Covid-19: бізнес продовжує виділяти кошти на підтримку системи охорони здоров’я та звертається до влади не зупиняти економіку
Спілка Українських Підприємців на постійній основі допомагає державі в боротьбі з пандемією Covid-19 та звертається до влади не допустити другої хвилі зупинки бізнесу та занепаду економіки та країни в цілому.
Попри кризове становище, бізнес продовжує виділяти кошти на підтримку системи охорони здоров’я:
Бізнес-спільнота України звертається до Президента України та Прем’єр-міністра України з проханням вжити заходів для зниження ризиків зараження та підвищення рівня доступності засобів індивідуального захисту людей.
Обов’язок держави – захищати життя людини.
Спілка Українських Підприємців пропонує наступні заходи для стримання економіки та недопущення другої хвилі карантину:
Станом на початок жовтня, з державного фонду боротьби з COVID-19 вже витрачено майже половину усієї суми – 30 млрд грн. З них 13,6 млрд грн влада витратила на «велике будівництво». Розбудова інфраструктури в країні беззаперечно є одним із економічних пріоритетів, однак воно не має вирішуватися за рахунок видатків на подолання пандемії. Суттєві витрати пішли на виплати із безробіття і матеріальну допомогу, доплати до заробітної плати для працівників МВС, МОЗ тощо. Витрачання держбюджету з Фонду боротьби з коронавірусом є також одним із найбільш дискусійних питань у відносинах із МВФ.
Про стан фонду COVID-19 ми писали тут:
Стан Фонду Covid-19 на вересень 2020 року
Згідно з результатами національного соціологічного дослідження, проведеного Центром міжнародного приватного підприємництва CIPE за взаємодії Спілки українських підприємців, 60% мікровласників оцінили поточний стан справ бізнесу як спад, серед малих та середніх підприємців таких 55% та 42% відповідно. А з початку року до серпня частка «стабільних» підприємств скоротилася вдвічі. В такій ситуації критично важливо не допустити другого загальнодержавного локдауну, який лише загострить кризові явища в економіці. Крім того, лише продовження створення продуктів та послуг з доданою вартістю в країні дозволить зупинити падіння та відновити ріст ВВП.
Отож, звернення бізнес-спільноти України до влади має на меті:
Читайте також: