Банківські установи розкриватимуть банківську таємницю на вимогу ДПСУ: новий законопроект

Українська влада збільшить фінансові позики у 2021 році
17.09.2020
Індексація пенсії в 2021 році: визначена дата
17.09.2020
Show all
Банківські установи розкриватимуть банківську таємницю на вимогу ДПСУ: новий законопроект

Банківські установи будуть розкривати банківську таємницю на вимогу ДПСУ: новий законопроект

Законопроектом, зараєстровний в ВРУ 8 вересня 2020 року за №4073 вносяться зміни до порядку розкриття банківської таємниці.

Запропоновано дозволити розкривати банківську таємницю на письмову вимогу ДПСУ щодо операцій за рахунками конкретної юрособи, ФОП чи фізособи зі зазначенням контрагентів та призначень платежів.

На сьогодні розкриття банківської таємниці податківцям дозволено лише у двох випадках:

  • на їх письмову вимогу щодо наявності банківських рахунків;
  • у випадках та в обсязі, визначених Угодою між Урядом України та Урядом США для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) та іншими міжнародними договорами, що містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, згода на обов’язковість яких надана ВРУ, або укладеними на їх підставі міжвідомчими договорами. Порядок розкриття такої інформації встановлюється НБУ.

Голова Ради НБУ вважає, що перегляд підходів до розкриття інформації щодо банківських та інших фінансових рахунків дозволить Україні приєднатися до понад 100 країн-підписантів угоди про автоматичний обмін фінансовою інформацією за єдиним стандартом ОЕСР.

Цє актуальним загальносвітовим трендом, який поступово, але незворотньо, перетворює інститут банківської таємниці в атрибут минулого.

За словами Богдана Данилишина необхідно комплексно переглянути підходи до визначення банківської таємниці та розширити можливості не лише правоохоронних, але і податкових органів в отриманні доступу до рахунків економічних суб’єктів. Цей крок уможливить подальший рух у напрямі зниження рівня тінізації економіки та стимулюватиме звуження можливостей для суб’єктів економічної діяльності уникати оподаткування, тим самим забезпечуючи рівні умови конкуренції на ринку.

Інформативно про боржників читайте в посиланні:

Податковий борг: боржники

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *