Бізнес України: реалії

Портал державних підприємств України: ризик індикатори
14.09.2020
Законодача ініціатива ЄС про ринок криптоактивів відновить економіку після Covid-19
14.09.2020
Show all
Бізнес України: реалії

Пошук / Search

Бізнес України: реалії

Реалії українського бізнесу включають усі елементи, притаманні самому поняттю «бізнес».

Це:

 1. виробничі підприємства, установи, фірми;
 2. торгові заклади;
 3. біржі;
 4. банки;
 5. фондові біржі;
 6. комерційні підприємства;
 7. торгово-посередницькі підприємства;
 8. споживачі;
 9. наймані працівники;
 10. ділові пропозиції державних органів.

Згрупувати ці так звані «бізнесові елементи» можна у чотири елементи бізнесу:

Підприємницький бізнес – виробництво та продаж продукції, робіт, послуг з метою отримання доходу (прибутку). Суб’єктами є як фізичні, так і юридичні особи.

За галузевою приналежність поділяють на:

 1. виробниче підприємництво – виробництво;
 2. комерційне підприємництво — обмін, розподіл і споживання;
 3. фінансове підприємництвообіг, вартісний обмін.

16 грудня 2020 року на засіданні Уряду було схвалено постанову, яка затверджує перелік фондових бірж та вимоги до визнання акцій (часток) публічних компаній такими, що перебувають в обігу на зазначеній фондовій біржі:

— затверджується перелік фондових бірж, на яких перебувають в обігу акції (частки) публічних компаній, до якого увійшло 49 фондових бірж;

— встановлюється, що акції (частки) публічних компаній визнаються такими, що перебувають в обігу на зазначеній фондовій біржі за умови їх перебування в лістингу такої біржі; 

— надається право Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку ініціювати в подальшому внесення змін до зазначеного Переліку.

Прийнята постанова надає можливість реалізувати норми підпункту 392.4.2 пункту 392.4 статті 392 Податкового кодексу України, яким встановлено, що скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи у разі, якщо виконується будь-яка з умов, визначена підпунктами 392.4.2.1 — 392.4.2.3 пункту 392.4 статті 392 Кодексу  (набуває чинності з 1 січня 2021 року).

Державний бізнес – ділові пропозиції державних органів, з якими вони безпосередньо виходять на ринок. Діловий інтерес держави полягає у здійсненні пріоритетних загальнодержавних науково-технічних, науково-виробничих та інших програм, що приносять користь державі і його громадянам.

Трудовий бізнес — це бізнес громадян, які працюють за наймом. Діловий інтерес найманих працівників — одержання доходів — реалізується працею у підприємницькій фірмі на контрактній або іншій основі. Це особистий дохід, який вони одержують за виконання своїх посадових обов’язків.

Споживчий бізнес — здійснюється всіма громадянами. Суб’єктами є фізичні особи, діловий інтерес яких полягає у придбанні товарів та послуг — реалізується самостійним встановленням контактів з виробниками і продавцями продукції (послуг) та пошуком контрагентів за принципом максимальної вигоди.

11 грудня 2020 року відбувся захід міжнародної конференції «Україна: інвестиційна гавань в часи змін», який присвячений прогресу реформ і покращенню умов для бізнесу в Україні, організований урядовим Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», що зібрав близько тисячі учасників – представників бізнес-спільноти з понад 60 країн світу.

За словами Дениса Шмигаля, мета – у найближчий час потрапити в топ-30 рейтингу Doing Business – поліпшення бізнес-клімату в Україні до найкращих світових стандартів.

«На наш погляд, робота над забезпеченням чітких і прозорих правил гри на ринку є критично необхідним кроком для того, щоб інвестори почувалися в Україні впевнено та надійно», – заявив Прем’єр-міністр.

Більше інформації про бізнес України та світу на сторінках:

BUSINESS

Новини рубрики БІЗНЕС

Читайте також про:

Проект Дія.Бізнес: консультаційні центри працюватимуть у 50 містах України

Економічне виробництво сучасності

НБУ впроваджує міжнародні стандарти регулювання діяльності банків на 2021-2024 роки

Про вплив стилю керівництва на ефективність ведення бізнесу читайте за посиланням:

Вплив стилю керівництва на ефективність ведення бізнесу та використання кадрового потенціалу

Цікава новина:

Український ринок Фрілансу в умовах Covid-19 зазнав і втрат і перемог, однак є першим серед інших країн Європи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *