Держпідтримка АПК України 2021: уряд відтермінував подання в галузі садівництва і тваринництва

Законопроект №4065-1 щодо зменшення тиску контролюючих органів на платників податків
24.09.2020
Бізнес 2021: плани з курсом 29 гривні за долар, зростання зарплати, індексу ділової активності та інші позитивні прогонози
25.09.2020
Show all
Держпідтримка АПК України 2021: уряд відтермінував подання в галузі садівництва і тваринництва

Пошук / Search

Держпідтримка АПК України 2021: уряд відтермінував подання в галузі садівництва і тваринництва

Спрощення ведення підприємництва в галузях насінництва та розсадництва

Міністерство економіки України повідомляє, що 23 вересня на засіданні Уряду схвалено постанову, якою передбачено перенесення термінів подання документів на отримання сільгоспвиробниками державної підтримки в галузі садівництва і тваринництва з жовтня на листопад.

Постанова вносить зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства (постанова КМУ № 587) та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції (постанова КМУ № 107).

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко зазначив, що на сьогодні кількість документів, необхідних для отримання державної підтримки та механізм їх подання максимально спрощено. Однак, у зв’язку зі зверненням профільних асоціацій виникла потреба у збільшенні строків подачі документів за деякими з напрямів. Прийняте рішення дозволить збільшити кількість потенційних отримувачів державної підтримки та залучити фінансування у галузь сільського господарства.

Терміни подачі документів та напрям спротримання держпідтримки:

 • 1 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості за придбаний садивний матеріал (плодово-ягідних культур, винограду, хмелю) та проведені роботи (спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт);
 • 1 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості об’єктів (холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки технічних сортів винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодів та ягід виробникам, які вирощують плоди та ягоди);
 • 1 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості ліній (для товарної обробки плодів та ягід; для висушування плодів, ягід та хмелю; для переробки плодів, ягід та технічних сортів винограду на соки, пюре, виноматеріали), техніки та обладнання (для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві);
 • 15 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості тваринницьких об’єктів;
 • 15 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна.

13 січня 2021 року на офіційному вебпорталі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомлено про схваленння законопроекту, спрямованого на імплементацію законодавства ЄС у насінництві та розсадництві, спрощення ведення підприємництва у цих сферах та підвищення якості садивного матеріалу.

Зі слів міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігора Петрашко гармонізація національного законодавства з правом ЄС сприятиме виробництву в Україні високоякісного садивного матеріалу, який відповідає сучасним міжнародним вимогам. Це дозволить українським виробникам підвищити свою конкурентоспроможність та зміцнити позицію України на світовому ринку».

Проект Закону розроблено Мінекономіки у тісній співпраці з галузевими науково-дослідними установами та профільними асоціації з метою удосконалення законодавчої бази у сфері насінництва та розсадництва.

Ключові завдання законопроекту:

 • запровадити категорії садивного матеріалу (плодових, ягідних, горіхоплідних культур, винограду та хмелю);
 • спростити процедуру сертифікації садивного матеріалу;
 • спростити ввезення та використання садивного матеріалу сортів, зареєстрованих у інших країнах;
 • удосконалення ведення окремих реєстрів у галузі насінництва та розсадництва.

За даними експертів Єврокомісії за ІІ півріччя 2020 року країни ЄС імпортували 3,53 млн тонн насіння ріпаку.

За оцінками аналітиків, основні обсяги олійної в першій половині сезону імпортували:

 • Нідерланди — 26% (928 тис. тонн)
 • Бельгія — 23% (796 тис. тонн)
 • Німеччина — 18% (642 тис. тонн)
 • Франція — 18% ( 638 тис. тонн)
 • Великобританія — 7% (253 тис. тонн).

60% імпортованого в ЄС ріпаку забезпечила Україна (2,13 млн тонн) і 34% (1,2 млн тонн) — Канада.

34% від всього імпорту олії було поставлено з України (51 тис. тонн).

Експорт ріпакової олії з ЄС значно збільшився — до 158 тис. тонн, що на 92% перевищує показник аналогічного періоду минулого сезону (82 тис. тонн).

Читайте також про:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *