4,7 млрд. гривень – величина приросту акцизного податку в 2020 році

Єдиний рахунок на податки та ЄСВ з 1 січня 2021 року: особливості
15.09.2020
Українська влада збільшить фінансові позики у 2021 році
17.09.2020
Show all
4,7 млрд. гривень – величина приросту акцизного податку в 2020 році

Пошук / Search

4,7 млрд. гривень – величина приросту акцизного податку в 2020 році станом на серпень місяць, 6 млрд. гривень – станом на жовтень

Про це повідомляє Державна податкова служба України.

В порівняні з минулорічними показниками реальний приріст перевищив очікуваний (прогнозований) на 2,3 %, або на 996,9 млн гривень.

Надходження акцизного податку з вироблених в Україні товарів збільшились порівняно з минулорічними на 6 млрд гривень

ДПСУ повідомляє, що за січень-жовтень 2020 року до загального фонду Державного бюджету України зібрано акцизного податку з вироблених в Україні товарів у сумі 55,4 млрд гривень.

Фактичні надходження перевищили очікувані на понад 2,9 млрд грн, або на 5,6%. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 12,2%, або на 6 млрд гривень.

За жовтень 2020 року до загального фонду Державного бюджету України зібрано акцизного податку з вироблених в Україні товарів у сумі майже 6,4 млрд гривень. Це на 25,4%, або на 1,3 млрд грн більше очікуваних надходжень податку. Порівняно з жовтнем минулого року надходження зросли на 14,0%, або на 780,0 млн гривень.

До спеціального фонду Державного бюджету України у січні-жовтні 2020 року зібрано майже 9,7 млрд грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції). Це на 1,2%, або на 117,9 млн грн більше очікуваних надходжень податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 41,2%, або на 2,8 млрд гривень.

До спеціального фонду Державного бюджету України у жовтні поточного року зібрано майже 1,2 млрд грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції). Це становить 111,9% від очікуваного показника, додаткові надходження склали 125,5 млн гривень. Порівняно з жовтнем минулого року надходження зросли на 53,9%, або на 412,1 млн гривень.

З січня по серпень 2020 року до загального фонду Державного бюджету України зібрано акцизного податку з вироблених в Україні товарів у сумі майже 42,8 млрд гривень.

Норми ПКУ не звільняють платників акцизу від обов’язку своєчасної сплати податку, подання декларацій та повноти нарахування акцизу в умовах карантину.

Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 12,3 %, або на 4,7 млрд гривень.

За серпень 2020 року до загального фонду Державного бюджету України зібрано акцизного податку з вироблених в Україні товарів у сумі майже 5,7 млрд гривень. Це на 3,4 %, або на 187,5 млн гривень більше очікуваних надходжень податку. Порівняно з серпнем минулого року надходження зросли на 0,7 %, або на 40,1 млн гривень.

З ввезених на митну територію України підакцизних товарів з січня по серпень 2020 року до Державного бюджету України зібрано понад 2,8 млрд грн. Це на 29,9 %, або на 648,6 млн. грн вище очікуваних надходжень податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 46,9 %, або на 900,6 млн гривень.

До загального фонду Державного бюджету України у серпні поточного року надійшло 606,8 млн грн. акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції). Це становить 201,5 % від очікуваного показника, додаткові надходження склали 305,7 млн гривень. Порівняно з серпнем минулого року надходження зросли на 49,2 %, або на 200,1 млн гривень.

В умовах Covid-19 та світової кризи це є важливим показником розвитку підприємництва України так як результат позитивного впливу на економіку.

Проте, за результатами перевірок у сфері обігу підакцизної продукції застосовано штрафи на суму 911 млн грн.

У сфері обігу підакцизних товарів у поточному році видано майже 200 тис. ліцензій на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю спиртом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, анульовано – 37 тисяч.

Загалом на обліку в податкових органах перебуває 94 тис. платників, якими отримується 222 тис. ліцензій, з них 85% – суб’єктами роздрібної торгівлі, які здійснюють продаж підакцизних товарів кінцевому споживачу.

З початку року у сфері обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального проведено 8 932 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, з яких 5 822 (65%) є результативними. За результатами перевірок застосовано фінансові санкції на суму 911 млн гривень.

Найпоширенішими у сфері обігу підакцизних товарів є такі порушення:

  • здійснення діяльності без наявності ліцензій – сума застосованих штрафних санкцій 318 млн грн, у тому числі у сфері обігу пального – 215 млн гривень;
  • без наявності марок акцизного податку або з підробленими марками – 39 млн гривень;
  • без реєстрації акцизних складів з пального та без їх обладнання витратомірами/рівномірами лічильниками – 135,9 млн гривень.

19 жовтня 2020 року Міністрество розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднило проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо розвитку виноградарства та виноробства».

Про законопроект ми писали тут:

Для розвитку виноградарства та виноробства АПК розроблено новий законопроектЗа цим проектом планують виключити з підакцизних товарів натуральні вина без додавання спирту і не маркувати їх марками акцизного податку.

Реалізація законопроекту дозволить виключити з підакцизних товарів натуральні вина без додавання спирту і не маркувати їх марками акцизного податку, а також використовувати малим виробництвам виноробної продукції у виробництві придбані плоди, ягоди, виноград, мед, йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

На думку авторів проекту, абсурдним є той факт, що ставка акцизу для вин становить 0,01 гривню за літр, а акцизна марка коштує 0,19 гривень. Для порівняння, для товарів пивної продукції відсутня вимога нанесення акцизної марки.

Також наголошується, що в країнах ЄС натуральні виноградні вина не підлягають маркуванню акцизними марками, а самі вина відносять до групи харчових продуктів, а не до алкогольних напоїв.

Читайте також про:

На правах реклами:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.