМУ № 587) та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції (постанова КМУ № 107).
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко зазначив, що на сьогодні кількість документів, необхідних для отримання державної підтримки та механізм їх подання максимально спрощено. Однак, у зв’язку зі зверненням профільних асоціацій виникла потреба у збільшенні строків подачі документів за деякими з напрямів. Прийняте рішення дозволить збільшити кількість потенційних отримувачів державної підтримки та залучити фінансування у галузь сільського господарства.
Терміни подачі документів та напрям спротримання держпідтримки:
Зі слів міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігора Петрашко гармонізація національного законодавства з правом ЄС сприятиме виробництву в Україні високоякісного садивного матеріалу, який відповідає сучасним міжнародним вимогам. Це дозволить українським виробникам підвищити свою конкурентоспроможність та зміцнити позицію України на світовому ринку».
Проект Закону розроблено Мінекономіки у тісній співпраці з галузевими науково-дослідними установами та профільними асоціації з метою удосконалення законодавчої бази у сфері насінництва та розсадництва.
Ключові завдання законопроекту:
За даними експертів Єврокомісії за ІІ півріччя 2020 року країни ЄС імпортували 3,53 млн тонн насіння ріпаку.
За оцінками аналітиків, основні обсяги олійної в першій половині сезону імпортували:
60% імпортованого в ЄС ріпаку забезпечила Україна (2,13 млн тонн) і 34% (1,2 млн тонн) — Канада.
34% від всього імпорту олії було поставлено з України (51 тис. тонн).
Експорт ріпакової олії з ЄС значно збільшився — до 158 тис. тонн, що на 92% перевищує показник аналогічного періоду минулого сезону (82 тис. тонн).
Читайте також про: