Covid-19 продовжує ріст рівня безробіття в ЄС та Україні

Калькуляція – не первинний документ, а розрахунок витрат
08.09.2020
Економіка Туреччини рекордно знизилась через пандемію Covid-19
09.09.2020
Show all
Covid-19 продовжує ріст рівня безробіття в ЄС та Україні

Пошук / Search

Covid-19 продовжує ріст рівня безробіття в Європейському союзі та Україні

Захист населення, роботодавців та безробітних: прийнято законопроект №3486

Голова ДПС Олексій Любченко повідомив, що в Україні заробітну плату отримують лише 11,6 млн осіб, з яких 2,1 млн – пенсіонери. Тобто 9,5 млн осіб “утримують всю країну”.

Очільник ДПС розповів, що у Державному реєстрі фізичних осіб нараховується 44,1 млн осіб, з яких 37,6 млн – це громадяни, які перебувають на підконтрольній території України. Доходи, як свідчить статистика 2019 року, отримували 19,7 млн громадян, тобто 45%.

В Україні економічно активне населення за класифікацією ООН (а це – 15-70 років) – близько 34,6 млн. З цієї категорії податкова не бачить на своїй карті України 5,6 млн осіб протягом останніх десяти років.

На думку очільника податкової вирішити це питання можна за рахунок прив’язки декларування до механізму виборчого права та бюджетного процесу.

За даними Євростату влітку не зважаючи на пом’якшення заходів боротьби з Covid-19 рівень безробіття продовжував рости з 7,7% в червні 2020 року до 7,9% на кінець літа.

В червні 2020 року безробітних в Європейському союзі нараховували 15 млн. чоловік, а вже в липні показник безробітних зріс на 0,28% – на 336 тис. чоловік.

Серед молоді цей показник склав відповідно 16,9% та 17,0% від загального числа безробітних в червні та липні відповідно – зріс на 29 тис. чоловік.

В Україні на початок вересня офіційний статус безробітних мають понад 500 тис. українців.

Як результат світова економіка скоротилась на 12,1%, що є антирекордом.Від коронавірусу захистять населення, роботодавців та безробітних:

прийнято законопроект №3486 2 грудня 2020 року у ІІ читанні, спрямований на забезпечення соцзахисту населення від наслідків поширення коронавірусної хвороби.

18 грудня 2020 року підписано Закон від 02.12.2020 р. №1030-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (законопроект №3486).

Ним внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення», Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», які спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, що може постраждати від наслідків поширення коронавірусної хвороби (COVID-19):

  • приведено у відповідність строки, в які роботодавці повідомляють відповідний територіальний центр зайнятості, про заплановане масове вивільнення працівників;
  • врегульовано питання щодо надання ваучерів особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності;
  • дозволено головам сімейних фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та за членів сімейного фермерського господарства тощо.

Законом визначено, що кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати адміністративно-господарських санкцій і пені, можуть використовуватись Фондом соціального захисту інвалідів для надання роботодавцям компенсацій, визначених у Законі України «Про зайнятість населення», які забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних за направленням центрів зайнятості.

Прийняття закону матиме вплив на інтереси працівників, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва, а також роботодавців, щодозволить зберегти їм кадровий ресурс підприємства та попередить соціальну напругу на ринку праці.

Реалізація закону не впливатиме на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад; екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, інші суспільні відносини.

Наслідки коронакризи у європейських країнах, згідно з опитуванням проведеним Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) спільно з Мюнхенським дослідницьким центром ifo Institute:

  • економічні наслідки кризи Covid-19 були значно гострішими в країнах, де працює ЄБРР, ніж у розвиненій Європі: 73% респондентів у цих регіонах заявили, що вони постраждали через коронакризу;
  • 15% опитаних у регіонах ЄБРР втратили роботу – це більш ніж удвічі більше, ніж у країнах з розвиненою економікою;
  • тягар кризи Covid-19 більше відчутний для тих, хто мав нижчий рівень освіти та нижчий рівень доходу до пандемії. Молодь та ті, хто працює у невеликих фірмах, також частіше втрачали роботу;
  • працівники державного сектору або державних підприємств рідше втрачали роботу, ніж ті, хто працював у приватному секторі.

Читайте також:

Українці зменшили витрати в умовах Covid-19: збільшився «страх бідності»

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.