Бізнес України: реалії

Портал державних підприємств України: ризик індикатори
14.09.2020
Законодача ініціатива ЄС про ринок криптоактивів відновить економіку після Covid-19
14.09.2020
Show all
Бізнес України: реалії

Пошук / Search

Бізнес України: реалії

Перехід бізнесу в онлайн-простір є вимогою часу.

Те, що відбувається в умовах пандемії перебудовує світ, де все менше контакту між людьми та все більше онлайн-ресурів, в тому числі для ведення бізнесу.

Бізнес освоює нові онлайн-ресурси, застосовує нові онлай-технологій, розвивається відповідно до вимог часу.

Так і Магазин-майстерня ВелоБуча в онлайн-просторі працює над постійним розвитком, над вдосконаленням, введенням новацій, гарантією якості, якісним сервісом та обслуговуванням.

Реалії українського бізнесу включають усі елементи, притаманні самому поняттю «BUSINESS».

Це:

 1. виробничі підприємства, установи, фірми;
 2. торгові заклади;
 3. біржі;
 4. банки;
 5. фондові біржі;
 6. комерційні підприємства;
 7. торгово-посередницькі підприємства;
 8. споживачі;
 9. наймані працівники;
 10. ділові пропозиції державних органів.

Згрупувати ці так звані «бізнесові елементи» можна у чотири елементи бізнесу:

Підприємницький бізнес – виробництво та продаж продукції, робіт, послуг з метою отримання доходу (прибутку). Суб’єктами є як фізичні, так і юридичні особи.

За галузевою приналежність поділяють на:

 1. виробниче підприємництво – виробництво;
 2. комерційне підприємництво – обмін, розподіл і споживання;
 3. фінансове підприємництвообіг, вартісний обмін.

16 грудня 2020 року на засіданні Уряду було схвалено постанову, яка затверджує перелік фондових бірж та вимоги до визнання акцій (часток) публічних компаній такими, що перебувають в обігу на зазначеній фондовій біржі:

– затверджується перелік фондових бірж, на яких перебувають в обігу акції (частки) публічних компаній, до якого увійшло 49 фондових бірж;

– встановлюється, що акції (частки) публічних компаній визнаються такими, що перебувають в обігу на зазначеній фондовій біржі за умови їх перебування в лістингу такої біржі; 

– надається право Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку ініціювати в подальшому внесення змін до зазначеного Переліку.

Прийнята постанова надає можливість реалізувати норми підпункту 392.4.2 пункту 392.4 статті 392 Податкового кодексу України, яким встановлено, що скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи у разі, якщо виконується будь-яка з умов, визначена підпунктами 392.4.2.1 – 392.4.2.3 пункту 392.4 статті 392 Кодексу  (набуває чинності з 1 січня 2021 року).

Державний бізнес – ділові пропозиції державних органів, з якими вони безпосередньо виходять на ринок. Діловий інтерес держави полягає у здійсненні пріоритетних загальнодержавних науково-технічних, науково-виробничих та інших програм, що приносять користь державі і його громадянам.

Трудовий бізнес – це бізнес громадян, які працюють за наймом. Діловий інтерес найманих працівників – одержання доходів – реалізується працею у підприємницькій фірмі на контрактній або іншій основі. Це особистий дохід, який вони одержують за виконання своїх посадових обов’язків.

Споживчий бізнес – здійснюється всіма громадянами. Суб’єктами є фізичні особи, діловий інтерес яких полягає у придбанні товарів та послуг – реалізується самостійним встановленням контактів з виробниками і продавцями продукції (послуг) та пошуком контрагентів за принципом максимальної вигоди.

11 грудня 2020 року відбувся захід міжнародної конференції «Україна: інвестиційна гавань в часи змін», який присвячений прогресу реформ і покращенню умов для бізнесу в Україні, організований урядовим Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», що зібрав близько тисячі учасників – представників бізнес-спільноти з понад 60 країн світу.

Мета – у найближчий час потрапити в топ-30 рейтингу Doing Business – поліпшення бізнес-клімату в Україні до найкращих світових стандартів.

Робота над забезпеченням чітких і прозорих правил гри на ринку є критично необхідним кроком для того, щоб інвестори почувалися в Україні впевнено та надійно.

Більше інформації про бізнес України та світу на сторінках:

BUSINESS

Новини рубрики БІЗНЕС

Читайте також про:

Вплив стилю керівництва на ефективність ведення бізнесу та використання кадрового потенціалу

Український ринок Фрілансу в умовах Covid-19 зазнав і втрат і перемог, однак є першим серед інших країн Європи

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.