Covid-19: бізнес продовжує виділяти кошти на підтримку системи охорони здоров’я та звертається до влади не зупиняти економіку

Іноземні кадрові зміни наглядових рад українських державних компаній
21.10.2020
Податкові зміни в Агросекторі щодо сільськогосподарських кооперативів: новий законопроект
23.10.2020
Show all
Covid-19: бізнес продовжує виділяти кошти на підтримку системи охорони здоров’я та звертається до влади не зупиняти економіку

Пошук / Search

Covid-19: бізнес продовжує виділяти кошти на підтримку системи охорони здоров’я та звертається до влади не зупиняти економіку

Спілка Українських Підприємців на постійній основі допомагає державі в боротьбі з пандемією Covid-19 та звертається до влади не допустити другої хвилі зупинки бізнесу та занепаду економіки та країни в цілому.

Попри кризове становище, бізнес продовжує виділяти кошти на підтримку системи охорони здоров’я:

  1. Ремонтує та закуповує апарати ШВЛ та засоби захисту медиків. Лише за перші три місяці карантину члени Спілки українських підприємців надали державі допомогу у боротьбі з коронавірусом на суму близько 250 млн грн! 
  2. Підприємці тестують робітників, забезпечують їх масками та антисептиками, впроваджують дистанційний режим роботи, що призводить до часткового стримання захворюваності людей. Проте, враховуючи динаміку поширення вірусу, навіть таких кроків вже недостатньо.Бізнес-спільнота України звертається до Президента України та Прем’єр-міністра України з проханням вжити заходів для зниження ризиків зараження та підвищення рівня доступності засобів індивідуального захисту людей.

Обов’язок держави – захищати життя людини. 

Спілка Українських Підприємців пропонує наступні заходи для стримання економіки та недопущення другої хвилі карантину:

  1. Не допустити повторного введення загальнодержавних жорстких карантинних обмежень, адже тільки за другий квартал поточного року падіння ВВП України склало 11,4%. Новий локдаун може  поставити під удар існування мікро- та малого бізнесу в країні.
  2. На період дії карантину з метою обмеження скупчення людей у громадських місцях, а також економії державних коштів та їх оперативного перенаправлення на потреби у зв’язку з пандемією, для працівників центральних органів виконавчої влади, а також підприємств, установ, організацій державної та комунальної форми власності запровадити гнучкий режим робочого часу, який передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну роботу.
  3. Всі кошти з державного фонду боротьби з COVID-19, а також інші виокремлені з держбюджету кошти на боротьбу з пандемією – спрямувати виключно на підвищення рівня захисту медиків, оснащення українських лікарень апаратами штучної вентиляції легень та іншим необхідним обладнанням для лікування хворих на коронавірус;
  4. Доручити Міністерству фінансів України видати узагальнюючу податкову консультацію щодо врахування при складанні фінансової звітності (незалежно від галузі діяльності бізнесу) витрат на придбання індивідуального захисту (маски, дезінфікуючі засоби тощо) для працівників та відвідувачів, а також не оподатковувати податком з доходів фізичних осіб безкоштовно наданих працівнику засобів індивідуального захисту.

Станом на початок жовтня, з державного фонду боротьби з COVID-19 вже витрачено майже половину усієї суми – 30 млрд грн. З них 13,6 млрд грн влада витратила на «велике будівництво». Розбудова інфраструктури в країні беззаперечно є одним із економічних пріоритетів, однак воно не має вирішуватися за рахунок видатків на подолання пандемії. Суттєві витрати пішли на виплати із безробіття і матеріальну допомогу, доплати до заробітної плати для працівників МВС, МОЗ тощо. Витрачання держбюджету з Фонду боротьби з коронавірусом є також одним із найбільш дискусійних питань у відносинах із МВФ.

Про стан фонду COVID-19 ми писали тут:

Стан Фонду Covid-19 на вересень 2020 рокуЗгідно з результатами національного соціологічного дослідження, проведеного Центром міжнародного приватного підприємництва CIPE за взаємодії Спілки українських підприємців, 60% мікровласників оцінили поточний стан справ бізнесу як спад, серед малих та середніх підприємців таких 55% та 42% відповідно. А з початку року до серпня частка «стабільних» підприємств скоротилася вдвічі. В такій ситуації критично важливо не допустити другого загальнодержавного локдауну, який лише загострить кризові явища в економіці. Крім того, лише продовження створення продуктів та послуг з доданою вартістю в країні дозволить зупинити падіння та відновити ріст ВВП.

Отож, звернення бізнес-спільноти України до влади має на меті:

  • застосовування гнучких заходів зі зниження рівня захворюваності, що не перешкоджатимуть економіці повноцінно функціонувати та дозволять Україні швидше впоратися зі світовим викликом;
  • підсилити інформаційну роль держави у протидії поширенню коронавірусу;
  • впровадження надомної роботи та користування засобами індивідуального захисту.

Читайте також:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.